بهترین غذا برای سرماخوردگی


به خوبی شناخته شده است که کمبود برخی ویتامین ها و مواد معدنی می تواند منجر به اختلال قابل توجه در عملکرد سیستم ایمنی بدن و افزایش حساسیت به عفونت شود که با مکمل در افراد کم توان برطرف می شود. “با این حال ، مشخص نیست که مکمل تا چه حد می تواند به حفظ تعادل مطلوب در سیستم ایمنی در افراد تغذیه کافی کمک کند.” همانطور که در ویدیوی خود بحث کردم ، کیوی برای سرماخوردگی، محققان در نیوزلند مکمل میوه کامل کیوی را امتحان کردند. در یک ظرف پتری ، پوره کیوی طلا به نظر می رسد فعالیت سلول های کشنده طبیعی را در خون انسان افزایش داده و همچنین پاسخ به واکسن کزاز را افزایش می دهد. اما آیا همان چیزی که در ظرف پتری اتفاق می افتد در افراد نیز رخ می دهد؟ در مطالعه دیگری ، محققان دریافتند که دو مجموعه ژن مربوط به ایمنی با خوردن سه عدد کیوی در روز تنظیم می شود. اما آیا این به ما در مبارزه با عفونت کمک می کند؟ ما تا همین اواخر جواب آن را نمی دانستیم.

محققان در نیوزلند دریافتند که مصرف کیوی طلا شدت و مدت زمان برخی علائم عفونت دستگاه تنفسی فوقانی را کاهش می دهد. چرا میوه کیوی را مطالعه کنیم؟ بودجه این مطالعه توسط شرکتی که دارای حق ثبت اختراع کیوی طلا است تأمین شد.

در این مطالعه ، ده ها فرد مسن به طور تصادفی در یک یا دو گروه قرار گرفتند ، یا دو موز در روز یا چهار عدد کیوی در روز به مدت یک ماه خوردند ، و سپس عوض شدند. ماه بعد ، گروه موز کیوی و گروه کیوی موز خوردند. منطق ارائه موز به عنوان “دارونما” ارائه میوه جایگزین بود که کالری نسبتاً مشابهی داشت ، اما ارزش غذایی کمتری داشت.

هدف از این مطالعه تعیین این بود که آیا مصرف منظم کیوی طلا میزان ، مدت و شدت علائم عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی ، مانند سرماخوردگی را در مقایسه با موز کاهش می دهد یا خیر. آنها هیچ موردی در کاهش شیوع کلی مشاهده نکردند ، اما کسانی که در مرحله کیوی مریض شده بودند شدت و مدت احتقان سر را به میزان قابل توجهی کاهش داده بودند و همچنین مدت زمان گلو درد کاهش یافته بود. و نه فقط کمی. موزخواران بیمار در مقایسه با کیوی خواران که فقط بعد از یک یا دو روز احساس بهتری داشتند ، پنج روز با گلودرد و احتقان رنج می بردند. این قابل توجه است.

دلیل مطالعه محققان در مورد افراد مسن این است که آنها بیشتر مستعد ابتلا به عفونت های تنفسی هستند. کودکان کوچک یکی دیگر از گروه های در معرض خطر هستند ، به طور متوسط ​​دو برابر عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی نسبت به بزرگسالان ، چهار تا شش در سال. بنابراین ، در مطالعه دیگری ، 66 کودک پیش دبستانی در دو گروه یکسان ، کیوی در مقابل موز تصادفی شدند. در گروه کیوی ، نه تنها علائم بیمارانی بهبود یافت ، بلکه تعداد کمتری در وهله اول بیمار شدند-45 lower احتمال ابتلا به سرماخوردگی یا بیماری شبیه آنفولانزا کمتر بود ، به این معنی که کودکانی که کیوی مصرف می کردند تقریباً 50 reduction احتمال ابتلا به سرماخوردگی یا آنفولانزا را کاهش می دهد.

این نشان می دهد که مصرف کیوی ممکن است یک “نسخه روزانه برای سلامتی” باشد. اگرچه از هر 150 کودک 1 نفر به کیوی حساسیت نشان می دهد ، که در رتبه سوم پس از شیر و تخم مرغ ، و بالاتر از بادام زمینی ، در نظرسنجی از 3500 کودک ، از رایج ترین آلرژی های غذایی قرار دارد. بنابراین ، کیوی برای همه مناسب نیست.


تضاد منافع مالی این است که منبع کمیابی از بودجه را برای تحقیقات میوه و سبزی ارائه می دهد. برای اطلاعات بیشتر در مورد کیوی ، مراجعه کنید کیوی برای سندرم روده تحریک پذیر، کیوی و ترمیم DNA، و کیوی برای بی خوابیبه

برای کاهش خطر ابتلا به عفونت های تنفسی مزمن چه کار دیگری می توان انجام داد؟ وارسی آیا غرغره می تواند از سرماخوردگی جلوگیری کند؟، جلوگیری از سرماخوردگی با پروبیوتیک ها؟، مخمر تغذیه ای برای جلوگیری از سرماخوردگی، و استفاده از راهرو تولید برای تقویت عملکرد سیستم ایمنی بدنبه

در سلامتی ،

مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده و سالانه من را مشاهده کنید:دیدگاهتان را بنویسید