تنظیمات جدید هدفون آیفون برای محافظت از سلامت شنوایی


از کاربران آیفون خواسته می شود تنظیمات مهمی را برای محافظت از شنوایی و سلامت خود بررسی کنند.

از کاربران آیفون خواسته می شود تنظیمات مهمی را برای محافظت از شنوایی و سلامت خود بررسی کنند.

گجت اپل شامل تعدادی محافظ است که برای اطمینان از اینکه مردم به موسیقی خیلی بلند گوش نمی دهند، طراحی شده است، زیرا می تواند به شنوایی آنها آسیب برساند.

با این حال، این ویژگی ممکن است روشن نباشد – و اگر روشن باشد، ممکن است توسط بسیاری از کاربران نادیده گرفته شود.

آیفون دارای چندین ویژگی است که صداهای بسیار بلند را خاموش می کند و به افراد توصیه می کند برای محافظت از سلامت خود اقدامات پیشگیرانه انجام دهند.

بارزترین این ویژگی ها ابزار «Headphone Notifications» است که به طور پیش فرض روشن است – و در بعضی جاها نمی توانید آن را خاموش کنید. این ویژگی سطح صدا را از طریق هدفون اندازه گیری می کند و به افراد می گوید اگر به مدت هفت روز به صداهای بسیار بلند گوش می دهند، صدا را کم کنند.

این ویژگی فقط می تواند به شما توصیه کند: به شما می گوید صدا را کم کنید و این کار را برای شما انجام می دهد، اما اگر بخواهید می توانید دوباره صدا را افزایش دهید.

اما گزینه دیگری نیز وجود دارد که ممکن است فعال نباشد، و آن تنظیم «کاهش صداهای بلند» است—وقتی آیفون روشن است، صداهای بلندی که از هدفون می آید را کنترل می کند و صدای آن صداها را کاهش می دهد.

یک ویدیوی محبوب در تیک توک وجود دارد که از مردم می‌خواهد دستگاه را روی تلفن خود روشن کنند و «لغزنده» را به پایین‌ترین سطح در تنظیمات صدای گوشی بکشند. [صدا]یعنی یک گزینه صوتی مناسب قرار دهید.

هر دو گزینه را می توان در برنامه تنظیمات پیدا کرد. با تایپ کردن “Headphone Safety” در نوار جستجو در بالا، که باید گزینه ها را به شما نشان دهد، به راحتی می توانید آنها را پیدا کنید.

برخی از کاربران Tik Tok پیشنهاد می کنند که اگر صدای ایمن خیلی کم تنظیم شود، ممکن است ناشی از صداهای بلند از سایر قسمت های محیط باشد.

در این صورت به کاربران توصیه می شود نگاهی بیندازند [تنظیمات] هدفون حذف نویز قابلیتی است که به کاهش نویز محیط کمک می کند و در نتیجه شنیدن صداها را آسان تر می کند.

اپل واچ نه تنها میزان صدای خروجی از رسانه، بلکه «سطح صدای محیط» را نیز اندازه گیری می کند. این ساعت با استفاده از میکروفون داخلی، شدت صداهای محیط را زیر نظر گرفته و در صورت بالا بودن صدا به مدت هفت روز به شما هشدار می دهد.

این ویژگی در آیفون موجود نیست. احتمالاً به این دلیل که بیشتر اوقات در جیب مردم است و بنابراین صداهای اطراف را نمی شنود.