تشنه در گرمای قلاگنج; طرح آبرسانی روستای مفقودی نمکز بلاتکلیف ماند


به گزارش خبرگزاری فارس از قلاگنج، روستای نامگز از توابع شهرستان چهاردادخدا شهرستان قلاگنج در استان کرمان و بالغ بر ۵۰۰ نفر جمعیت دارد.

پارسال که مردم روستای نمکز چندین دهه بدون آب آشامیدنی سالم و لوله کشی زندگی خود را می گذراندند، با حفر لوله و کانال آبرسانی ص.آلاو، نور امیدی را در دل آنها جاری کرد و خوشحالند. که در نهایت از آب آشامیدنی سالم نیز بهره مند خواهند شد و دشواری های چندین دهه فراموش خواهد شد.

اما پس از گذشت یک سال از حفر کانال و لوله کشی آن، وعده تامین آب محقق نشد و لوله ها رها شد و کانال های حفر شده پر شد.

یکی از اهالی روستا می گوید: روزهای اول که لوله ها وارد روستا می شد و کار خاکبرداری با بیل مکانیکی انجام می شد، مردم برای تسریع در اجرای آن به صورت خودجوش بدون دریافت حتی یک دستمزد به محل مراجعه می کردند. پروژه اما یک سال گذشت و پروژه ناتمام ماند و آرزو می کنیم که مسئولان به فریاد مردم مظلوم و رنج دیده این منطقه گوش فرا دهند و حسرت آب آشامیدنی سالم را در دلشان باقی نگذارند.

مهاجرت روستاییان به دلیل کمبود آب آشامیدنی

امیر رضایی یکی از اهالی روستای نمکز در گفت وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: متاسفانه مردم روستای نمکز به دلیل نبود آب آشامیدنی در حال مهاجرت هستند.

وی افزود: بارها به شورای آب و فاضلاب مراجعه کرده ایم و در پاسخ کمبود اعتبار را مطرح کرده و می گویند که شرکت علوی باید پروژه را تکمیل کند.

دهیار روستای نمکز بیان کرد: از مسئولان استانی می خواهیم برای رفع این مشکل توجه ویژه داشته باشند و نقش آبرسانی در این منطقه را تبیین کنند و نگذارند اهالی منطقه و روستای آبا و اجدادی خود را ترک کنند. خالی از سکنه می شود

سید حسام الدین حسینی نماینده سابق بنیاد علوی در قلاگنج نیز جهادی بودن این پروژه را مطرح کرد و گفت که این پروژه قراردادی نیست. این جمله به این معناست که کار را باید به روش جهادی که شروع شده تمام کرد.

انتظار می رود بنیاد علوی یا شرکت آبفا برای تعیین تکلیف پروژه آغاز شده و روشن شدن نور امید در دل مردم این روستا و فرار نکردن از زیر بار مسئولیت اقدام کنند. آرزوی دیرینه مردم این کشور برآورده خواهد شد.

گزارش محمدرضا محمد

انتهای پیام/۳۷۶۳/ب
این مقاله را به صفحه اول توصیه کنید