تا ۲۴ ساعت گوشت قربانی را نخورید


رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: برای جلوگیری از بروز بیماری های احتمالی در دام، گوشت قربانی تازه کشته شده تا ۲۴ ساعت و جگر تا ۴۸ ساعت قابل استفاده است.

גושת גורביני תא 24 סאת משערעםגושת גורביני תא 24 סאת משערעם

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: برای جلوگیری از بروز بیماری های احتمالی در دام، گوشت قربانی تازه کشته شده به مدت ۲۴ ساعت و جگر ۴۸ ساعت در دمای ۰ تا ۴ درجه سانتیگراد نگهداری شود. سپس مصرف می شود. .

محمد آقامیری رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: کشور دارای یک هزار و ۸۵۰ تیم ثابت، هزار اکیپ سیار و ۹۶۰ مرکز بهداشتی دام زنده است که بر روند ذبح اسلامی نظارت می کنند تا خدمات بهداشتی لازم را به دام ها ارائه کنند. مردم.

وی افزود: در شهر تهران نیز سازمان دامپزشکی به همراه شهردی ۱۳ سرویس بهداشتی رایگان دامپزشکی را در روز عید سعید قربان راه اندازی کرده است.

آقامیری گفت: با توجه به وجود بیماری خونریزی دهنده تب کریمه کنگو توصیه های بهداشتی برای مراجعه کنندگان به مراکز بهداشتی دام صادر می شود.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور ادامه داد: با شروع تابستان و فعالیت کنه ها شاهد ظهور بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو در کشور هستیم که یک بیماری مشترک بین انسان و دام است و متاسفانه ۲ مورد وجود دارد. مردم. بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند و ۵۱ نفر نیز به این بیماری مبتلا شده اند.

وی تصریح کرد: برای پیشگیری از ابتلا به تب کریمه کنگو به مردم توصیه می شود از مصرف جگر گوشت قرمز خام و آبدار (کاملا نپخته) خودداری کنند و به لاشه حیوانات دست نزنند.

آقامیری خاطرنشان کرد: گوشت تازه ذبح شده باید در دمای ۴-۰ درجه سانتیگراد به مدت ۲۴ ساعت و جگر ۴۸ ساعت قبل از مصرف نگهداری شود.