تغییرات دولت سیزدهم صندوق بازنشستگی فولاد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صندوق بازنشستگی فولاد، حسین عامریان در تشریح وضعیت نامناسب صندوق بازنشستگی فولاد در ابتدای راهبری جدید، شفافیت و مبارزه با فساد، ارتقای جوانان و اشتغال، رهبرانقلاب، اصلاحات بازنشستگی، همسان سازی. سودآور ادغام شرکت های تابعه، اداری، انضباط مالی، رسیدگی به پرونده های متعدد، افتتاح و بازرسی از چندین طرح عمرانی، ارتباط مطلوب با اعضای صندوق از مهمترین دستاوردهای صندوق بازنشستگی فولاد در شش ماه اخیر بوده است. مجلس و برخی اقدامات دیگر.

عامریان با اشاره به سفرهای استانی خود به استان های مختلف از جمله کرمان، یزد، مازندران، خراسان، گلستان و خوزستان برای دیدار با بازنشستگان و بررسی وضعیت شرکت های تابعه گفت: به عنوان مثال از زمان تصدی این سمت تاکنون چهار بار به کرمان سفر کرده ام. مشکلات حاد کارگری و اعتصابات در این استان وجود داشت که با همدلی شورای کارگری و جلسات برگزار شده رفع شد.

وی افزود: مدیریت جدید صندوق تطبیق را در کمتر از ۳ ماه تکمیل کرد. علاوه بر این، خدمات رفاهی مختلفی برای مستمری بگیران از جمله خدمات زیارتی و سیاحتی در دوره کنونی پدید آمده است.

عامریان با اشاره به ‘انتقادات برخی بازنشستگان از بیمه سلامت گفت: در قرارداد جدید تمام نواقص قراردادهای سال های گذشته را برطرف کرده و بیمه را متعهد به رفع مشکلات موجود کرده ایم.

سید محمد حسینی در پایان این نشست با ابراز خرسندی از خدمات صندوق فولاد به بازنشستگان، بر اهمیت احترام به این قشر اشاره کرد. خدامتبیین رویکردها و برنامه های دولت سیزدهم به ویژه معاونت مجلس رئیس جمهوری هزینه ارتباط بین نمایندگان و رهبران دستگاه های اجرایی را پرداخت کرد.

وی با بیان اینکه مدیریت جوان صندوق فولاد تحول بزرگی در این صندوق ایجاد کرده است، گفت: آمادگی داریم با همکاری صندوق فولاد در لایحه بودجه سال آینده پیش بینی های قوی بودجه ای برای صندوق داشته باشیم. در این میان آمادگی داریم با همکاری صندوق اصلاحات حقوقی، طرحی را در قالب طرح به مجلس ارائه کنیم.

شایان ذکر است احمد خانی نوذری، معاون وزیر اقتصاد، وزارت کار، ساسان ولی زاده، مشاور معاون رسانه ای مجلس رئیس جمهوری و امیر فواد در این جلسه محسن مدیرکل نیز حضور داشت.