بسته بندی عطر رضوی در دیار سید جلال الدین اشرف (ع)


به گزارش خبرگزاری ثارس اشرفیه، وقتی نام مشهد به میان می آید، همه مردم، همه موجودات و دل ها به خاطر پیوند عجیبی که بین مردم دیار وجود دارد به گنبد طلای حرم آقا علی بن موسی الرضا می روند. سلطان سید جلال الدین اشرف (ع) و شهر مشهد خرسندند.

مردم آستانه اشرفیه عشق و ارادت خاصی به حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف (ع) گوهر شهر خود دارند و هر روز قبل از شروع به کار به زیارت حرم حضرت جلیل القدری می روند و روز خود را به حمایت از آن آغاز می کنند. از ظاهر خاص او که هیچ جمله ای نمی تواند آن را بیان کند.

دیروز با شنیدن خبر فوت بیماران عروق کرونر در کشور یاد زمانی افتادم که درب حرم حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف (ع) به دلیل تاج گذاری و از هم گسیختگی زنجیر آن بسته شد. ویروس منحوس هنوز آن روزها را به یاد نداریم که اشرفیه از در ورودی حرم مشتاقانه منتظر بازگشایی حرم بود تا دلتنگی و درد و دل خود را با این امامزاده ابراز کند.

امروز که وارد حرم حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف می شوید همه در گوشه حرم نشسته اند و با معبود خود درد و دل می کنند و اشک از چشمانشان جاری می شود که انگار در حرم شاه خراسان هستند.

دیشب نماینده آستان قدس رضوی با آستانه اشرفیه تماس گرفت تا این خبر را به من بدهد، این چه خبر بود؟ بله برادر امام رضا (ع) حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف در دیار خود مهمانی دارد.
خراسان.

با شنیدن این خبر دیگر آرام نبودم و منتظر حضور معبود حرم علی بن موسی الرضا (ع) در شهر آستانه اشرفیه بودم.

اما وقتی عشق در میانه است، دوری معنا ندارد، زیرا هر جا و هر کجای ایران دلت برای امام رئوف و مهربانی تنگ شد، می توانی دلت را به دریا بیندازی و زیارت بخوانی و به دل و جان سلامی خاص بدهی. درد کاهش خواهد یافت

اگرچه از صبح امروز به دلیل سالگرد امام راحل (ره) حال و هوای شهر غم انگیز است، اما حضور آقا علی خدای حرم خورشید در میان مردم را همه نمی دانستند. ابن موسی الرضا علیه السلام به شهرش و به این بی تابی
از صبح امروز حال و هوای شهر بوی امام رضا (ع) را به خود گرفت و در میان مردم شهر که قدم می زدیم همه مشتاق دیدار و میزبانی خدای خود رئوف بودند و هر چه به روزگار نزدیک می شدیم. حضور او، شدیدتر شد.

امروز دل کسانی که به حرم سلطان حزیات جلی الدین اشرف (ع) سلطان حضرت رفتند آرام نمی گرفت و لحظه شماری می کردند تا خدای امام هشتم به آستان برسد چرا که همه اهل السلطنه به مراسمی که امام رضایی بود دعوت شده بود.

ساعت ۱۰ صبح که وارد زیارت حرم حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف (ع) شدم، خدایان را دیدم که برای پذیرایی از رسولان امام رضا(ع) در حال آبیاری و جاروکردن حیاط بودند و هر کدام پذیرایی کردند. گوشه ای در این هوای نسبتاً گرم چون همه آنها بودند. در تدارک برگزاری مراسمی پر از عطر امام رضا بودند.

قرار بود عاشقانه ما ساعت ۱۸:۳۰ باشد اما ساعتی زودتر برای تهیه گزارش به حرم حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف (ع) رسیدم و به محض ورود با صحنه های عجیبی مواجه شدم که انگار. درباره باب الجواد حرم امام رضا پیاده رفتم چون پذیرایی از زائران حرم امام رضا فوق العاده بود.

هر چه به بارگاه برادرش آقا سلطان سید جلال اشرف (ع) در زمان ورود خادمان علی بن موسی الرضا (ع) نزدیکتر می شدم، بی تابی مردم بیشتر می شد. از ایشان پرسیدم که چند نفر به امام رضا(ع) تقدیم می کنند که ایشان فرمودند: من سال هاست که زائر حرم نیستم و دلتنگ زیادی دارم، اما هر سال چشم انتظار آن هستم. من اینجا هستم تا دلتنگی خود را برای آقا امام رضا ابراز کنم.

وقتی این خدای گرانقدر از راه رسید، عطر شاه خراسان را استشمام کردم، به این جمله حرم سلطان سید جلال اشرف ایمان آوردم، چرا که انگار روح همه زائران حرم سلطان بود. سیدجلال اشرف(ع) هوا شده بود که امام رضا(ع) به حرم رسیدند.

تا آنجایی که می خواهم در مورد ورود حرم امام رضا (ع) به شما بگویم حقیقت محقق نمی شود، زیرا در هنگام ورود همه مردم با چشمان گریان آمدند، من نزد شاه آمدم پرچم قدری حرم.

در حالی که امام جماعت حرم امام رضا (ع) در صحن حرم اشرف سلطان سید اشرف (ع) قدم می زد، زنی شروع به زنگ زدن کرد اما امسال خبری از خادمان حرم سید نشد. جلال الدین اشرف که بیست سال و هر شب جمعه و یک دهه کرامت قلب امام رضایی به تپش افتاد.

با این حس عجیب زن و بچه ای توجهم را جلب کردند که به سمتش رفتند و علت این همه دلتنگی را از او پرسیدم و او گفت: در این چند سال هر چه خواستم از آقا امام رضا گرفتم و به دنیا می گویم ما از علی بن موسی الرضا بزرگتر و دوست داشتنی تریم.

این خانم می گوید من می خواهم یک دهه کرامت در حرم امام رضا باشم، اما سعادت نداشتم زائر ایشان باشم، اما از اینکه برادرش حضرت سلطان سیدجلال اشرف (ع) حرم امام راضی هستم بسیار خوشحالم. رضا حرم روحش.

بعد از پایان مراسم آستان خورشیدی را به کاروانی فرستادم تا به منزل خانواده شهید فتحی مقدم بروم که خداوند امام رضا را قلب من قرار دهد و اکنون که در روزهای آخر عمرم پرچمدار امام رضاست. به آرزویم رسید

این به حضور خادمان حرم علی بن موسی الرضا ختم نشد و پس از بازگشت به منزل به بیمارستان کوثر آستانه اشرفیه رفتیم تا از خادمان حرم امام رضا (ع) تشکر کنیم. برای این خدمات در طول روز.

وقتی کوثر وارد بیمارستان شد، بی قراری پرستاران و بیماران او را بیشتر به فکر فرو برد.

بله، استقبال مردم دیارسلطان از کاروان رضوی بسیار خوب بود، زیرا حضور کاروان های رضوی در شهرستان ها حال و هوای معنوی و عطر و بوی رضوی پیدا کرده و مردم را از هجمه فرهنگی دشمنان بیمه می کند.

انتهای پیام/ ۸۴۰۰۸