تشییع پیکر مهسا امین در زادگاهش سقز – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، در مراسم تشییع روز شنبه مهسا (زینا) امین علاوه بر خانواده و بستگان مهسا (زینا) امین، جمع زیادی از مردم و برخی از مسئولان شهرستان سقس حضور داشتند.

مهسا امینی دختر ۲۲ ساله سقزه ای که بنا به اطلاعیه پلیس تهران بزرگ، روز سه شنبه بیست و دوم شهریور ماه جاری با حضور افراد زیادی به دلیل پوشش نامناسب به تهران سفر کرده است. پلیس امنیت تهران بزرگ و برای حضور در کلاس توجیهی به یکی از مقر پلیس راهنمایی شد که ناگهان به همراه سایر مراجعه کنندگان حاضر در سالن اجتماعات غش کرد و بلافاصله با همکاری پلیس و اورژانس برای مداوا به نزدیکترین بیمارستان منتقل شد. روز جمعه درگذشت.»

به گزارش مهر، پلیس فیلمی از حضور مهسا امین در فرماندهی انتظامی و لحظه بیهوش شدن او در کلاس را منتشر کرد.

در اطلاعیه مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ آمده است: تصاویر ثبت شده توسط دوربین های مداربسته از لحظه ورود وی به مقر پلیس تا انتقال به اورژانس توسط خانواده وی مشاهده شد. با بیان اینکه در تحقیقات تکمیلی با انتقال به خودرو و همچنین در محل مذکور هیچ تماس فیزیکی با وی صورت نگرفت.

بنابراین گزارش حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور به وزیر کشور دستور داد تا علت و جزئیات حادثه را فوری و با توجه ویژه بررسی و نتیجه را گزارش کند.

احمد وحیدی وزیر کشور نیز با اعلام اینکه علت دقیق مرگ مهسا امین پس از بررسی ها مشخص می شود، گفت: از مردم می خواهم تا زمان مشخص شدن نتیجه اظهار نظر نکنند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران از بررسی علت فوت مهسا امین توسط کمیته ویژه خبر داد و گفت: نتیجه تحقیقات و علت فوت به مراجع قضایی ارسال می شود.