توصیه هایی در مورد سلامت زنان و جوان تر به نظر رسیدن

با افزایش سن زنان، تمایل سلول ها به رشد مجدد کاهش می یابد. دلیل اصلی پیری زودرس تنها به دلیل سوء تغذیه در بدن ما رخ می دهد که عمدتاً به دلیل رژیم غذایی نامناسب است. چرا این اتفاق می افتد؟ این به این دلیل است که بدن ما برای رشد سلول ها و ترمیم سلول های آسیب دیده به مقدار مشخصی پروتئین جامد و ویتامین نیاز دارد. اگر سلول ها به زودی ترمیم شوند، در بسیاری از موارد می توان به راحتی مورد پیری را حل کرد.

رادیکال های آزاد: رادیکال های آزاد دشمنان اصلی فرآیند ضد پیری شما هستند. هرگاه کمبود برخی ویتامین ها و مواد معدنی در بدن شما وجود داشته باشد، برخی رادیکال های آزاد یا مولکول های اکسیژن بسیار واکنش پذیر ایجاد می شوند. این به سلول های سلامت شما حمله می کند و در نتیجه با روند ضد پیری شما مقابله می کند. این را می توانید از غذاهای پرچرب و آفت کش ها و غیره دریافت کنید.

ویتامین های ضد پیری: شما همیشه برای رشد سلول های بدن خود به ویتامین ها نیاز دارید و همه شما این را می دانید. با این حال، دانشمندان دریافته اند که شما به انواع خاصی از ویتامین ها در بدن خود نیاز دارید و اجازه دهید در زیر به آنها بپردازیم:

  1. آنتی اکسیدان ها: برای رشد حیاتی سلول های بدن شما بسیار مفید هستند. بهترین منابع آنتی اکسیدان ها انواع توت ها مانند زغال اخته، انگور، پرتقال و غیره هستند که به اندازه هر میوه دیگری حاوی آنتی اکسیدان هستند. چای سبز همچنین منبع خوبی از آنتی اکسیدان ها است. آنتی اکسیدان ها سموم تولید شده در بدن شما را از غذاهایی که می خورید از بین می برند. این سموم برای عملکرد بدن ضروری هستند، اما زمانی که بیش از حد باشند، سلول های شما را از بین می برند و روند ضد پیری را تحریک می کنند.
  2. ویتامین B3: مهمترین ویتامینی است که بدن شما برای تبدیل چربی ها، کربوهیدرات ها و کالری ها به انرژی نیاز دارد. این به هضم غذا کمک می کند و برای اعصاب و پوست مفید است. ویتامین ها به راحتی در تخم مرغ، ماهی و مرغ یافت می شوند. آنها همچنین مواد اصلی ضد پیری هستند.
  3. ویتامین B6: ویتامین B6 به عملکرد بهتر مغز کمک می کند و پروتئین های شما را به انرژی تبدیل می کند. آنها به راحتی در مقادیر زیاد در تخم مرغ، ماهی، غلات، موز و غیره یافت می شوند.
  4. ترکیبات ویتامین: اینها برخی از منابع عالی ویتامین ها هستند که به مبارزه با پیری کمک می کنند و به سلول های شما در مدت زمان بسیار کوتاهی بهبود می یابند.
  5. محصولات لبنی: شما باید از بیشتر محصولات لبنی بیش از حد خودداری کنید زیرا مانع رشد سلولی در بدن شما می شوند. آنها همچنین این توانایی را دارند که سیستم ایمنی بدن شما را تضعیف کنند و شما را مستعد ابتلا به بیماری های دیگر کنند

به جای هر چیزی که به شما آسیب می رساند و برای سلامتی شما مفید نیست، جایگزین پیدا کنید. بهتر می توانید به نوشیدن آب میوه و آب سبزیجات عادت کنید. این کمک می کند تا سلول ها را با سرعت بسیار بالایی بدست آورید.

بسیاری از ویتامین های دیگر وجود دارند که از رشد سلولی در بدن شما حمایت می کنند و روند پیری را متوقف می کنند. ویتامین های دیگر ویتامین C، ویتامین K و ویتامین E هستند. ویتامین ها برای زیبایی پوست، استخوان ها و پوست شما نیز مفید هستند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر