برطرف کردن نابینایی دیابتی با رژیم غذایی


اگرچه بسیاری گزارش دادند که در رژیم برنج و میوه دکتر والتر کمپنر احساس بهتری دارند ، او از پذیرفتن چنین شواهد حدیثی به عنوان اثبات موفقیت خودداری کرد. او اندازه گیری های عینی می خواست. مشهورترین آنها “عکس های زیر چشم” او بود که با یک دوربین مخصوص گرفته شد و به فرد اجازه می داد پشت چشم را تجسم کند. با انجام این کار ، او ثابت کرد رژیم غذایی می تواند خونریزی ، ترشح و تورم را که در پشت چشم در افراد مبتلا به بیماری کلیوی شدید ، فشار خون بالا یا بیماری قلبی مشاهده می کنید ، متوقف کند. حتی بیشتر از این ، او ثابت کرد که رژیم می تواند در واقع آن را معکوس کند ، چیزی که هرگز تصور نمی شد.

در ویدئوی من ، آیا رتینوپاتی دیابتی قابل برگشت است؟، می توانید تصاویر قبل و بعد از پشت چشم بیماران را مشاهده کنید. او به حدی معکوس شد که حتی کسانی که دیگر نمی توانستند اجسام بزرگ را تشخیص دهند ، توانستند یکبار دیگر چاپ خوب بخوانند. دکتر کمپنر معکوس نابینایی را با رژیم غذایی نشان داده بود.

نتایج آنقدر چشمگیر بود که رئیس بخش چشم پزشکی دوک ، جایی که کمپنر در آن کار می کرد ، مورد سedال قرار گرفت که آیا آنها به نوعی جعلی هستند. او به آنها اطمینان داد که نیستند. در واقع ، او در نمودار یک نفر نوشت: “سطح چشم این بیمار به میزان باورنکردنی بهبود یافته است.” او نه تنها چنین چیزی را ندیده بود ، به یاد نمی آورد که حتی 15 ماه بعد زنده بوده باشد.

میزان پیشرفت هایی که کمپنر به دست آورد-وارونه شدن نارسایی قلبی و کلیوی در مرحله نهایی-شگفت آور بود ، به سادگی غیرقابل باور. اما همانطور که کمپنر در سخنرانی پایانی سخنرانی خود در کالج پزشکان آمریکا گفت: “نتیجه مهم این نیست که تغییر در روند بیماری با رژیم غذایی برنج حاصل شده است بلکه می توان مسیر بیماری را تغییر داد. . »

اکنون که داروهای فشار خون بالا داریم ، کمتر شاهد رتینوپاتی فشار خون بالا هستیم ، اما هنوز تعداد زیادی از آنها را می بینیم دیابتی رتینوپاتی ، در حال حاضر علت اصلی نابینایی در بزرگسالان آمریکایی است. حتی با درمان فشرده دیابت – حداقل سه تزریق انسولین در روز با بهترین تکنولوژی مدرن – بهترین چیزی که ما می توانیم ارائه دهیم معمولاً کاهش سرعت پیشرفت بیماری است.

بنابراین ، در قرن 21 ، ما نابینایی شما را کند می کنیم. هنوز نیم قرن پیش ، کمپنر ثابت کرد که می توانیم آن را معکوس کنیم. کمپنر از رژیم غذایی برنج گیاهی خود استفاده کرد که حاوی مقدار بسیار کمی سدیم ، چربی ، کلسترول و پروتئین بود تا نارسایی کلیه و قلب را معکوس کند. او در واقع تصور می کرد رژیم غذایی باعث بدتر شدن دیابت می شود. او انتظار داشت که یک رژیم کربوهیدرات 90 requirements نیاز انسولین را افزایش دهد. با این حال ، برعکس ثابت شد که درست است. او 100 بیمار بعدی مبتلا به دیابت را که از خانه وی عبور کردند و رژیم غذایی برنج را به مدت حداقل سه ماه گذراندند ، دریافت و قند خون ناشتای آنها با وجود کاهش انسولین که مصرف می کردند ، کاهش یافته است. آنچه واقعاً مردم را از بین برد این بود: چهل و چهار نفر از بیماران مبتلا به رتینوپاتی دیابتی بودند و در 30 درصد موارد ، چشم آنها بهبود یافت. چنین چیزی قرار نیست اتفاق بیفتد ؛ رتینوپاتی دیابتی “نشانه تخریب برگشت ناپذیر” در نظر گرفته شده بود. این تغییر در زندگی واقعی به چه معناست؟ بیماران از قادر به خواندن حتی سرفصل ها به بینایی طبیعی نرسیدند.

موفقیت چشمگیر دکتر کمپپنر با رژیم برنج و میوه اش برخی از مخوف ترین عوارض دیابت را برطرف کرد ، به دلیل کاهش وزن نبود. این پیشرفت ها حتی در بیمارانی رخ داده است که وزن قابل توجهی از دست نداده اند. بنابراین ، باید در مورد رژیم غذایی چیز خاصی باشد. شاید این حذف کامل پروتئین حیوانی ، چربی حیوانی و کلسترول او بوده است؟ یا شاید این به طور کلی کاهش سدیم ، چربی و پروتئین او بوده است؟ ما نمی دانیم.

این روزها چگونه رتینوپاتی دیابتی را درمان می کنیم؟ با استروئیدها و سایر داروها مستقیماً به کره چشم تزریق می شود. اگر این کار نکرد ، همیشه فتوکواگولاسیون لیزری پان شبکیه وجود دارد ، که در آن سوختگی لیزر تقریباً در کل شبکیه ایجاد می شود. جراحان به معنای واقعی کلمه پشت چشم شما را می سوزانند. چرا آنها این کار را انجام می دهند؟ این نظریه این است که با از بین بردن بیشتر شبکیه ، قطعات کوچکی که پشت سر گذاشته اید ممکن است جریان خون بیشتری داشته باشد.

وقتی می بینم که در کنار کارهای کمپنر ، نمی توانم احساس کنم که تاریخ برعکس شده است. به نظر می رسد باید چنین می شد: “آیا می توانید باور کنید 50 سال پیش بهترین چیزی که ما داشتیم این جراحی وحشیانه و سوخته بود؟ خدا را شکر که از آن زمان آموخته ایم که تنها از طریق رژیم غذایی ، می توانیم نابینایی را معکوس کنیم. ” اما به نظر می رسد پزشکی به جای یادگیری فراموش کرده است.

من داستان فوق العاده کمپنر را قبلاً در آن مستند کردم رژیم غذایی برنج کمپنر: شلاق زدن ما به شکل و مواد مخدر و از بین رفتن رژیم برنجبه دلیل اینکه من بارها به این موضوع برمی گردم این نیست که به مردم توصیه کنم از چنین رژیمی استفاده کنند (انجام این کار بدون نظارت شدید پزشکی بسیار شدید است و به طور بالقوه خطرناک است) ، بلکه نشان دادن قدرت تغییر رژیم غذایی برای ایجاد اثرات شفابخش فوق العاده است.

بهترین راه برای جلوگیری از نابینایی دیابتی ، پیشگیری یا معکوس کردن دیابت در وهله اول است. برای مثال ببینید:

چرا رژیم برنج سفید دیابت را بدتر نمی کند؟ دیدن اگر برنج سفید با دیابت ارتباط دارد ، چین چطور؟

برای اطلاعات بیشتر در مورد ریز ریز بودن علت واقعی دیابت نوع 2 ، به موارد زیر مراجعه کنید:

در سلامتی ،

مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده و سالانه من را مشاهده کنید:دیدگاهتان را بنویسید