برگزاری ۱۰۰ برنامه کمیته علمی کنگره ۳۴۰۰ شهید اردبیل – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهاندر حاشیه همایش ایثار، مقاومت، جهاد و شهادت حجت الاسلام عبدالله حسنی برو به گزارش خبرنگار مهر، این برنامه های پژوهشی با محوریت دانشگاه های استان و با هدف واگذاری سرمایه های گرانبهای معنوی دوران دفاع مقدس به نسل جوان انجام می شود تا دانشجویان بیشتر با غنا و محتوای آن آشنا شوند. دوران جهاد و شهادت

وی تصریح کرد: در تمامی برنامه های فرهنگی و آموزشی دانشگاه های استان در سال تحصیلی جدید تلاش خواهیم کرد تا پیام واقعی فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت را در محوریت کنگره ملی بزرگداشت ۳۴۰۰ شهید منتقل کنیم. از استان اردبیل و رسالت بزرگ و مصادیق زینب نهضت حسین نیاز به تبیین دارد.

نماینده ولی فقیه در دانشگاه های استان اردبیل گفت: همایش ایثار، مقاومت، جهاد و شهادت دانشگاه محقق اردبیلی بیش از ۱۱۰ مقاله علمی و پژوهشی را به خود اختصاص داد تا علاوه بر احترام در خانواده خانواده ها. شهدا، به نویسندگان مقالات برتر نیز جوایزی اهدا شد

حجت الاسلام حسنی تلاش های دشمن برای کاهش فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت را یادآور شد و افزود: دشمن به هر طریق ممکن تلاش می کند انقلاب اسلامی را در مسیر خود متوقف کند اما این تلاش بی ثمر و بی نتیجه است.

وی خاطرنشان کرد: تلاش ما بر این است که دانشجویان را در قالب رویدادهای فرهنگی، اجتماعی و معنوی متوجه توطئه ها و ترفندهای دشمن کنیم و شاهد تقویت فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت در فضای دانشگاه باشیم. .