بعد از ماساژ چقدر آب بنوشید؟ » سبک زندگی سالم


آیا می دانید بعد از ماساژ چه مقدار آب باید بنوشید؟ بسیاری از مردم از این که می آموزند بعد از ماساژ باید آب بیشتری بنوشند شگفت زده می شوند.

علاوه بر کاهش خطر کم‌آبی، آب همچنین می‌تواند به دفع مواد زائد از ماهیچه‌های منقبض در طول ماساژ کمک کند.

چندین مطالعه نشان داده اند که نوشیدن آب بعد از ماساژ ضروری است، به خصوص اگر درد دارید.

بعد از ماساژ چقدر آب بنوشید؟

هنگامی که دستکاری بافت نرم رخ می دهد، آب به سیستم لنفاوی فشار داده می شود و جایگزین می شود.

یک قانون خوب این است که ۳۰ دقیقه بعد از ماساژ ۵۰۰ میلی لیتر آب بنوشید.

همچنین باید مراقب رنگ ادرار خود باشید، زیرا به شما می گوید که آیا به آب بیشتری نیاز دارید یا خیر.

آیا واقعاً بعد از ماساژ نیاز به نوشیدن آب دارید؟

نوشیدن آب بعد از ماساژ ضروری است. آبی که در طول روز مصرف می کنید به جذب سموم بدن کمک می کند.

مصرف مقدار کافی آب بعد از ماساژ، شما را هیدراته نگه می دارد و علائم DOMS را از بین می برد. با بهبودی بدن، تعداد سموم باقیمانده کاهش می یابد.

هرچه آب بیشتری بنوشید، بدن شما سریعتر آسیب را ترمیم می کند. هرچه آب بدن شما بیشتر باشد، بهتر است.

اگر بعد از ماساژ آب ننوشید چه اتفاقی می افتد؟

ماساژ دادن ماهیچه های شما را خشک می کند و احساس پف کردگی در شما ایجاد می کند. برای دفع سموم بعد از آن باید آب بنوشید. به همین دلیل نوشیدن حداقل دو لیتر آب بعد از ماساژ ضروری است.

بدن شما برای عملکرد صحیح به آب زیادی نیاز دارد و کمبود آن فقط روند بهبودی را به تاخیر می اندازد. همچنین، اگر بعد از ماساژ به اندازه کافی آب ننوشید، ممکن است DOMS، نوعی درد عضلانی را تجربه کنید.

در حالی که آب برای زندگی ضروری است، اما برای سبک زندگی سالم شما ضروری نیست. در واقع، اکثر مردم به اندازه کافی آب نمی نوشند، که یکی از دلایل اصلی مشکلات سلامتی است. به عنوان مثال، بدن کم آب، خشکی پوست، سردرد، گرفتگی عضلات و گیجی را تجربه می کند.

خوشبختانه، شاسی بر تعادل مایع تأثیر نمی گذارد. اگرچه ماساژ گردش خون موضعی را بهبود می بخشد، اما به طور کلی گردش خون را تغییر نمی دهد. علاوه بر این، آب برای بدن شما برای انتقال اکسیژن به تمام سلول ها ضروری است.

نوشیدن آب بعد از ماساژ می تواند به شکستن این کیسه ها و خارج کردن آنها از بدن شما کمک کند.

آیا می توانم بعد از ماساژ آب سرد بنوشم؟

پس از ماساژ، به بسیاری از ماساژورها توصیه می شود که مقدار زیادی آب بنوشند. این به این دلیل است که آب گردش خون را افزایش می دهد، هورمون های احساس خوب را افزایش می دهد و ممکن است به سم زدایی کمک کند.

یک فنجان آب سرد نسبت به یک فنجان داغ طراوت‌بخش‌تر است و از کم‌آبی بدن جلوگیری می‌کند. اما چقدر باید بنوشید؟ این واقعا به نوع ماساژ شما بستگی دارد.

اگر قصد ماساژ دارید، نوشیدن مقدار زیادی آب قبل و بعد از جلسه ضروری است. چه نوشیدنی گرم یا سرد، حتما قبل و بعد از ماساژ مایعات فراوان بنوشید.

این از بروز علائم جلوگیری می کند. همچنین بهتر است حداقل ۳ لیوان آب بنوشید، اما آب گرم راحت تر از آب سرد جذب می شود. همچنین باید بلافاصله پس از ماساژ از داروهای مسکن استفاده نکنید.

بعد از ماساژ چقدر باید صبر کنم تا بنوشم؟

نوشیدن آب بعد از ماساژ می تواند به عضلات شما کمک کند تا مواد مغذی را جذب کرده و مواد زائد را از بین ببرد. ماساژ پاکت سموم را می شکند و به اندام های مناسب می فرستد.

برای جلوگیری از احتمال یبوست، بلافاصله پس از آن تا حد امکان آب بنوشید. غلظت این سموم را رقیق می کند. به این ترتیب بعد از ماساژ می توانید مقدار بیشتری مصرف کنید و بعد از آن مدت طولانی هیدراته بمانید.

پس از انجام ماساژ لازم است آب فراوان بنوشید تا سموم ترشح شده در حین ماساژ از بین بروند. آب به سیستم گوارش شما در طول روز کمک می کند و از کلیه ها در کارشان حمایت می کند. به همین دلیل است که بسیاری از ماساژورها نوشیدن آب را بعد از ماساژ توصیه می کنند.

آخرین حرف من

بسیاری از درمانگران ماساژ معتقدند که نوشیدن آب بعد از ماساژ به دفع سموم از بدن کمک می کند. اگرچه ماهیت این سموم هنوز ناشناخته است، بسیاری از درمانگران اصل احتیاط را برای درمان خود به کار می گیرند. با این حال، پس از ماساژ همچنان باید آب کافی بنوشید.

نوشیدن آب بعد از ماساژ برای فرآیند سم زدایی بدن ضروری است. با حذف سموم از بدن از طریق ادرار، خطر ابتلا به بیماری را کاهش می دهید. علاوه بر این، ماساژ می تواند بر سیستم گوارشی تأثیر بگذارد. به همین دلیل است که پس از ماساژ هیدراته ماندن ضروری است.

در طول ماساژ، ماهیچه ها و سایر قسمت های بدن مواد زائد را آزاد می کنند. کلیه ها این مواد زائد را از طریق ادرار پردازش می کنند. سپس آن را به اعضای بدن شما منتقل می کنند. برای جلوگیری از درد، حالت تهوع و دردهای غیرضروری، پس از ماساژ باید مقدار زیادی آب بنوشید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر