تمام تلاشم را می کنم تا هواداران تیم ملی را خوشحال کنم/بهترین خودم خواهم بود – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرنگار مهر، پیش از آغاز جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، فیفا با ستاره های هر تیم حاضر در این رقابت ها گفتگو کرده است. واحد رسانه ای فیفا گفتگوی با مهدی طارم را در بین بازیکنان تیم ملی ایران منتشر کرد تا مهاجم پورتو در مورد تقابل با انگلیس، ولز و آمریکا اظهار نظر کند.

طارمی در این گفت و گو با اشاره به سومین حضور کارلوس کی روش روی نیمکت ایران در جام جهانی، از خاطرات دوران کودکی خود از تماشای فوتبال صحبت کرد که در ادامه می خوانید:

– فیفا: در سوال اول علاقه مردم ایران به فوتبال را بیان کنید

* مهدی طارمی: ایرانی ها عاشق فوتبال هستند و فوتبال در قلب آنها جایگاه ویژه ای دارد. فوتبال بخش بزرگی از زندگی ایرانیان است و احساسات بسیاری را برمی انگیزد. اگر تیم ملی ببرد، هفته شان را می سازد و اگر ببازند، آن را خراب می کند.

– تجربه شما از WC قبلی چیست؟

* با تیم ملی ایران در روسیه تمام تلاش خود را کردیم اما متاسفانه نتوانستیم صعود کنیم. ما شانس صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ را داشتیم اما بدشانس بودیم. با وجود حذف زودهنگام، چیزهای مثبت زیادی از این مسابقات یاد گرفتیم. حتی پس از باخت به اسپانیا، هواداران فوتبال در ایران جشن گرفتند زیرا ما نمایش خوبی ارائه کردیم. این یک اتفاق خاص در زندگی ما بود.

* صعود به جام جهانی چیست؟

وقتی کشور شما می تواند در جام جهانی شرکت کند، قطعا چیز خاصی است. ما می توانیم پرچم کشورمان را به نمایش بگذاریم. صعود به جام جهانی و حضور در ۳۲ تیم ما را سرشار از غرور می کند.

تمام تلاشم را می کنم تا هواداران تیم ملی را خوشحال کنم/بهترین خودم خواهم بود

* این بار چه موضوعی را دنبال می کنید؟

صعود به مرحله حذفی برای تیم ملی ایران بسیار مهم است. ما سخت کار می کنیم تا به این مهم برسیم. البته چالش های پیش رو وجود دارد، اما همیشه نکات مثبت و منفی وجود دارد. همه بازیکنان، مربیان و انجمن تمام تلاش خود را می کنند تا ما را به بهترین شکل ممکن برای جام جهانی آماده کنند و اردوی آماده سازی ما با موفقیت برگزار شود. من احساس خوبی نسبت به این مسابقات دارم و ارتقاء یک رویداد بسیار ویژه برای هواداران ما است.

* به صعود تیم ملی کمک کردی. الان این به شما فشار نمی آورد؟

انتظار از یک بازیکن خوب است، اما فوتبال یک ورزش تیمی است. نمی توان گفت که یک بازیکن به تنهایی می تواند همه کارها را انجام دهد. تمام تلاشم را برای تیم ملی انجام خواهم داد. تا این لحظه هر کاری از دستم بر می آمد انجام داده ام. تمام تلاشم را می کنم تا هواداران تیم را خوشحال کنم. حضور در جام جهانی هم برای من و هم برای کشورم افتخار است. قول می دهم سعی کنم بهترین فوتبالم را در جام جهانی بازی کنم.

* وقتی به جام جهانی ۲۰۲۰ رسیدید چطور توانستید آمار خیلی خوبی داشته باشید؟

اولا چیزی به نام بازی دوستانه برای ما وجود ندارد. هر مسابقه مانند یک فینال است زیرا ما می خواهیم هر بار بازی را بهتر کنیم. اگر این کار را نکنیم، هرگز توسعه نخواهیم یافت. دوم اینکه ما هر کاری که بتوانیم انجام می دهیم تا در مسابقات پیروز شویم. ما می خواستیم در مسابقات مقدماتی جام جهانی هر ۱۰ بازی را ببریم، اما متاسفانه به دلیل مشکلاتی مانند کرونا، ترکیب کمی ضعیف بود. این به وضوح بر ما تأثیر منفی گذاشت. می خواستیم از ۱۰ بازی ۱۰ بازی را ببریم اما نشد. به هر حال ما توانستیم در صدر گروه قرار بگیریم و مایه افتخار هوادارانمان باشیم.

* در این مدت در کدام مسابقه بهترین عملکرد را داشتید؟

برای من، مسابقه ای که در آن صعود را تایید کردیم؛ لحظه شادی بود و همه در آن سهیم بودند. بعد از بازی عراق که صعودمان قطعی شد همه دور هم جمع شدیم و با هواداران در این پروموشن شرکت کردیم. هواداران تیم ملی هم حضور داشتند و این شادی را با حدود ۱۰۰ هزار نفر تقسیم کردیم! برای من هیچ چیز بهتر از این لحظه در سفر ما به جام جهانی وجود ندارد.

* خاطره کودکی شما از تماشای جام جهانی چیست؟

هرکسی که فوتبال بازی می کند احتمالا این مسابقات را به طور جدی دنبال می کند. بیشتر بچه ها دوست دارند فوتبال ببینند. آنها ممکن است در نهایت حرفه ای کاملاً متفاوت داشته باشند یا یک ورزش کاملاً متفاوت انجام دهند، اما عشق آنها به این ورزش هنوز ریشه دارد. جام جهانی بزرگترین رویداد فوتبال است و همه نام های بزرگ در آن حضور دارند. تماشای آنها باعث می شود رویای بازی با آنها را در سر داشته باشید.

* نزدیکی قطر به ایران باعث تشویق تماشاگران ایرانی نمی شود؟

همانطور که گفتم ایرانی ها عاشق فوتبال هستند. در روسیه با اسپانیا و پرتغال بازی کردیم و هر دو بار هواداران ایرانی از حریف پیش افتادند. آنها فوتبال را خیلی دوست دارند. قطر به خانه نزدیک است و قطعا می تواند کمک زیادی به ما کند.

* بیشتر منتظر بازی با کدام بازیکنان هستید و چرا؟

برای من مهم است که در این تورنمنت کاری به یاد ماندنی انجام دهم. ما بازیکنان بزرگ زیادی در گروه خود داریم، اما این تغییری در هدف ما ایجاد نمی کند. نمی گویم به این تیم ها احترام نمی گذارم اما موفقیت تیم ملی اولویت من است. اگر بخواهیم پیشرفت کنیم، مهم نیست با چه کسی روبرو هستیم.