به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایران و جهان، ۷۷ سرباز جمهوری آذربایجان در درگیری های مرزی کشته شدندخبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی گزارش داد که وزارت دفاع جمهوری آذربایجان روز جمعه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که در درگیری های اخیر بین دار مزار و ارمنستان ۷۷ سرباز این کشور کشته شده اند.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان با به روز رسانی اسامی سربازان کشته شده در درگیری های اخیر، از کشته شدن ۷۷ سرباز این کشور خبر داد.

بر اساس این فهرست، از ۱۲ سپتامبر تاکنون ۷۷ سرباز آذربایجانی در درگیری با ارمنستان کشته شده اند.

نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان ساعاتی پیش در جلسه کابینه دولت این کشور در خصوص ادامه درگیری های مرزی با نظامیان جمهوری آذربایجان گفت: در این درگیری ها تاکنون ۱۳۵ سرباز ارمنی کشته شده اند و این تعداد نامشخص است. . بسیاری مجروح شدند.

لازم به ذکر است در تازه ترین دور تنش میان ایروان و باکو بر سر مناطق مورد مناقشه «قره باغ» در قفقاز جنوبی، شامگاه دوشنبه درگیری های گسترده ای بین نیروهای دو طرف در مرز مشترکشان رخ داد.

نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان اعلام کرد که شامگاه دوشنبه گذشته دست کم ۴۹ سرباز ارمنی در درگیری بین نیروهای این کشور و جمهوری آذربایجان کشته شدند. وی تاکید کرد: درگیری ها در مناطق مرزی آذربایجان همچنان ادامه دارد اما از صبح شدت آن کاهش یافته است.