به گزارش تصویر، قدیمی ترین متروهای جهان


مترو یک سیستم حمل و نقل عمومی در تونل ها یا ریل های بلند است که قدمت آن به سال ۱۸۶۳ با افتتاح ایستگاه مترو زیرزمینی بازمی گردد.

مترو یک سیستم حمل‌ونقل عمومی در تونل‌ها یا قطارهای سریع‌السیر است که قدمت آن به سال ۱۸۶۳ باز می‌گردد و با افتتاح مترو در لندن بازمی‌گردد. معرفی قدیمی ترین متروهای جهان در گزارشی تصویری:

زیر زمین لندن؛ ۱۸۶۳

اولین لوله جهان، خط آهن نیمه زیرزمینی متروپولیتن بود که در سال ۱۸۶۳ به عنوان یک سیستم راه آهن معمولی افتتاح شد و اکنون بخشی از متروی لندن است. متروی لندن در حال حاضر ۴۰۲ کیلومتر طول دارد و از ۱۱ خط و ۲۷۰ ایستگاه تشکیل شده است که روزانه حدود ۴.۸ میلیون نفر را جابجا می کنند. (عکس ۲۴ مه ۱۸۶۲ و استفاده آزمایشی از مهندسان مترو و کارگران ساختمانی)

قدیمی ترین متروهای جهان

متروی شیکاگو؛ ۱۸۹۲

متروی شیکاگو در سال ۱۸۹۲ افتتاح شد. این شبکه مترو به طول ۱۷۱ کیلومتر دارای ۱۶ خط و ۱۴۴ ایستگاه است. متروی شیکاگو روزانه ۴۱۰۰۰۰ نفر را تردد می کند.

قدیمی ترین متروهای جهان

زیرزمینی لیورپول؛ در سال ۱۸۹۳

راه آهن لیورپول در سال ۱۸۹۳ افتتاح شد. این خط ۱۱ کیلومتر طول و ۱۴ ایستگاه داشت. قطارهای راه آهن لیورپول قدیمی ترین قطارهای الکتریکی جهان بودند. راه آهن لیورپول در سال ۱۹۵۶ متوقف شد و تمام ایستگاه ها برچیده شدند.

قدیمی ترین متروهای جهان

متروی بوداپست؛ ۱۸۹۶

مترو پاداپست، پایتخت مجارستان، در سال ۱۸۹۶ افتتاح شد. طول شبکه مترو ۳۹ کیلومتر، دارای ۴ خط و ۵۲ ایستگاه است و روزانه حدود ۱.۳ میلیون نفر را جابجا می کند.

قدیمی ترین متروهای جهان

زیرزمینی گلاسکو؛ ۱۸۹۶

زیرزمینی گلاسکو، بزرگترین شهر اسکاتلند، در سال ۱۸۹۶ افتتاح شد. این مترو دارای ۱۰ کیلومتر خط و ۱۵ ایستگاه است. تونل این مترو مدور است و از زمان افتتاح تاکنون به طول آن افزوده نشده است. لوله گلاسکو به طور متوسط ​​روزانه ۳۴۹۵۰ مسافر را جابجا می کند.

قدیمی ترین متروهای جهان

متروی بوستون؛ ۱۸۹۷

متروی بوستون در سال ۱۸۹۷ در ایالات متحده افتتاح شد. شبکه مترو این شهر ۱۲۶ کیلومتر طول دارد و دارای ۶ خط و ۱۳۳ ایستگاه است. متروی بوستون حدود یک میلیون مسافر دارد.

قدیمی ترین متروهای جهان

متروی پاریس؛ ۱۹۰۰

شبکه متروی پاریس در سال ۱۹۰۰ افتتاح شد. متروی پایتخت فرانسه در حال حاضر ۲۲۰ کیلومتر طول دارد و ۱۶ خط و ۳۰۳ ایستگاه دارد. این شبکه مترو روزانه حدود ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار مسافر را جابه جا می کند. (عکس از ساخت ایستگاه سنت میشل)

قدیمی ترین متروهای جهان

متروی برلین؛ در سال ۱۹۰۲

شبکه زیرزمینی برلین در سال ۱۹۰۲ افتتاح شد. متروی برلین که ۱۴۶ کیلومتر طول دارد، ۱۰ خط و ۱۷۳ ایستگاه دارد. این شبکه به طور متوسط ​​روزانه به ۱۵۱۵۰۰۰ مسافر خدمات رسانی می کند.

