بنیاد گیتس: بشردوستی یا قدرت گرفتن؟


آیا برای هر جامعه ای داشتن افراد ثروتمند مانند بیل و ملیندا گیتس خوب است؟ انصاف یک چیز است ، اما خطرات این قدرت زیاد چیز دیگری است.

آخرین نگرانی ناشی از این واقعیت است که زمین های گیتس بیش از هر کس دیگری دارای زمین کشاورزی آمریکایی است – 242000 هکتار.

با توجه به موسسه زمین Realtors گزارش زمین ،

در سال 1994 ، گیتس مدیر سابق صندوق اوراق قرضه Putnam Investments را استخدام کرد تا ضمن حفظ بازدهی قابل مقایسه یا بهتر ، سبد این زوج را از 45 درصد سهام موسس مایکروسافت در غول فناوری متنوع کند. با توجه به مشخصات 2014 لارسون در مجله ی وال استریت، این سرمایه گذاری ها شامل سهم قابل توجهی در AutoNation ، علایق مهمان نوازی مانند هتل چارلز در کمبریج و Four Seasons در سان فرانسیسکو و “حداقل 100000 هکتار زمین کشاورزی در کالیفرنیا ، ایلینوی ، آیووا ، لوئیزیانا و سایر ایالت ها …”. بر اساس تیم تحقیقاتی Land Land 100 ، این رقم در حال حاضر بیش از دو برابر این مقدار است ، این بدان معناست که بیل گیتس ، بنیانگذار مایکروسافت ، دارای تغییراتی است: کشاورز بیل ، مردی که بیش از هر کس دیگری در آمریکا زمین کشاورزی دارد.

گزارش فوربس در این باره نشان می دهد که بزرگترین دارایی ها در لوئیزیانا (69،071 هکتار) ، آرکانزاس (47،927 هکتار) و نبراسکا (20،588 هکتار) است.

مطابق با اخبار AgFunder ‘ بحث در مورد این مشاهدات ،

غذای کشاورزی یکی از زمینه هایی است که این زوج در تلاش هستند تا ثروت قابل توجه خود را به کار گیرند. بنیاد بیل و ملیندا گیتس بین سالهای 2007 تا 2010 تقریباً 20 میلیون دلار به م Instituteسسه تحقیقات بین المللی برنج کمک کرد ، تا حدی برای توسعه انواع برنج غنی شده. همچنین حداقل 100 میلیون دلار در اتحاد برای انقلاب سبز در آفریقا سرمایه گذاری کرده است که هدف آن افزایش بهره وری خرده مالکان با استفاده از علم و فناوری است.

گیتس همچنین در استارت آپ های کشاورزی ، از طریق بنیاد خصوصی خود یا از طریق سایر وسایل سرمایه گذاری ، از جمله شرکت های حفاظت از محصولات کشاورزی AgBiome و Enko Chem ، پلت فرم داده های لبنی Stellapps ، پخش کننده کاهش ضایعات مواد غذایی Apeel Sciences ، استارتاپ بیوتکنولوژی Gingko Bioworks و آزمایشگاه سرمایه گذاری کرده است. گوشت ساز بزرگ “ممفیس میتس”

نگرانی های دیگری در مورد دارایی ها و نیکوکاری گیتس مطرح شده است – “خیرخواهی”.

  • دروازه های یک امپراتوری جهانی: این گزارش توسط واندانا شیوا به نام Navdanya شواهد را جمع آوری می کند و خطرات خیرخواهی را نشان می دهد ، که تصاحب شرکتی بذر ، کشاورزی ، غذا ، دانش و سیستم های بهداشت جهانی ما را افزایش می دهد ، اطلاعات را دستکاری می کند و دموکراسی های ما را فرسوده می کند. بیشتر بخوانید / فیلم تماشا کنید
  • نامه ای از 60 فرد و گروه مربوط به دارایی های گیتس در مواد غذایی به WHO.
  • مقاله آن امانوئل بیر و جودیت ریشتر در مورد خیرخواهی توسط گیتس و بنیادهای راکفلر.

اینها س questionsالات مهمی را مطرح می کند که مستلزم ملاحظات جدی است.

  • اشتراک گذاری
  • توییت
  • پست الکترونیک
  • اشتراک گذاریدیدگاهتان را بنویسید