تأثیر همه گیری COVID-19 بر شاخص های شاخص تناسب اندام


زنی که در اتاق نشیمن مقابل لپ تاپ باز اسکوات می کند

همه ما می توانیم موافق باشیم که همه گیری COVID-19 تأثیر عمده ای بر زندگی و شیوه زندگی ما در سال 2020 داشت و هنوز هم ادامه دارد. میلیون ها نفر از این ویروس مریض شده و صدها هزار نفر از اعضای خانواده خود را از دست داده اند. با این حال ، شیوه زندگی همه به یک شکل تحت تأثیر قرار نگرفت. میلیون ها نفر شغل خود را از دست دادند ، در حالی که دیگران شاهد کاهش ساعات کار خود بودند که باعث مشکلات اقتصادی شدیدی شد. برخی دیگر شروع به کار کردند یا از راه دور تحصیل کردند. اکثر این افراد زمان بیشتری را در خانه سپری می کردند. از سوی دیگر ، کارگران اساسی هنوز نیاز به انجام وظایف شغلی خود داشتند و برخی مشاغل ، مانند کارکنان مراقبت های بهداشتی و کارکنان زایمان ، ساعت های بیشتری در محل کار خود کار می کردند.

در حال حاضر تحقیقات جامعی در مورد تأثیر همه گیری بر تناسب نسبی شهرها و ساکنان آنها بسیار محدود است. بدون تردید ، با گذر زمان تعداد بیشتری شناخته خواهد شد. در حال حاضر ، کالج پزشکی ورزشی آمریکا در حال بررسی نحوه تأثیر این بیماری همه گیر بر شاخص های تناسب اندام و رتبه بندی شهرها در گزارش های آینده است. با توجه به ماهیت چرخه های جمع آوری و گزارش داده ها ، داده های نظارتی جمع آوری شده در سال 2020 تا گزارش شاخص تناسب اندام 2022 برای تجزیه و تحلیل در دسترس نخواهد بود. پیش بینی می شود که دارایی های جامعه و محیط زیست به طور قابل توجهی تحت تأثیر همه گیری قرار نگیرد. با این حال ، کاهش استفاده از این منابع به احتمال زیاد به دلیل بسته شدن ، محدودیت ها و تغییر شیوه زندگی در پاسخ به همه گیری است. علاوه بر این ، انتظار می رود شاخص های فردی سلامت جمع آوری شده در طول سال 2020 به طور کلی کاهش یابد ، که نشان دهنده تأثیر سوء بیماری همه گیر بر افراد ، فعالیت ها ، مشاغل و جوامع آنها است.

شاخص های شاخص تناسب اندام که باید در سال 2022 مشاهده شود عبارتند از:

رفتارهای بهداشتی

 • درصد ورزش در ماه قبل
 • ٪ رعایت دستورالعمل های فعالیت هوازی
 • ٪ رعایت دستورالعمل های فعالیت هوازی و قدرتی
 • ٪ دوچرخه سواری یا پیاده روی تا محل کار
 • ٪ از وسایل نقلیه عمومی برای کار استفاده می کنند
 • ٪ مصرف 2+ میوه در روز
 • ٪ مصرف 3+ سبزیجات در روز

پیامدهای بهداشتی

 • ٪ در سلامت عالی یا بسیار خوب
 • ٪ با سلامت بدنی ضعیف در ماه گذشته
 • درصد با سلامت روانی ضعیف در ماه گذشته
 • درصد با چاقی

شواهد در این مرحله چه چیزی را نشان می دهد؟

بخش بزرگی از شیوه زندگی مردم در طول همه گیری بی تحرک تر شد. عادت های ورزشی با تعطیلی سالن های ورزشی و ترک استفاده از وسایل نقلیه عمومی و پیاده روی یا دوچرخه سواری در محل کار تغییر کرد. با این حال ، برخی از افراد ورزش را در خانه شروع کردند و بیشتر در محله های خود پیاده روی کردند. به طور کلی ، تحقیقات اولیه نشان می دهد که برای اکثر افراد ، فعالیت بدنی در نتیجه همه گیری به طور قابل توجهی کاهش یافته است. انتظار می رود کاهش فعالیت بدنی باعث شود افراد کمتری در ماه گذشته ورزش کنند ، توصیه های مربوط به فعالیت های قدرتی و هوازی را رعایت کنند و همچنین نشان دهد که آنها در ماه گذشته روزهای بدتری از سلامت جسمی یا روانی داشته اند. شاخص Fitness Index وضعیت سلامت خود ارزیابی شده نیز انتظار می رود در سال 2020 کاهش یابد.