قدیمی ترین متروهای جهان

مترو آتن؛ ۱۹۰۴

مترو در پایتخت یونان، آتن، در سال ۱۹۰۴ افتتاح شد. این مترو ۸۶ کیلومتر طول دارد و ۳ خط و ۶۰ ایستگاه دارد. تا سال ۲۰۰۰، یک خط در متروی آتن به اضافه دو خط دیگر در ارتباط با بازی های المپیک وجود داشت. متروی آتن هر روز توسط ۱۳۵۳۰۰۰ مسافر خدمات رسانی می کند.

قدیمی ترین متروهای جهان

متروی نیویورک؛ ۱۹۰۴

شبکه مترو در نیویورک در سال ۱۹۰۴ افتتاح شد. این شبکه ۳۸۰ کیلومتری دارای ۲۵ خط و ۴۷۲ ایستگاه است. متروی نیویورک در روزهای کاری حدود ۵۵۸۰۰۰۰ مسافر دارد. (عکس از افتتاح اولین خط متر در نیویورک در ۲۷ اکتبر ۱۹۰۴)

قدیمی ترین متروهای جهان

متروی فیلادلفیا؛ ۱۹۰۷

خط بازار مترو فیلادلفیا-فرانکفورد در ایالات متحده، که از ریل‌های بلند و تونل‌ها تشکیل شده است، در سال ۱۹۰۷ افتتاح شد. متروی فیلادلفیا اکنون ۶۴ کیلومتر طول دارد و دارای ۴ خط و ۶۶ ایستگاه و روزانه ۳۳۰۰۰۰ مسافر است.

قدیمی ترین متروهای جهان

متروی نیوجرسی؛ ۱۹۰۸

متروی نیوجرسی در سال ۱۹۰۸ افتتاح شد. این شبکه به طول ۲۲ کیلومتر و دارای ۴ خط و ۱۳ ایستگاه می باشد. تعداد مسافران روزانه مترو نیوجرسی ۲۵۲۰۰۰ نفر است (عکس از ۱۹۲۷)

قدیمی ترین متروهای جهان

هامبورگ زیرزمینی؛ ۱۹۱۲

اولین قطار زیرزمینی هامبورگ در فوریه ۱۹۱۲ راه اندازی شد.امروزه شبکه زیرزمینی این شهر ۱۰۶ کیلومتر طول دارد و دارای ۴ خط و ۹۲ ایستگاه است. قطارهای زیرزمینی هامبورگ اکنون روزانه بیش از ۶۶۴۰۰۰ مسافر را جابه‌جا می‌کنند.

قدیمی ترین متروهای جهان

مترو بوئنوس آیرس؛ ۱۹۱۳

مترو بوئنوس آیرس در آرژانتین در اول دسامبر سال ۱۹۱۳ به عنوان اولین مترو در آمریکای لاتین افتتاح شد. طول این مترو در حال حاضر ۵۳ کیلومتر است و ۷ خط و ۱۹۴ ایستگاه در روز به ۱.۳ میلیون مسافر خدمات رسانی می کنند.

قدیمی ترین متروهای جهان

توکیو؛ در سال ۱۹۲۷

در سال ۱۹۲۷، توکیو، پایتخت ژاپن، اولین شهری در آسیا بود که شبکه مترو داشت. این شبکه در حال حاضر ۳۰۴ کیلومتر طول دارد و ۱۳ خط و ۲۸۵ ایستگاه دارد. متروی توکیو روزانه ۸.۵ میلیون نفر را جابجا می کند.

قدیمی ترین متروهای جهان