برگزاری مراسم عزای ابی عبداللهی (ع) – مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله سید احمد خاتمی صبح پنجشنبه در اجلاس سالانه مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) در رضوی اظهار داشت: تا جایی که می توانید شهدا را زیارت کنید و برای شهدا اجلاسیه برگزار کنید. حسین سجده، همچنین در خانه های مجلس ابی عبدالله (ع) را برپا کن.

امام جمعه موقت تهران افزود: خود اهل بیت بر بزرگداشت سالار شهیدان تاکید داشتند. دهه محرم را امام رضا (ع) برپا کرد و راوی می گوید از محرم اول امام رضا لبخندی بر لب ندیده است و خودشان نماز روز عاشورا می خواندند.

وی با اشاره به جلسات همایش شیرخوارگان گفت: مجلس شیرخوارگان بحمدالله افتتاح شد و جای خود را باز می کند، به خاطر این خون پاک و مظلوم با شما شروع شد، اما ان شالله ختم مجلس آقا در زمان بقیه الله عج است.

آیت الله خاتمی تاکید کرد: این جلسات را هدفمند تشکیل دهید، مدیریت گفت: از این سرمایه برای انجام کار درست استفاده کنید. مادرانی که فرزندان خود را به این مجالس می آورند به این امید که آنها را هدفمند به این جلسه بیاورند. یکی از اهداف حرکت دختران به سمت طهارت و حجاب کامل است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به بدحجابی یک زن گفت: برخی از آنها در دل شهداست.ع) می توان از این سرمایه برای گسترش پاکی استفاده کرد.

وی با اشاره به یک واقعه تاریخی در کربلا گفت: وقتی اسرای کربلا وارد کوفه شدند، مردم می دانستند گرسنه هستند، نان و خرما آوردند، یک زن نگاه کرد و حجاب فرزندان فاطمه را دید.ج) غارت شد، چند چادر و روسری آورد، زینب(س) پذیرفت، اما نان و خرما را رد کرد. درس غیرت را باید آموخت. زنی که به حجاب کم اهمیت می دهد باید با مجلس عاشورای شما تغییر کند.

آیت الله خاتمی در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: جلسات شیرخوارگان مصداق ریاض است بهشت گفت ریاض بهشت یعنی باغ های بهشت ​​توسط پیامبر اکرم (ص)ص) او از خصوصیات آن گفت: اولاً کلیساهای مؤمنان و ثانیاً کلیساها ذکر شده یاد خداست. ان شالله تا این گونه مجالس که زیرمجموعه مجالس غرور آفرین است ادامه یابد.

امام موقت تهران در جلسات روضه روز جمعه این امر را انباشته بیعت با شهدا برشمرد و افزود: بیعت با شهداع) در این عصر چیزی جز وفاداری به نظام اسلامی نیست. اینجا کشور است ابی عبدالله کسی است که نباید به سمت سکولاریزاسیون رفت. این نظام پرچم خدای متعال را برافراشته است.

وی یادآور شد: کودکانی که در این مجالس شرکت می کنند شهید محسوب می شوند. ان شالله که بر جسم و روح آنها تأثیر می گذارد.

آیت الله خاتمی با تاکید بر اینکه مجالس حسینی باید هم شوراهای شور و هم شوراهای شعور باشد، گفت: مداحان عزیز اهل بیت باید شور حسینی را به هنر دینی زنده کرد و خطبه ها آرمان های نهضت شهدا را اعتلای بخشید. این دو باید با هم باشند و این اتفاق نیفتد در برخی جلسات فقط به مداحی توجه می شود.

در همین حال امام جمعه تهران گفت: ان شالله این سنت مراسم عزاداری هدفمند با هدف گسترش عشق است ابی عبدالله پخش شد. احترام به نام اهل بیت در خطر استع) امام سالار شهیدان (ع) است.