بهبود متابولیسم روش آیورودا | Chateau Ayurvedic Yoga Retreat


چند بار شنیده اید که فردی بگوید به دلیل متابولیسم کند اضافه وزن دارد؟

بیایید با آزاد کردن متابولیسم خود به پتانسیل کامل ژنتیکی، از شر این بهانه خلاص شویم. در حالی که شما در بهترین برنامه کاهش وزن هستید، آیا از آن زمان به بعد این برنامه متابولیسم شما را به حداکثر پتانسیل ژنتیکی سرعت می بخشد؟

برخی از تاکتیک های موجود برای افزایش متابولیسم شما وجود دارد. برخی هستند داروهای باستانی ثابت شده از آیورودا، تکنیک های سبک زندگی، در حالی که دیگران کلاهبرداری های غذایی هستند.

قبل از همه اش را بخوان ترفندهای افزایش متابولیسم، اجازه دهید فهمیدن چی یا چی دقیقا متابولیسم است.

متابولیسم

به عبارت ساده تر، متابولیسم سرعتی است که بدن با آن کالری می سوزاند (“سوخت”). تعداد بسیار کمی از افراد متابولیسم سریع دارند. متابولیسم سریعتر شما را قادر می سازد تا وزن بیشتری نسبت به فردی با سطح فعالیت، رژیم غذایی و وزن مشابه کاهش دهید. برخی از عوامل هستند که شما می توانید آنها را کنترل و تغییر دهید و برخی از عوامل را نمی توانید کنترل کنید.

عمر میزان متابولیسم بعد از ۴۰ سالگی هر دهه ۵ درصد کاهش می یابد که بخشی از آن به دلیل کاهش توده عضلانی است.

جنسیت مردان معمولاً سریعتر از زنان کالری می سوزانند زیرا بافت ماهیچه ای بیشتری دارند.

وراثتY – می توانید میزان متابولیسم خود را از نسل های قبلی به ارث ببرید.

اختلال تیروئید کم کاری تیروئید (تیروئید کم کار).

نکات و ترفندهایی برای افزایش متابولیسم

  1. فعالیت بدنی خود را افزایش دهید – این یک راز نیست، اما واقعا کار می کند زیرا افزایش توده عضلانی متابولیسم شماست! افرادی که به طور منظم ورزش می کنند کالری بیشتری می سوزانند و توده عضلانی فعال متابولیک بیشتری دارند و کالری می سوزانند نسبت به افرادی که فعالیت کمتری دارند. فعالیت های ساده مانند پیاده روی و شنا با سوزاندن کالری باعث افزایش متابولیسم می شود، در حالی که تمرینات قدرتی یا یوگا از دست دادن عضلات فعال متابولیک در افراد مسن را کند می کند. نشان داده شد که هر دو فعالیت بلافاصله پس از شرکت در فعالیت متابولیسم را افزایش می دهند، در حالی که نتایج طولانی مدت تمرینات قدرتی به شما کمک می کند کالری بیشتری را ۲۴ ساعت در روز حتی در هنگام خواب بسوزانید.
  2. مصرف پروتئین برخی شواهد نشان می دهد که قدرت متابولیک کمی در رژیم های غذایی با پروتئین بالا در مقابل رژیم های پر کربوهیدرات و کم پروتئین وجود دارد. لطفا توجه داشته باشید که اکثریت قریب به اتفاق کاهش وزن ناشی از کاهش کالری و افزایش فعالیت است، نه با تغییر نسبت کربوهیدرات به پروتئین در رژیم غذایی خود. نشان داده شده است که رژیم های غذایی با پروتئین بالا باعث ایجاد چالش های بالقوه سلامتی می شوند. فقط مطمئن شوید که مقدار مناسبی از آن بخورید حبوبات، دال، پنیر، گوشت بدون چربی و غیره، برنج ساده یا روتی را تا ۲۰ درصد کاهش می دهند.
  3. به اندازه کافی خوابیدن – بیش از ۷ ساعت خواب در هر شب ممکن است بر هورمون‌هایی که وزن و اشتها را تنظیم می‌کنند، تأثیر بگذارد. در یک مطالعه مداوم و نسبتاً بزرگ، افرادی که کمتر می‌خوابند، اضافه وزن دارند.
  4. سم زدایی آیورودا را دریافت کنید آیورودا عامل مهم هضم و متابولیسم بدن ما را آگنی توصیف کرده و به حذف AMA که سموم نامیده می شود اهمیت می دهد. این یکی از موجوداتی است که در هنگام اختلال در هورمون ها و آنزیم ها توسط بدن ایجاد می شود. درست مانند اثر انگشت، این برای هر فردی منحصر به فرد است. درمان‌های سم‌زدایی فصلی کلاسیک به دفع آما کمک می‌کند و در نتیجه به افزایش متابولیسم و ​​کاهش وزن کمک می‌کند. ما به طور کلی می بینیم a برنامه ۱۴ روزه سم زدایی نه تنها به کاهش وزن کمک می کند، بلکه به وضوح متابولیسم و ​​هضم را بهبود می بخشد.
  5. وعده های غذایی را از دست ندهید مهم است که بین وعده های غذایی بیش از ۵ ساعت صبر نکنید. طولانی‌تر انتظار کشیدن و نادیده گرفتن آن، متابولیسم شما را کند می‌کند و انرژی ضروری را از شما می‌گیرد. همچنین مهم است که با صرف صبحانه هر روز صبح، میزان متابولیسم خود را افزایش دهید تا به شما انرژی بدهد و از پرخوری در وعده های بعدی جلوگیری کنید. لطفاً توجه داشته باشید: همیشه مهم است که مراقب کل کالری دریافتی خود باشید.
  6. سوپر غذاها برای کاهش وزن برخی از مکمل های غذایی که اثر محرکی دارند می توانند کمی متابولیسم را افزایش دهند. از زردچوبه، دارچین، فلفل، دانه های کتان فلفل بلند، دانه چیا، تخم کدو تنبل، سالمون و ماهی تن در غذای خود استفاده کنید.

نکات زیر به شما کمک می کند تا متابولیسم خود را به حداکثر برسانید. با این حال، فرآیندهای طبیعی پانچاکارما آیورودا روی هضم و سپس متابولیسم به تنهایی کار می کنند. برای نتیجه سریعتر و بهتر بهتر است پاکسازی را به صورت دوره ای انجام دهید.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر