بهترین غذا برای MGUS برای جلوگیری از مولتیپل میلوما


میلوم مولتیپل یکی از مخوف ترین سرطان های ما است. این سرطان سلول های پلاسمایی تولید کننده آنتی بادی ما است و یکی از سخت ترین بیماری های خونی ما محسوب می شود. بیماری پیش ساز گاموپاتی مونوکلونال با اهمیت نامشخص (MGUS) نامیده می شود. هنگامی که نامگذاری شد ، اهمیت آن نامشخص بود ، اما اکنون می دانیم که قبل از میلوم مولتیپل تقریباً همیشه MGUS وجود دارد. این امر MGUS را به یکی از شایع ترین اختلالات پیش از بدخیمی تبدیل می کند ، با شیوع حدود 3 درصد در جمعیت سفید پوست قدیمی و حدود 2 تا 3 برابر جمعیت آفریقایی-آمریکایی.

MGUS به خودی خود بدون علامت است ، شما حتی نمی دانید که آن را دارید تا زمانی که پزشک متوجه شود که به طور اتفاقی در حال انجام کارهای معمول خون است. اما در صورت پیشرفت آن به میلوم مولتیپل ، شما فقط حدود چهار سال دیگر عمر دارید. بنابراین ، ما باید راه هایی را برای درمان زود هنگام MGUS ، قبل از تبدیل شدن آن به سرطان ، پیدا کنیم. متأسفانه چنین درمانی وجود ندارد. در عوض ، بیماران فقط با چکاپ های مکرر در یک نوع الگوی نگهداری قرار می گیرند. اگر تنها کاری که می خواهیم انجام دهیم تماشا و صبر است ، محققان متوجه شدند که ممکن است برخی تغییرات رژیم غذایی را نیز امتحان کنند.

یکی از این تغییرات رژیم غذایی افزودن کورکومین ، رنگدانه زرد موجود در زردچوبه ادویه است. چرا کورکومین؟ نسبتاً بی خطر است ، با توجه به اینکه قرن ها به عنوان ادویه رژیمی مصرف شده است. و ، سلول های متعدد میلوم را از بین می برد. در ویدئوی من زردچوبه کورکومین ، MGUS و مولتیپل میلوم، می توانید رشد بدون مانع چهار رده سلولی مختلف میلوم متعدد را مشاهده کنید. ما در ابتدای هفته با حدود 5000 سلول سرطانی شروع می کنیم ، که در عرض چند روز دو برابر ، سه برابر و چهار برابر می شود. اگر کمی کورکومین اضافه کنیم ، رشد متوقف می شود. اگر مقدار زیادی کورکومین اضافه کنیم ، رشد متوقف می شود. این در یک ظرف پتری قرار دارد ، اما به اندازه کافی هیجان انگیز است که سعی کنید کورکومین را در یک کارآزمایی بالینی توجیه کنید. و شش سال بعد ، محققان این کار را کردند.

ما می توانیم پیشرفت بیماری را با افزایش سطح پاراپروتئین خون ، همان چیزی که توسط سلول های MGUS و میلوم ایجاد می شود ، اندازه گیری کنیم. حدود 1 از 3 بیمار به کورکومین با کاهش سطح پاراپروتئین پاسخ دادند ، در حالی که هیچ پاسخی در گروه دارونما وجود نداشت. این یافته های مثبت محققان را بر آن داشت تا یک کارآزمایی تصادفی و کنترل شده دوسوکور را آغاز کنند. همان نوع واکنش نشانگرهای زیستی مثبت در هر دو بیمار MGUS و همچنین در افرادی که به اصطلاح میلومای مولکولی “در حال احتراق” در مراحل اولیه سرطان دیده می شود ، مشاهده شد. این یافته ها نشان می دهد که کورکومین ممکن است این پتانسیل را داشته باشد که روند بیماری را در بیماران کند کرده و پیشرفت MGUS را به سمت میلوم متعدد به تأخیر اندازد یا از آن جلوگیری کند. با این حال ، تا زمانی که مطالعات بزرگتری انجام نشود ، ما به طور قطعی نمی دانیم.

بهترین راه مقابله با مولتیپل میلوما این است که در ابتدا به آن مبتلا نشوید. در فیلم 2010 من گوشت و میلوم مولتیپلمن مطالعه ای را انجام دادم که نشان می داد گیاهخواران در مقایسه با گوشتخواران فقط یک چهارم در معرض خطر ابتلا به مولتیپل میلوما هستند. حتی کار با گوشت مرغ ممکن است خطر ابتلا به مولتیپل میلوما را دو برابر کند ، زیرا تصور می شود که سرطان هایی مانند لوسمی ، لنفوم و میلوم ممکن است توسط ویروس های سرطان زونوتیک (حیوان به انسان) ایجاد شود که در گاو و گاو یافت می شود. جوجه ها گوشت گاو با میلوم متعدد همراه نبود.

با این حال ، برخی از غذاهای گیاهی وجود دارد که ممکن است بخواهیم از آنها اجتناب کنیم. محققان دانشگاه هاروارد ارتباط جنجالی بین نوشابه رژیمی و مولتیپل میلوما را گزارش کردند که بر آسپارتام تأثیر می گذارد. مطالعات نشان می دهد سیب زمینی سرخ کرده و چیپس سیب زمینی نباید راهی باشد که ما سبزیجات خود را دریافت می کنیم ، و همچنین نباید آنها را ترشی کنیم. در حالی که مصرف موسیر ، سیر ، غذاهای سویا و چای سبز به طور قابل توجهی با کاهش میلوم متعدد مرتبط بود ، مصرف سبزیجات ترشی سه بار در هفته یا بیشتر با افزایش خطر همراه بود.

برای ارتباط رژیم غذایی با سایر سرطان های خون ، مراجعه کنید یافته های EPIC در مورد لنفومبه

به نظر می رسد داستان زردچوبه هرگز پایان نمی یابد. من یک چهارم قاشق چایخوری در روز توصیه می کنم:

چرا سیر و چای می توانند مفید باشند؟ دیدن سرطان ، قطع: سیر و فلاونوئیدها و سرطان قطع شد ، چای سبزبه

اطلاعات بیشتر در مورد اثرات NutraSweet در آسپارتام و مغز و اکریل آمید در خطر سرطان از سیب زمینی سرخ کردهبه

در سلامتی ،

مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده و سالانه من را مشاهده کنید:



دیدگاهتان را بنویسید