توسعه تعهدات اجتماعی معادن برای توسعه استان یزد کافی است


به گزارش خبرگزاری فاف از بافقی، محمدرضا صباغیان صبح امروز در مراسم حفاری و بهره برداری از پروژه های جدید یک شرکت سنگ آهن در مرکز ایران که با حضور وزیر تعاون، کار و امور اجتماعی برگزار شد، اظهار داشت: در این راستا به زودی در حال انجام است. رونقی با اشاره به ظرفیت معدنی بافق خاطرنشان کرد: این شهرستان یکی از حوزه های استراتژیک صنعت معدن در استان یزد و کشور در بحث های مطرح شده است که باید مورد حمایت و تقویت قرار گیرد.

وی افزود: این شهرستان علیرغم ظرفیت های اقتصادی متنوع در بافقی، دارای کمبودهایی در زیرساخت های بهداشتی و درمانی است که اعتراض شهروندان بافقی را در پی داشته است.

سخنگوی بزرگترین منطقه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بافق ظرفیت فرودگاهی دارد، گفت: ایجاد فرودگاهی متناسب با ظرفیت این شهرستان نقش مهمی در افزایش و تقویت زیرساخت های موجود خواهد داشت.

صباغیان با بیان اینکه توسعه شهرستان بافقی نیاز به بودجه دولتی ندارد، انجام تعهدات اجتماعی معادن را به تنهایی برای توسعه این شهرستان کافی عنوان کرد.

وی استفاده از ظرفیت های دانشگاهی و نخبگان بومی در حوزه های مختلف مدیریت معدن را از مهمترین مطالبات مردم بافقی دانست و گفت: انتصاب صندوق بیمه سرمایه گذاری بافقی و مدیر معدن بومی استفاده بهتر از ظرفیت موجود

نماینده مردم مهریزی، بافقی و بهاباد در مجلس در بخش دوم سخنان خود تاکید کرد: معادن شهرستان بافقی نیز در بحث تامین اعتبار لازم برای پروژه انتقال آب استان یزد شرکت کنند. .

صباغیان در پایان خواستار تفکیک ۲ درصدی معادن و تغییر وضعیت کارگران شد و خاطرنشان کرد: سیاست کلان دولت این است که معادن را فهرست‌بندی کنیم اما می‌خواهیم ۵۰ درصد از سود آن به شهرستان برگردد تا پاسخگوی آن باشیم. تعهدات در بافق».

انتهای پیام/ الف
آن را در صفحه اول توصیه کنید