تبیین خطرات رژیم صهیونیستی باید در اولویت رسانه های انقلابی باشد – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرگزاری مهر، ناصر کنعانی در دیدار و تبادل نظر جمعی از خبرگزاری های دولتی و مسئولان رسانه های دینی در قم بر ظرفیت رسانه ای شهر قم بسیار بزرگ و نقش آن در سازندگی آن تاکید کرد. فرهنگ دینی و ارتباط متقابل بین المللی وی همچنین انتقال صحیح پیام نظام اسلامی به مخاطبان در عرصه های منطقه ای و بین المللی را قدردانی کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه قم یک شهر پر جنب و جوش بین المللی است که همیشه فراتر از مرزهای ملی نفوذ داشته و دارد، افزود: ویژگی ها و قابلیت های جهانی شهر قم و نفوذ آن در عرصه بین المللی نمی تواند. قابل مقایسه با هر مرکز مذهبی در جهان.

وی افزود: قم همواره در عرصه ملی و بین المللی سازه ساز و مصلح و منادی و ابلاغ کننده اسلام واقعی و گفتمان اهل بیت بوده است.آ) به جهان بوده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه بر تحویل به موقع تولیدات فکری و گفتمانی با در نظر گرفتن نیازهای ملی و جهانی تاکید کرد و یادآور شد: رسانه دینی کشور باید با جامعه هدف و ملی آن ارتباط عمیق و پایدار داشته باشد. و مخاطبان بین المللی با استفاده از دانش رسانه های مدرن

وی همچنین با اشاره به اینکه تمرکز بر نقاط قوت نباید ما را به سمت غفلت از تمرکز بر نقاط ضعف و چالش سوق دهد، موضوع فلسطین را مهم ترین موضوع جهان اسلام برشمرد و گفت: رژیم صهیونیستی و روشن شدن ماهیت واقعی آن. و تهدیدات صلح و امنیت منطقه ای و بین المللی باید یکی از مهمترین موضوعات رسانه ای گفتمان انقلابی باشد و رسانه های انقلابی رسالت خود را در این زمینه جدیتر و موثرتر انجام دهند.

کنعانی همچنین بر آمادگی وزارت امور خارجه برای تقویت ارتباط، همکاری و هم افزایی با رسانه های دینی کشور تاکید کرد.