برداشت پول واقعی از صرافی ۴۷ درصد کاهش یافت


ارزش خالص واگذاری مالکیت قانونی به بازار واقعی امروز برای سی و سومین روز متوالی منفی بود و…

ارزش خالص انتقال مالک قانونی به پول واقعی امروز برای سی و سومین روز متوالی در بازار منفی شد و ۲۸۷ میلیارد تن پول واقعی از بورس خارج شد.

به گزارش فارس، بازار سرمایه در پایان معاملات امروز با رشد همراه بود اما این افزایش نماگرها نتوانست مشکل رکود بورس و خروج سرمایه واقعی از بورس را حل کند.
تحلیلگران بازار سرمایه معتقدند وعده کاهش نرخ بین بانکی سیگنال مثبتی برای بازار سرمایه است. اقدامات بانک مرکزی نیز باعث کاهش برداشت مقداری پول از بورس شد، اما به نظر می رسد بی اعتمادی اهالی بورس به بازار سرمایه و سیاست گذار عمیق تر از آن است که چنین اقداماتی با شکست مواجه شود. افزایش تقاضا در بازار سهام
حتی بهبود ارزش جهانی فلزات اساسی نیز نتوانست از کاهش قیمت ها در بورس جلوگیری کند. سهامداران نسبت به بورس خوشبین نیستند و ترجیح می دهند از بورس خارج شوند.

* آرامش در اقتصاد منجر به رشد بورس می شود

وحید دستجری کارشناس بازار سرمایه امروز درباره عوامل موثر بر نوسانات بورس گفت: در روند معاملات بورس می توان روی رونق معاملات بورس حساب کرد اما اولین عامل آن رشد است. حجم معاملات و شرایط ورود به بورس نقدینگی باید قید شود.

وی ادامه داد: با زمینه سازی برای حذف ریسک ها و ایجاد فضای آرام در اقتصاد کشور، بار دیگر شاهد اعتماد مردم به سرمایه گذاری در بورس خواهیم بود.
این کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر بازار سرمایه در وضعیت نوسان شدید قرار دارد، سهامداران بهتر است نگاهی بلندمدت به این بازار داشته باشند و با پرهیز از هیجانات از افت بیشتر شاخص بورس جلوگیری کنند. رفتار – اخلاق.

* رشد جمعی شاخص های بورس

شاخص کل بورس با ۴ هزار و ۱۰۸ واحد افزایش نسبت به معاملات روز دوشنبه به رقم یک میلیون و ۴۲۷ هزار و ۶۰۵ واحد رسید. این شاخص مثبت ۲۹ درصد بازدهی داشت.

شاخص کل متوازن بورس با ۳۸۶ واحد افزایش در سطح ۳۸۰ هزار و ۳۶۲ واحد قرار گرفت. عملکرد این شاخص یک دهم درصد مثبت بوده است. همچنین شاخص کل غیر بورسی با ۳۵ واحد افزایش به سطح ۱۸ هزار و ۷۳۸ واحد رسید.

* کاهش ارزش معاملات خرد

ارزش کل معاملات بورس امروز به ۱۵۲ هزار و ۴۹۰ میلیارد تومان افزایش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار دوم ۱۴۸ هزار و ۶۱۲ میلیارد تومان بود که ۹۷.۵ درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را شامل می شود.

ارزش معاملات سهام خرد امروز با ۳۷ درصد کاهش نسبت به روز کاری قبل به ۱۸۰۵ میلیارد تومان رسید. سهم این معاملات از کل معاملات مبادلاتی کمتر از یک درصد بوده است.

* کاهش خروج پول واقعی از بازار سرمایه

ارزش خالص صرافی مالک حقوقی امروز در بازار برای سی و سومین روز متوالی منفی شد و ۲۸۷ میلیارد تومان ارز حقیقی از بورس خارج شد که نسبت به روز گذشته ۴۷ درصد کاهش را نشان می دهد. .

نمادهای خگستر (شرکت توسعه سرمایه گذاری ایران خودرو)، شفن (پتروشیمی فن آوران) و بپس (بیمه پاسارگاد) و فاذر (پویا زرکان آق در)، مادران (ایران) بیشترین پول واقعی را در معاملات روز دوشنبه به خود اختصاص دادند. پردازش داده ها)، بیشترین ورود پول واقعی در سهرمز (سیمان هرمزگان) بوده است.
در بخش خرید، ۶۹ درصد خریدها توسط اشخاص حقیقی و ۳۱ درصد توسط اشخاص حقوقی انجام شده است.

همچنین ۸۵ درصد فروش در واحد فروش توسط اشخاص حقیقی و ۱۵ درصد توسط اشخاص حقوقی صورت گرفته است.
در بازار امروز شاهد حذف ۱۶۰ میلیارد تومان نقدینگی واقعی از نمادهای زیر ۴۰ هزار میلیارد تومان و ۱۳۰ میلیارد تومان از نمادهای بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومان بوده ایم.

* رشد بورس ها

در جریان معاملات روز دوشنبه ۲۷۹ نماد افزایش ارزش و ۳۲۵ سهم با افت قیمت مواجه شدند. ارزش سفارشات فروش نهایی بازار تا پایان معاملات امروز با ۲۳ درصد کاهش نسبت به روز کاری قبل به ۱۷۶ میلیارد تومان رسید. ارزش سفارشات خرید نیز با ۳۳ درصد افزایش نسبت به پایان روز کاری قبل به ۱۳۳ میلیارد تومان رسید.

امروز عشایر زاگرس (پتروشیمی زاگرس)، سبزوا (شرکت سیمان لار سبزوار) و سحرمز (شرکت سیمان هرمزگان) بیشترین صف خرید را داشتند.
لبوتان (صنعتی بوتان)، فمراد (الومراد) و شافن (پتروشیمی فن آوران) بیشترین صف های بازار را در پایان معاملات داشتند.