بسیاری از خانواده ها به دلیل بیکاری ، برای دسترسی به مغازه های خواربار فروشی و گروه های زیادی از اقلام غذایی که در انبار ناشی از همه گیری وجود نداشت ، برای به دست آوردن غذای مغذی دچار مشکل شدند. علاوه بر این ، کودکانی که وعده های غذایی رایگان و کاهش یافته در مدرسه دریافت می کردند ، اکنون در خانه نگهداری می شدند و در نتیجه به مواد غذایی مورد نیاز دسترسی نداشتند. با این حال ، برای کمک به برآوردن نیازهای غذایی ، منابع غذایی جامعه از جمله انبار غذا ، مزایای SNAP و مراکز توزیع مواد غذایی موقتی جامعه گسترش یافت. در هر صورت ، الگوهای عادی دسترسی به غذا و مصرف غذا به طور منفی تحت تأثیر قرار گرفت و به احتمال زیاد افراد کمتری تعداد توصیه شده از وعده های میوه و سبزیجات را گزارش کردند.

داده ها همچنین نشان می دهد که استرس ناشی از همه گیری در قالب ترس از ابتلا به عفونت COVID-19 همراه با سفرهای محدود ، قرنطینه و عدم تماس فیزیکی با خانواده و دوستان ، باعث افزایش افسردگی و مسائل مربوط به سلامت روان شده است. به شواهدی از اضطراب ناشی از همه گیری ، موارد مستند خرید وحشت و انبار اقلام ضروری خانه بود. شاخص های مربوط به شاخص تناسب اندام که احتمالاً بر اضطراب تأثیر منفی می گذارد عبارتند از تعداد روزهای گزارش شده با سلامت روانی ضعیف در ماه گذشته و تعداد ساعاتی که پاسخ دهندگان خواب به طور متوسط ​​هر شب دریافت می کنند.

فعالیت بدنی کمتر ، رژیم های غذایی ضعیف و افزایش استرس از عوامل خطر افزایش وزن شناخته شده است. بنابراین ، انتظار می رود که درصد ساکنان شهر مبتلا به چاقی به احتمال زیاد یکی از پیامدهای اصلی همه گیری باشد. انتظار می رود افزایش چاقی در کودکان و بزرگسالان نیز مشاهده شود زیرا کودکان شخصاً از مدرسه باز می مانند و در نتیجه کلاسهای فعالیت بدنی و برنامه های ورزشی بعد از مدرسه را از دست می دهند. در عوض ، آنها ساعتهای کم تحرکی را برای مطالعه ، بازی های ویدئویی و سرگرمی به تماشای صفحه نمایش اختصاص می دادند.

پیش بینی تأثیر همه گیری COVID-19 بر رتبه بندی شهرها در شاخص تناسب اندام 2022 دشوار است. در حالی که همه شهرها و ساکنان آنها در طول سال 2020 بیماری همه گیر COVID-19 را تجربه کردند ، ممکن است تأثیر بر شاخص های آمادگی ساکنان در همه شهرها یکسان نباشد زیرا میزان عفونت متفاوت است و رهبری شهرها محدودیت ها و شیوه های ایمنی مختلف را در این زمینه اعلام کردند. زمانهای مختلف در طول سال

تجزیه و تحلیل داده های شاخص تناسب اندام برای سال 2020 برای گزارش سال آینده ، به بسیاری از سوالات پاسخ می دهد و مطمئناً دیدن نتایج جالب خواهد بود ، بنابراین با ما همراه باشید! در همین حال ، شاخص تناسب اندام 2021 اکنون با داده هایی که شرایط موجود را درست قبل از شروع همه گیری توصیف می کند ، در دسترس است.

منابع:

نویسندگان:

Jessie Fudge، MD، FACSM، Kaiser Permanente and Terrell W. Zollinger، DrPH، Professor Emeritus، University Indiana

دیدگاهتان را بنویسید