بهترین رژیم غذایی برای افسردگی


افسردگی بیش از 150 میلیون نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد ، و این امر را به دلیل اصلی از دست دادن سالهای سالم زندگی در اثر ناتوانی تبدیل می کند. تا سال 2020 ، افسردگی ممکن است بعد از بیماری های قلبی دومین عامل اصلی سالهای سالم از دست رفته باشد. چرا افسردگی اینقدر شایع است؟ خوب ، گفته شده است: “هیچ چیز در زیست شناسی معنا ندارد مگر در پرتو تکامل.” چرا ما برای افسردگی تکامل می یابیم؟

افسردگی یک معمای تکاملی گیج کننده است. علیرغم اثرات منفی آن ، رایج و وراثتی است ، به این معنی که بخش بزرگی از خطر از طریق ژن های ما منتقل می شود. احتمالاً ، باید نوعی سود تطبیقی ​​وجود داشته باشد وگرنه طبیعتاً در برابر آن انتخاب شده است. آیا افسردگی می تواند یک استراتژی تکاملی برای ارائه دفاع در برابر عفونت باشد؟ عفونت عامل اصلی مرگ و میر در طول تاریخ بشر بوده است و آن را به یک نیروی مهم در انتخاب طبیعی تبدیل کرده است. در واقع ، به دلیل عفونت ها ، میانگین طول عمر ما قبل از دوره صنعتی تنها 25 سال بود ، و این غیر معمول نبود که نیمی از فرزندان ما بدون رسیدن به بزرگسالی بمیرند.

هنگامی که ما آلوده می شویم ، هنگامی که بدن ما به یک ضد حمله می پردازد ، یک التهاب شدید ایجاد می شود. بدن ما با احساس سستی ، بیماری ، ضعف ، خستگی و کندی پاسخ می دهد. ما نمی خواهیم معاشرت کنیم. تنها کاری که می خواهیم انجام دهیم خواب است. این علائم شبیه علائمی است که در طول افسردگی تجربه می کنیم و برای مبارزه با عفونت بسیار مناسب است. کاهش سرعت نه تنها به ما در صرفه جویی انرژی برای مبارزه خوب کمک می کند. همچنین باعث کاهش تماس های اجتماعی می شود تا دیگران را آلوده نکنیم. ما این پدیده محافظتی را در سایر حیوانات اجتماعی مانند زنبورهای عسل و موش های خال مشاهده می کنیم که احساس می کنند مجبور به خزیدن شده و به تنهایی می میرند تا خطر آلودگی بقیه افراد جامعه را کاهش دهند. انسانها حتی به این نتیجه رسیده اند که مدفوع و گوشت در حال پوسیدگی بوی خاصی برای محافظت از ما در برابر عفونت ندارد.

برای بررسی رابطه بین التهاب و سلامت روانی ، باید به سال 1887 نگاه کنیم ، زمانی که این ارتباط برای اولین بار توسط دکتر جولیوس واگنر-ژورگ ، تنها روانپزشکی که برنده جایزه نوبل شد ، مورد توجه قرار گرفت. چه شواهدی در قرن گذشته جمع آوری کرده ایم که التهاب باعث افسردگی می شود؟ ما می دانیم که افراد افسرده نشانگرهای التهابی مانند پروتئین واکنشی C را افزایش داده اند و بیماری های التهابی با میزان بیشتری از افسردگی اساسی همراه است. در واقع ، ما افسردگی را حتی در شرایط التهابی خوش خیم تری مانند آسم و آلرژی پیدا می کنیم. این مهم است زیرا نشان می دهد که علائم خلقی ممکن است مستقیماً با التهاب مرتبط باشد و فقط ناشی از “احساس بد در مورد داشتن یک بیماری وحشتناک” نیست.

ما همچنین می دانیم که شما می توانید با القاء التهاب باعث ایجاد افسردگی شوید. به عنوان مثال ، هنگامی که ما اینترفرون را برای سرطان های خاص یا عفونت مزمن تجویز می کنیم ، تا 50 درصد افراد دچار افسردگی شدید می شوند. حتی تزریق واکسن می تواند باعث التهاب کافی برای ایجاد علائم افسردگی شود. روی هم رفته ، این مطالعات “به شدت نشان می دهد که التهاب عامل ایجاد کننده علائم خلقی است.”

آیا رژیم ضد التهابی می تواند از افسردگی جلوگیری کند؟ ما نمی دانستیم تا زمانی که محققان رژیم غذایی حدود 43000 زن بدون افسردگی را به مدت تقریباً 12 سال دنبال کردند. کسانی که رژیم غذایی التهابی بیشتری داشتند ، با نوشابه ، غلات تصفیه شده و گوشت بیشتر مشخص بود ، افسرده شدند. “این یافته نشان می دهد که التهاب مزمن می تواند زمینه ساز ارتباط بین رژیم غذایی و افسردگی باشد.”

