ترامپ می خواهد تحقیقات اف بی آی درباره اسناد توقیف شده را به تعویق بیندازد


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، در پی جنجال ها و اتهامات متعدد «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا، وی اکنون در تلاش است تا عملیات جستجوی اف بی آی از عمارت خود در فلوریدا را به تعویق بیندازد. بررسی اسناد ضبط شده

ترامپ در اوایل صبح سه‌شنبه از دادگاه فدرال خواست تا اف‌بی‌آی را از بازبینی اسناد و آثار باستانی دو هفته پیش از عمارت مار لاگو تا تعیین یک بازرس ویژه برای نظارت بر این پرونده منع کند.

به گزارش رویترز، شکایت ترامپ که در دادگاه فدرال در وست پالم بیچ تنظیم شده است، همچنین از وزارت دادگستری خواسته است که رسید دقیق تری برای دارایی های توقیف شده به او ارائه کند.

بر اساس این گزارش، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده همچنین از ماموران FBI خواسته است تا هر چیزی را که خارج از محدوده حکم تفتیش کشف کرده‌اند، پس دهند.

دو هفته پیش صبح سه‌شنبه، بازرسان فدرال هزاران سند محرمانه را که او هنگام خروج از کاخ سفید پس از ورود به عمارت ترامپ و چندین ساعت جستجو در آن آورده بود، کشف و ضبط کردند.

ترامپ در واکنش به این حمله در بیانیه‌ای گفت: این نوع حملات فقط در کشورهای ورشکسته و جهان سوم امکان‌پذیر است، متأسفانه آمریکا اکنون به یکی از کشورهایی تبدیل شده که در سطح بی‌سابقه‌ای فاسد هستند.

نیویورک تایمز سپس گزارش داد که حداقل یکی از وکلای رئیس جمهور سابق بیانیه ای را در ماه ژوئن امضا کرده است که می گوید تمام اسناد طبقه بندی شده در عمارت ترامپ به دولت بازگردانده شده است.

چند روز پیش، قاضی آمریکایی بروس راینهارت گفت که آماده است برخی از مدارک ارائه شده توسط وزارت دادگستری برای توجیه بازرسی از عمارت ترامپ را منتشر کند. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام
این مقاله را به صفحه اول توصیه کنید