بهترین سطح فریتین برای کاهش خطر سرطان چیست؟


اگر سرطان در واقع یک بیماری به اصطلاح فروتوکسیک باشد ، تا حدی پیامدی از مسمومیت با آهن است ، که نه تنها کاهش چشمگیر میزان سرطان پس از اهدای خون را توضیح می دهد ، بلکه همچنین دلیل این امر را که افرادی با سطوح بالای آهن در خون خود مبتلا هستند ، توضیح می دهد. افزایش خطر مرگ ناشی از سرطان ، چرا زنانی که از تخمدان خود خون می گیرند در معرض خطر بالای سرطان تخمدان هستند و چرا کسانی که از هموکروماتوز (بیماری اضافه بار آهن) رنج می برند ، تا 200 برابر بیشتر در معرض سرطان هستند. حتی تماس گرفته شده است تا به عقب برگردید و برخی از آزمایشات شیمی درمانی را بررسی کنید که خون گروه شیمی درمانی را برای بررسی عوارض جانبی نگه داشته است. شاید تنها حذف آهن از خون باعث برخی از مزایای شیمی درمانی آشکار شود.

همانطور که در ویدیوی خود کاوش می کنم ، آهن ممکن است یک شمشیر دو لبه باشد اهدای خون برای پیشگیری از سرطان؟به اهن کمبود باعث کم خونی می شود ، در حالی که بیش از اندازه آهن ممکن است خطر سرطان را افزایش دهد ، احتمالاً با عمل به عنوان یک اکسید کننده پیشرو و ایجاد رادیکال های آزاد. کم خونی فقر آهن یک مشکل جدی در کشورهای در حال توسعه است. “در کشورهای گوشتخوار ، با این حال ، بیش از حد آهن ممکن است مشکل سازتر از کمبود آهن باشد … ذخایر آهن بدن به دلیل افزایش مصرف بیش از حد به طور موذیانه با افزایش سن تجمع می یابد” و بدن ما راه خوبی برای خلاص شدن از شر اضافی ندارد. اهن.

فریتین یک آزمایش خون برای ذخیره آهن ذخیره ما است. همانطور که در ویدئوی من در 1:31 مشاهده می کنید ، محدوده طبیعی حدود 12 تا 200 نانوگرم بر میلی لیتر است – اما فقط طبیعی بودن آن به این معنی نیست که ایده آل است. در مطالعه اهداکنندگان خون که قبلاً مورد بحث قرار گرفت ، میزان بروز فریتین در افراد مبتلا به سرطان در حدود 127.1 نانوگرم در میلی لیتر بود. میانگین برای مردان ممکن است بیش از صد باشد.

این نشان می دهد که سطوح ذخیره آهن به اصطلاح عادی “ممکن است مضر باشد و مشکلی” عمومی “باشد که بخش های زیادی از مردم را تحت تأثیر قرار می دهد.” همینطور، “[t]در اینجا ممکن است نیاز به تعریف مجدد محدوده طبیعی باشد … بر اساس خطر بیماری مرتبط “به جای پیروی از منحنی زنگ. بنابراین ، کمبود آهن ممکن است زمانی رخ دهد که سطح فریتین به کمتر از 12 نانوگرم در میلی لیتر برسد ، در حالی که بیماری فروتوکسیک ممکن است با سطوح بیش از 50 نانوگرم در میلی لیتر رخ دهد.

دانشگاه هاروارد اخیراً اهداء خون و سرطان روده بزرگ را مورد بررسی قرار داد و هیچ ارتباطی پیدا نکرد ، اما محدوده سطوح فریتین مورد بررسی محققان تقریباً 100 تا کمتر از 200 نانوگرم بر میلی لیتر بود ، همانطور که در ویدئوی من در 2:28 مشاهده می کنید. علاوه بر این ، آنها از افرادی بودند که 30 بار یا بیشتر خون اهدا کرده بودند. بنابراین ، شاید به جای تخلیه خون برای کاهش ذخایر اضافی آهن ، چرا در وهله اول از اضافه بار آهن جلوگیری نکنیم؟ اگر ذخایر آهن مردان را که از آهن هم فاصله می گیرند اندازه گیری کنیم و در عوض تمام آهن خود را از گیاهان دریافت کنیم ، سطح آهن آنها دقیقاً همان جایی است که گروه اهداکنندگان بدون سرطان وارد آن شده اند ، همانطور که در 2:54 مشاهده می کنید. در ویدئوی من این ممکن است توضیح دهد که چرا کسانی که رژیم های گیاهی مصرف می کنند ، سرطان کمتر و سایر بیماری های مرتبط با اضافه بار آهن دارند. در واقع ، آنها همچنین ممکن است پیش دیابت کمتری داشته باشند و همچنین دیابت کمتری داشته باشند.


برای مطالعه بیشتر در مورد اهداکنندگان خون که بحث کردم ، مراجعه کنید اهدای خون برای پیشگیری از بیماری های قلبی؟به

برای اطلاعات بیشتر در مورد رژیم غذایی و سطح آهن ، مراجعه کنید ایمنی همه در برابر آهن غیر همه و خطر مرتبط با مکمل های آهنبه

آیا به نمونه های دیگری از ارزشهای معمولی آزمایشگاه که الزاماً ایده آل نیستند علاقه دارید؟ وارسی:

حتی اگر رژیم غذایی گیاهی برای خطر بیماری شخصی ترجیح داده شود ، این بدان معنا نیست که همه ما نباید خون بدهیم. با من در حمایت از صلیب سرخ همراه باشید.

در سلامتی ،
مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده من را تماشا کنید:دیدگاهتان را بنویسید