تغذیه سلول های سرطانی از کلسترول


از هر هشت زن آمریکایی یک نفر در طول زندگی خود به سرطان سینه مبتلا می شود. تعدادی ترکیب در غذاهای گیاهی وجود دارد که ممکن است با مکانیسم های مختلف در برابر سرطان سینه محافظت کنند. من قبلاً در مورد فواید کلم بروکلی ، دانه های کتان و غذاهای سویا صحبت کرده ام (نگاه کنید به سبزیجات زنده ماندن در سرطان پستان، تخم کتان و پیشگیری از سرطان پستان، و بقای سرطان پستان و سویا) اما یک مطالعه اخیر آلمانی چیز جدیدی گزارش کرد. محققان دریافتند که تخمه آفتابگردان و کدو تنبل با کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه ارتباط دارد. آنها در ابتدا ارتباط را تا لیگنان موجود در دانه ها بر هم زدند (نگاه کنید به بقای سرطان پستان و مصرف لیگنان) ، اما سرب لیگنان آنها از بین نرفت. شاید این فیتواسترولهای موجود در دانه ها باشد؟ (دیدن منبع بهینه فیتواسترول)

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد فیتواسترول ها مواد مغذی ضد سرطان هستند و در کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه نقش دارند. من فکر می کردم فیتواسترول ها فقط کلسترول را کاهش می دهند؟ (دیدن چگونه فیتواسترول ها کلسترول را کاهش می دهند) سرطان چه ربطی به کلسترول دارد؟

شواهد فزاینده نشان می دهد که کلسترول در ایجاد و پیشرفت سرطان سینه ایفای نقش می کند. سرطان از کلسترول تغذیه می کند. سلولهای دگرگون شده LDL را که کلسترول بد نامیده می شود ، به خود اختصاص می دهند و می تواند رشد سلولهای سرطانی انسان را در یک پتری دیش تحریک کند.

توانایی تجمع چربی و کلسترول ممکن است سلول های سرطانی را قادر سازد تا از افرادی که رژیم های چربی بالا و کلسترول بالا دارند استفاده کنند و حداقل تا حدی مزایای رژیم کم چرب را در کاهش عود سرطان سینه در انسان توضیح دهند. اگرچه داده ها مخلوط شده اند ، اما بزرگترین مطالعه تا به امروز (برجسته در ویدیوی من ، کلسترول سلول های سرطانی پستان را تغذیه می کند) در زنانی که کلسترول تام بیش از 240 داشتند در مقایسه با زنانی که کلسترول آنها زیر 160 بود ، 17 درصد خطر ابتلا به سرطان سینه افزایش یافت. با این حال ، محققان نمی توانند این موضوع را در غذاهای افزایش کلسترول افزایش دهند که سرطان سینه را افزایش می دهد. خطر.

تومورها آنقدر کلسترول را جذب می کنند که LDL وسیله ای برای رساندن داروهای ضد تومور به سلول های سرطانی تلقی می شود. از آنجا که سرطان از کلسترول تغذیه می کند ، شاید بتوانیم مقداری شیمی درمانی مانند قرص سمی اسب تروا به آن وارد کنیم؟

جذب LDL به تومورها ممکن است به این دلیل باشد که سطح کلسترول افراد پس از ابتلا به سرطان پایین می آید – تومور در حال خوردن آن است. در حقیقت ، زمانی که کلسترول بیشترین جذب را داشته باشد ، بقای بیمار ممکن است کمترین باشد. “به نظر می رسد محتوای گیرنده LDL بالا در بافت سرطان پستان پیش آگهی ضعیفی را نشان می دهد ، [suggesting] تومورهای سینه غنی از گیرنده های LDL ممکن است به سرعت رشد کنند [in the body]. » ما ده ها سال است که از این موضوع مطلع هستیم. می توانید بگویید که این یک مطالعه قدیمی بود زیرا وقتی در دهه 80 منتشر شد ، فقط 1 در 11 زنان آمریکایی به سرطان سینه مبتلا شدند.

اگر کلسترول خطر ابتلا به سرطان پستان را افزایش می دهد ، استفاده از داروهای کاهنده کلسترول چگونه است؟ دیدن داروهای کلسترول استاتین و سرطان تهاجمی پستانبه

فیلم های بیشتر در مورد کلم بروکلی و اثرات محافظتی سویا در برابر سرطان سینه:

برخی از آنها که ذکر نکردم عبارتند از:

مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید توسط ویدیوهای من به صورت رایگان مشترک شوید اینجا را کلیک کنید و ارائه های کامل من از سال 2012 تا 2015 را تماشا کنید ریشه کن کردن علل اصلی مرگ، بیشتر از یک سیب در روز، از جدول تا قادر، و غذا به عنوان داروبه



دیدگاهتان را بنویسید