تاکید استاندار فارسی بر احیای کارخانه های متوقف و راه اندازی واحدهای صنعتی جدید


به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، محمدهادی ایمانیه در گزارشی از تلاش برای احیای کارخانه های قند مروداش، آی تی آی و قند ممسان، انتقال کارخانه روغن نرگس به خارج از شهر شیراز و راه اندازی شرکت خبر داد. کارخانه کاغذ زاگرس گفت: میزان اشتغالزایی در کارخانه هایی که احیا می شوند برای ما بسیار مهم بوده و هست.

وی با اشاره به راه اندازی مرحله اول تولید آبگرمکن در کارخانه آزمایشی مروداش در خرداد ۱۴۰۱ گفت: در واقع طبق مصوبه ابلاغی در همان ماه باید شرایط لازم برای افزایش اشتغال در این نیروگاه ها فراهم شود. . ارائه شده است.

استاندار فارس با یادآوری بازدید سرزده رئیس جمهور از کارخانه آزمایشی مرودشت در سفر استانی هیئت دولت در ۳۱ مهر ماه ۱۴۰۰، ادامه داد: این کارخانه در زمینه اشتغال زایی به طور کامل به تعهدات خود عمل نکرده است. خود استانداری در زمینه اشتغال زایی، بحث مزایده را از مسیر قانونی در دستگاه قضایی رصد می کند.

وی یادآور شد: استانداری فارس در این مدت در فعالیت هایی که مدیران این کارخانجات در اولویت قرار داده اند انعطاف زیادی از خود نشان داده اما برخی از مدیران این کارخانه ها به مسئولیت خود عمل نکرده اند.

استاندار فارس با اشاره به طولانی شدن پروسه کارخانه روغن نباتی نرگس در شهرستان شیراز گفت: مدیران این کارخانه اقدامات لازم را برای پیشبرد طرح انتقال این کارخانه به منطقه ویژه اقتصادی انجام نداده اند و اگرچه این کارخانه حدود ۳۱ سال است که تحت اخطارهای زیست محیطی قرار دارد. Bio در پیش است، اما بحث مکان یابی و پروژه کارخانه جدید راه اندازی همچنان ادامه دارد، هدف حفظ اشتغال فعلی و حتی بهبود آن است و در در همان زمان کارخانه را به منطقه ویژه منتقل کنید، البته پس از ساخت، به منطقه ویژه.

وی در خصوص وضعیت کارخانه قند ممسان گفت: مدیران این کارخانه در بحث آب با مشکلات متعددی مواجه بوده و کارگروه تسهیل در تولید و رفع موانع تصمیم گرفته تا در نهایت این کارخانه راه اندازی شود. اردیبهشت ۱۴۰۱ بر اساس این تصمیم، زمانی که مدیران کارخانه این واحد تولیدی را راه اندازی می کنند تا زمانی که تصمیم به مزایده کارخانه بگیرند.
ایمانیه افزود: با توجه به عدم انجام تعهدات مدیران، این کارخانه به صورت مزایده به سرمایه گذار جدید واگذار می شود.

وی در خصوص آخرین تصمیمات در خصوص کارخانه ITI نیز گفت: این کارخانه از املاکی استفاده می کند که برای تولید کارخانه در خیابان اردیبهشتی شیراز که در رهن بانک بوده و ملک باید فروخته شود، کارایی لازم را ندارد. . ۵۰ درصد فروش ۵۰ درصد به بانک تجارت برای پرداخت بدهی کارکنان و مطالبات مستمری بگیران اختصاص یابد.

ایمانیه ادامه داد: طبق آخرین تصمیمات، قرار شد این کارخانه از طریق مزایده کامل به سرمایه گذار جدید واگذار شود تا ابتدا مطالبات کارگران و سپس سایر مطالبات و در ساعت مقرر پرداخت شود. در همان زمان راه اندازی مجدد نیز رخ خواهد داد.
استاندار فارس با بیان اینکه کارخانه کاغذ زاگرس نیاز به راه اندازی هر چه سریعتر دارد، بر لزوم تلاش برای تحقق دستور رئیس جمهور برای کمک به راه اندازی این واحد در حال ساخت اشاره کرد و گفت: بانک صنعت و معدن این اعتبار را داد که مدیران این کارخانه به دنبال آن بودند. پذیرفته شده و به زودی این اعتبار به این کارخانه تزریق خواهد شد.

راه اندازی اولین شهرک دارویی فارسی، شهرک دارویی بیضا، یکی از چهل گام و پروژه بزرگی است که به طور ویژه در دستور کار قرار گرفته است. ایمانیه احداث پردیس صنعتی دارویی در بیضا را یکی از مهمترین پروژه های استان فارس دانست و گفت: تمهیدات لازم اندیشیده شده و امکانات و زیرساخت های لازم از جمله آب، برق و گاز برای این مجتمع فراهم شده است. شهر در فازهای مختلف.”
استاندار فارس مدعی شد که باید در این مکان شهر سبز احداث شود و گفت: تمامی صنایع فعال در این شهرستان باید سبز بوده و آلودگی نداشته باشند.

انتهای پیام/ س
این مقاله را به صفحه اول توصیه کنید