تعداد پناهجویان در اتحادیه اروپا ۱۱۵ درصد افزایش یافته است.


در ماه مارس گذشته، تعداد پناهجویانی که برای اولین بار در یکی از ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا درخواست پناهندگی دادند به ۷۳۸۵۰ نفر رسید که …

شهش 115 درصدی ثبت پناهندگی به اتحادیه اروپاشهش 115 درصدی ثبت پناهندگی به اتحادیه اروپا

در ماه مارس سال گذشته، تعداد پناهجویانی که برای اولین بار در یکی از ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا درخواست کردند به ۷۳۸۵۰ نفر رسید که نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۱۱۵ درصد و نسبت به فوریه ۳۵ درصد افزایش داشته است.

همزمان با روز جهانی پناهندگان، دفتر آمار کمیسیون اروپا (یورواستات) روز دوشنبه گزارشی را منتشر کرد که در آن اعلام شد که افزایش شدید تعداد پناهجویانی که به کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌رسند عمدتاً به دلیل اسکان مجدد اوکراینی‌ها به دنبال ارتش روسیه بوده است. تهاجم تعداد اوکراینی هایی که اولین درخواست پناهندگی آنها در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا ثبت شد، از ۲۳۷۰ نفر در ماه فوریه به ۱۲۸۷۵ نفر در مارس گذشته ۴۴۳ درصد افزایش یافت.

بر اساس این گزارش، در ماه مارس سال گذشته پس از رد درخواست های قبلی، ۶۵۱۰ پناهجو درخواست جدید ارائه کردند که نسبت به اسفند سال گذشته ۴ درصد و نسبت به فوریه امسال ۶ درصد افزایش داشته است.

    پناهندگی به اتحادیه اروپا

پس از اوکراینی ها (۱۲۸۷۵ درخواست اول)، بزرگترین گروهی که در ماه مارس گذشته به دنبال پناهندگی در اتحادیه اروپا بودند، افغان ها (۷۷۷۰)، سوری ها (۷۳۲۰)، ونزوئلایی ها (۴۷۷۰) ۷۰۵) و کلمبیایی ها (۳۵۶۵) بودند.

در ماه مارس سال گذشته آلمان با ۱۹ درصد از اولین درخواست های پناهندگی در رتبه اول قرار داشت و پس از آن اسپانیا، فرانسه و ایتالیا با بیشترین تعداد درخواست های پناهندگی قرار داشتند.