تغذیه سگ – ۸ گام حیاتی که باید هنگام انتخاب غذای مغذی برای سگ خود انجام دهید

مرحله شماره ۱: مطمئن شوید که غذای سگ درجه انسانی است

همه بهترین شرکت های تجاری غذای سگ مطمئن می شوند که مواد تشکیل دهنده آنها درجه انسانی است. مشکل این است که AAFCO که مخفف انجمن کنترل غذای آمریکایی است، به شرکت های غذای سگ اجازه نمی دهد در مورد کیفیت غذایی که استفاده می کنند، روی برچسب خود اظهارنظر کنند. بهترین کار این است که قبل از خرید، وب سایت شرکت های غذای سگ را بررسی کنید. آنها به شما خواهند گفت که آیا از درجه انسانی استفاده می کنند یا خیر. اگر متوجه شدید که دریافت اطلاعات “عمیق” در مورد مواد تشکیل دهنده آنها دشوار است، متوجه شوید که این یک علامت هشدار برای شما است، بنابراین از آن شرکت خرید نکنید.

گام ۲: مواد تشکیل دهنده غذای سگ باید به صورت محلی از مراکز بازرسی وزارت کشاورزی آمریکا تهیه شود.

این بدان معنا نیست که شما نمی توانید مواد خوب را در کشورهای دیگر پیدا کنید، فقط تکالیف خود را انجام دهید. کانادا و استرالیا دارای شرکت های غذایی عالی برای سگ هستند.

مرحله شماره ۳: قبل از منبع چربی به دنبال تمام مواد ذکر شده روی برچسب باشید.

این مواد بیشتر غذای سگ شما خواهند بود. مواد تشکیل دهنده بعد از منبع چربی درصد بسیار کمتری از منبع غذایی را تشکیل می دهند. برخی از بهترین غذاهای تجاری سگ قبل از منبع چربی دارای ده ماده اولیه با کیفیت هستند.

مرحله ۴: اطمینان حاصل کنید که محتوای “پروتئین” را که منبع گوشت است مطالعه کنید.

سگ ها گوشتخواران طبیعی (گوشت خوار) هستند و شما ابتدا پروتئین ذکر شده را می خواهید مگر اینکه سگ شما مشکلات کلیوی داشته باشد. (سگ هایی که مشکلات کلیوی دارند نمی توانند پروتئین زیادی داشته باشند) موقعیت منبع گوشت را روی برچسب بررسی کنید و ببینید چند بار آن را قبل از منبع چربی ذکر کرده اند. همچنین “نوع” گوشت را بررسی کنید – یعنی مرغ، پودر مرغ، گوشت گاو، گوشت گاو و غیره.

هرگز غذایی را که حاوی “غذا یا پودر استخوان” است نخرید. باید بگوید که کدام گوشت است مانند آرد مرغ. همچنین، هرگز چیزی را که محصولات جانبی از هر نوع در مواد تشکیل دهنده دارد، نخرید!

مقطع تحصیلی: هنگامی که نشان دهنده یک وعده غذایی پروتئینی مانند غذای مرغ، گوشت گاو، پودر ماهی است، به این معنی است که گوشت را خشک کرده اند تا رطوبت اضافی از آن خارج شود و سپس آن را به عنوان غذا چرخ کرده اند. منبع گوشتی بسیار خوبی است به شرط آنکه مشخص کنند کدام گوشت است.

مرحله پنجم: مطمئن شوید که منبع چربی با کیفیتی دارد

چربی های با کیفیت روغن زیتون، روغن کانولا، چربی مرغ، بذر کتان و غیره هستند. همیشه داشتن امگا ۳ و امگا ۶ در مواد تشکیل دهنده آن خوب است. این یکی از نشانه های یک غذای تجاری خوب برای سگ است. همیشه از برندهایی که چیزی به نام «چربی گوشت، چربی مرغ، روغن نباتی یا گوشت خوک» دارند خودداری کنید. اینها منابع خوبی از چربی نیستند. توجه: مرغ در این مورد به معنای مرغ نیست.

مرحله شماره ۶: مطمئن شوید که غلات با کیفیتی دارید

حتی اگر غلات برای سگ ضروری نیستند، بهترین شرکت های غذایی از غلات خوب به جای غلات بد استفاده می کنند. آنها همیشه بعد از منبع چربی ظاهر می شوند. نمونه هایی از غلات خوب برنج قهوه ای (نه سفید) جو و جو است. از پرکننده ها دوری کنید. به عنوان مثال می توان ذرت کامل آسیاب شده، کنجاله گلوتن گندم، کنجاله گلوتن ذرت و کنجاله سویا را نام برد. غلات بد عبارتند از پوست بادام زمینی، سبوس ذرت، پوست برنج، پوست جو دوسر و پوست سویا.

مرحله شماره ۷: میوه ها و سبزیجات چطور؟

مانند غلات، میوه ها و سبزیجات برای سلامت کلی سگ شما ضروری نیستند، اما اگر از غلات خوب استفاده شود، مطمئناً نمی تواند به آنها آسیب برساند. سبزیجات خوب شامل سیب زمینی، سیب زمینی شیرین، هویج، نخود، لوبیا، کلم بروکلی و اسفناج هستند. هرگز به سگ خود پیاز ندهید…خیلی سمی. میوه های خوب زغال اخته و سیب هستند. (همیشه دانه ها را جدا کنید زیرا برای سگ بسیار سمی هستند) پالپ مرکبات نیز بد است.

مرحله ۸: برچسب غذای سگ را از نظر مواد نگهدارنده، رنگ های مصنوعی و افزودنی های شیمیایی بررسی کنید.

اطمینان حاصل کنید که حاوی مواد نگهدارنده طبیعی مانند توکوفرول ها است که ویتامین E و اسید اسکوربیک که ویتامین C است. هرگز غذای سگ حاوی اتوکسی کوین را خریداری نکنید. BHA (هیدروکسی آنیزول بوتیله، BHT (هیدروکسی تولوئن بوتیله شده. از تمام رنگ های مصنوعی مانند آبی ۲، زرد ۵ و ۶، قرمز ۴۰ دوری کنید. طعم های مصنوعی شامل هر طعمی است که منبع خاصی را بیان نمی کند مانند آبگوشت “گوشت”.

شما شیرین کننده هایی مانند شربت ذرت، شکر، سوربیتول، ملاس نیشکر، گلوکز، فروکتوز، ساکارز، گلیسیریزین و پروپیلن گلیکول را نمی خواهید. یکی دیگر از قندهای بد منادیون است که می تواند به عنوان ویتامین K3 یا دی متیل پریمیدینول سولفات ذکر شود. این یک نسخه مصنوعی ویتامین K است و نباید استفاده شود.

وای، چیزهای زیادی برای یادگیری وجود دارد، اینطور نیست؟ ممکن است بخواهید این را چاپ کنید تا با خود به فروشگاه حیوانات خانگی ببرید. می‌دانم که جذب اطلاعات زیادی است، اما زمانی که آن‌ها را یاد گرفتید، متوجه می‌شوید که سگ محبوبتان بهترین تغذیه ممکن را دریافت می‌کند و به خاطر آن شما را دوست خواهند داشت.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر