تسلیت آیت الله سیستانی به بازماندگان سیل پاکستان


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، آیت الله سیدعلی سیستانی امروز (جمعه) در پاسخ به درخواست دفتر پاکستانی خود مبنی بر استفاده از سهم امام برای حل مشکلات آسیب دیدگان سیل فاجعه بار در سند و پنجاب، اظهار داشت: وی ضمن تسلیت به بازماندگان و ابراز همدردی با مردم آسیب دیده، قول داد که دو سوم سهم امام از سیل در آن کشور را به آسیب دیدگان اختصاص دهد.

متن اذن این مرجع تقلید به شرح زیر است:

آیت الله سیستانی مدظله
درود بر شما و خداوند شما را بیامرزد
با توجه به سیل اخیر در دو ایالت سند و پنجاب پاکستان و خسارات فراوان وارده به منازل و اموال بسیاری از مومنین به حدی که بسیاری از آنان نیازمند کمک های اولیه از جمله غذا و مسکن هستند، مقام محترم . از صاحبان وجوه خواسته شد تا مبلغ لازم را از وجوه خود کمک کنند. خدا تو را حفظ کند.

پاسخ دفتر حضرت آیت الله سیستانی:

نام خدا
با درود

به خواهران و برادران دینی پاکستان (رحمت الله علیه) با ابراز همدردی با عزیزان مجروح و آرزوی رفع غم و اندوه، اجازه می‌دهیم دو سوم سهم امام (ره) را به خود اختصاص دهند. برای رفع نیازهای فوری عزیزان آسیب دیده. از خداوند متعال توفیق همه عزیزان را خواستاریم.

۲۵ محرم ۱۴۴۴ ق

بر اساس گزارش رسانه ها، بارش شدید باران و سیل در استان های پنجاب و سند پاکستان باعث کشته شدن ۸۲۰ نفر و خسارت به ۳۲۰ هزار خانه شده است. بر اساس گزارش سازمان مدیریت بلایای پاکستان (NDMA)، بیش از یک میلیون نفر به طور مستقیم یا غیرمستقیم تحت تأثیر باران قرار گرفته اند.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول توصیه کنید