به طور معمول ، ما امگا 3 را به عنوان ضد التهاب در نظر می گیریم ، اما محققان دریافته اند که این ماهی مفید است حرفه ای-التهابی ، همراه با افزایش سطح پروتئین واکنش پذیر C. این با یافته های اخیر مطابقت دارد که به نظر می رسد امگا 3 برای افسردگی یا التهاب کمکی نمی کند. همانطور که در ویدیوی خود بحث کردم رژیم ضد التهابی برای افسردگی، ضد التهابی ترین رژیم غذایی رژیم غذایی گیاهی است که می تواند سطح پروتئین واکنش پذیر C را در مدت دو هفته به میزان قابل توجهی 30 درصد کاهش دهد ، شاید به دلیل خواص ضد التهابی آنتی اکسیدان های موجود در گیاهان. من در مورد خودم در مورد این موضوع صحبت کردم آنتی اکسیدان های ضد التهابی ویدئو ، اما هرگز توضیح داده نشد چرا آنتی اکسیدان ها ضد التهاب هستند.

هنگامی که رادیکال های آزاد باعث آسیب اکسیداتیو می شوند ، ممکن است با تغییر ساختار شیمیایی مولکول های دیگر در همه جا ، یک واکنش خود ایمنی در بدن ایجاد کنند تا ساختارهای جدیدی ایجاد شود که بدن به عنوان خارجی به آنها حمله می کند. به عنوان مثال ، هنگامی که کلسترول LDL اکسید می شود ، بدن ما آنتی بادی هایی علیه آن ایجاد می کند که به آن حمله می کنند. به همین ترتیب ، افسردگی بالینی می تواند با افزایش استرس اکسیداتیو و واکنش های التهابی خود ایمنی ایجاد شود. رادیکال های آزاد ممکن است منجر به التهاب خود ایمنی شوند.

التهاب در رژیم غذایی ما از کجا ناشی می شود؟ اندوتوکسین ها ارزش دارد فیلم های من را در این زمینه مرور کنید –نظریه روده نشتی که چرا محصولات حیوانی باعث التهاب می شوند، اندوتوکسمی باکتری های گوشت مرده، و نظریه اندوتوکسین برون زا– ببینید چگونه اندوتوکسین های موجود در محصولات حیوانی می توانند در عرض چند ساعت پس از مصرف باعث ایجاد التهاب شوند. این انفجار با روحیه ما چه می کند؟ در عرض چند ساعت پس از تزریق اندوتوکسین ها ، التهاب افزایش می یابد ، احساس افسردگی و قطع ارتباط اجتماعی افزایش می یابد.

اگرچه تحقیقات قبلی نشان داده بود که فعالیت التهابی به علائم افسردگی کمک می کند ، اما به تازگی تحقیقات تأثیر التهاب ناشی از تجربی را بر آندونی ، عدم واکنش به محرک های لذت بخش نشان داد. در این مطالعه ، افراد به اندوتوکسین تزریق شدند. چند ساعت پس از برخورد اندوتوکسین به جریان خون آنها ، آنها احساس افسردگی کردند و فعالیت های قابل توجهی در مرکز پاداش مغز کاهش یافت. به عنوان مثال ، آزمودنی ها از کسب پول در بازی های ویدئویی کمتر هیجان زده بودند. اما همانطور که من در بحث خود بحث می کنم رژیم های گیاهی برای بهبود روحیه و بهره وری و آنتی اکسیدان ها و افسردگی فیلم ها ، ممکن است بتوانیم با حذف محصولات حیوانی و رژیم های غنی از آنتی اکسیدان ، افسردگی را درمان یا حتی از آن جلوگیری کنیم.


اگر شما به اندازه من از نظریه زیست شناسی تکاملی طرفدار هستید ، می توانید با بررسی نظرات من درباره آن بیشتر بدانید. فشار خون بالا ممکن است یک انتخاب باشد، مشکل با رژیم غذایی سرخپوشان، و چرا ما پیر می شویم؟ فیلم های.

من چندین فیلم در مورد التهاب دارم ، از جمله:

و در کتاب مقدس دانیال سریع آزمایش می شود، من در مورد یک مطالعه که کاهش چشمگیر التهاب را طی یک رژیم غذایی گیاهی نشان می دهد بحث می کنم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تأثیر رژیم غذایی بر سلامت روان ، موارد زیر را بررسی کنید:

در سلامتی ،

مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده و سالانه من را مشاهده کنید:دیدگاهتان را بنویسید