تلاش برای قلیایی پی و اسید پو


بیش از 30 سال پیش ، ایده ای مطرح شد که pH بالای روده باعث سرطان روده بزرگ می شود. PH بالای روده بزرگ ممکن است باعث ایجاد سرطان زا از اسیدهای صفراوی شود ، این فرایند زمانی که به pH زیر 6.5 برسید ، مهار می شود. این امر با داده هایی که نشان می دهد افرادی که در معرض خطر بیشتری برای سرطان روده بزرگ هستند ممکن است PH مدفوع بالاتری داشته باشند و کسانی که در معرض خطر کمتری قرار دارند pH پایینی دارند. تفاوت چشمگیری بین دو گروه وجود داشت ، زیرا اکثر گروه های در معرض خطر بالای pH 8 و اکثر گروه های کم خطر زیر pH 6 (نگاه کنید به pH مدفوع و سرطان روده بزرگ)

این ممکن است به توضیح میزان 50 برابر کمتر سرطان روده در آفریقا در مقایسه با آمریکا بپردازد. باکتری هایی که در روده داریم به غذای ما بستگی دارد. اگر مقدار زیادی فیبر بخوریم ، ترجیحاً از باکتری های فیبر خورنده تغذیه می کنیم ، که انواع مواد تقویت کننده سلامتی مانند اسیدهای چرب زنجیره کوتاه را که دارای خواص ضد التهابی و ضد سرطانی هستند به ما باز می گرداند. تعداد بیشتری از این اسیدهای آلی در مدفوع بومیان آفریقایی یافت شد تا آمریکایی های آفریقایی تبار. اسیدهای بیشتر ، بنابراین pH پایین تر است. در حالی که باکتریهای پوسیده ، با خوردن پروتئین حیوانی ، قادر به افزایش pH مدفوع با تولید متابولیتهای قلیایی مانند آمونیاک هستند.

pH مدفوع کودکان سفید و سیاه پوست در آفریقا مقایسه شد. کودکان به این دلیل انتخاب شدند که شما می توانید با راحتی بیشتری از مدفوع آنها نمونه گیری کنید ، به ویژه دانش آموزان سیاه پوست روستایی که از رژیم های غذایی غنی از فیبر – غلات کامل ، حبوبات ، آجیل ، سبزیجات ، میوه ها و سبزیجات وحشی استفاده می کردند – که 90 of از آنها می توانند مدفوع تولید کنند. تقاضا از سر تا پا با گیاهان پر شده ، آنها می توانند نمونه مدفوع را در هر زمان به شما بدهند ، به همان راحتی که نمونه ادرار را بگیرید. دسترسی به بچه های سفیدپوست که تمایلی به مشارکت در این تحقیقات نداشتند ، حتی اگر به آنها کارتن های مومی مجهز به درپوش داده می شد ، دشوار بود ، در حالی که همه بچه های سیاه پوست یک بشقاب و یک مربع دستمال کاغذی داشتند.

محققان pH مدفوع کمتری را در افرادی که از رژیم های گیاهی سنتی و روستایی استفاده می کنند در مقایسه با افرادی که رژیم سنتی غربی داشتند ، دریافت کردند که بسیار کمتر از کودکان سیاه پوست غذای گیاهی کامل مصرف می کردند. اما برخی از غذاهای گیاهی کامل را حذف کنید ، مانند ذرت خود را فقط برای چند روز با نان سفید عوض کنید و PH مدفوع آنها بالا برود و غذاهای گیاهی کامل مانند پنج تا هفت وعده اضافی میوه در روز و pH مدفوع آنها را اضافه کنید. حتی بیشتر پایین می آید و اسیدی تر می شود. منطقی است زیرا وقتی میوه ها ، سبزیجات و غلات را تخمیر می کنید ، ترش می شوند ، مانند سرکه ، کلم ترش یا خمیر ترش ، زیرا باکتری های خوب مانند لاکتوباسیلوس اسیدهای آلی مانند اسید لاکتیک تولید می کند. کسانی که گیاهان زیادی می خورند بیشتر دارای این حشرات خوب هستند. بنابراین ، با استفاده از آزمایش کلم بنفش که در ویدیوی من مشخص شده است ، رژیم غذایی خود را با کلمبیا و کلم بنفش آزمایش کنید ، ما آبی آبی می خواهیم ، اما مدفوع صورتی.

اگر نمونه مدفوع کسانی را که گیاهخوار یا گیاهخوار هستند با رژیم های استاندارد مقایسه کنید ، به نظر می رسد رژیم های گیاهی ترکیب باکتری ها را در روده ما تغییر می دهد و در نتیجه PH مدفوع به میزان قابل توجهی پایین می آید و هرچه بیشتر گیاهی باشد ، کاهش PH افتاده این مانند یک حلقه بازخورد مثبت است: باکتری های فیبرخوار با تولید اسیدها pH را ایجاد می کنند که در آن باکتری های فیبرخوار رشد می کنند در حالی که گروه سموم کمتر مفید را سرکوب می کنند.

پایین آوردن pH مدفوع در رژیم غذایی گیاهی ممکن است حتی دو هفته طول بکشد. در مطالعه ای که در مجله سرطان بریتانیا، دوازده داوطلب با دقت از نظر قابلیت اطمینان انتخاب شدند و تصادفی شدند که به طور متوالی رژیم های معمولی ، گیاهخواری یا گیاهخواری را دنبال کنند و دو هفته بعد ، کاهش قابل توجهی در pH مدفوع با خوردن کاملاً گیاهی حاصل شد.

اما رژیم های گیاهی دارای ویژگی های متفاوتی هستند. به عنوان مثال ، دو گروهی که در تحقیقی که قبلاً ذکر کردم دنبال شدند ، PH مدفوع بسیار متفاوت بود ، اما هر دو گروه گیاه خوار بودند. گروه پرخطر بیشتر غلات تصفیه شده ، فیبر بسیار کمی مصرف می کردند ، در حالی که گروه کم خطر غلات کامل و حبوبات ، حاوی فیبر برای استفاده از فلور دوستدار فیبر ما مصرف می کردند.

همانطور که “کاهش کلسترول سرمی بالا به جلوگیری از بیماری عروق کرونر قلب کمک می کند” ، کاهش ارزش pH مدفوع نیز ممکن است به جلوگیری از سرطان روده کمک کند. به طور مشابه ، خوردن بیشتر غذاهای گیاهی کامل نیز می تواند به ما در جلوگیری از سرطان روده کمک کند.

اطلاعات بیشتر در مورد پیشگیری از سرطان روده در:

در سلامتی ،

مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده و سالانه من را مشاهده کنید:دیدگاهتان را بنویسید