بر اثر برخورد دو هواپیما در آمریکا چند نفر جان باختند – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانخبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک گزارش داد که سازمان آتش نشانی آمریکا روز شنبه از کشته شدن سه نفر در برخورد دو فروند هواپیمای سبک در ایالت کلرادو خبر داد.

این آژانس در توییتر خود گزارش داد: ۲ فروند هواپیما بامداد شنبه سقوط کرد و ۳ فروند کشته شدند. از مردم درخواست می شود از نزدیک شدن به محل حادثه خودداری کنند.

هیئت ملی ایمنی حمل و نقل افزود که این هواپیما سقوط کرده است سانا ۱۷۲ و سونیک Znus شده است.

میزان و علت این سقوط توسط پلیس محلی و اداره هوانوردی فدرال در حال بررسی است و گزارش های اولیه دلیل برخورد دو هواپیما را ذکر نکرده اند.

سقوط هواپیمای سبک در آمریکا بیش از هر کجا که اتفاق دیگری در دنیا در حال رخ دادن است. کمتر از یک ماه پیش بر اثر سقوط یک هواپیمای شناور در آمریکا یک نفر کشته و ۹ نفر دیگر مفقود شدند. گارد ساحلی شمال غرب اقیانوس آرام ایالات متحده با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که یک هواپیمای دریایی با ۹ مسافر بزرگسال و یک کودک در خلیج بوده است.شورشدر ایالت واشنگتن سقوط کرده است.

بر اساس بیانیه گارد ساحلی آمریکا، این هواپیمای شخصی از شهر «جمعه» است. هارپر» به فرودگاه بین المللی تاکوما شهر «سیاتل» در حرکت بوده است. همانطور که در این بیانیه آمده است جسد یکی از سرنشینان این هواپیما در محل حادثه و عملیات پیدا شد. جستجو کردن که برای پیدا کردن ۹ مسافر دیگر هنوز آنجا هستند.

علت این سقوط مشخص نشده است و منابع ایالتی و فدرال می گویند تحقیقات در این منطقه آغاز شده است.