تولید خودروهای لادا در روسیه بدون تحریم به دلیل تجهیزات امنیتی


شرکت خودروسازی آفتاب تولیدکننده خودروهای لادا به دلیل عدم توانایی در تامین قطعات به دلیل تحریم …

تولید خودروی لادا بدون تجهیزات ایمنی در روسیه به دل، ه به دلیه به دلیتولید خودروی لادا بدون تجهیزات ایمنی در روسیه به دل، ه به دلیه به دلی

شرکت خودروسازی «آفتواز» تولیدکننده خودروهای لادا، به دلیل ناتوانی در تامین تجهیزات به دلیل تحریم‌های چند ماه پیش، ترمزهای ضد قفل و کیسه هوا را از محصولات خود حذف کرده است.

به گزارش بیزینس اینسایدر، اتوواز که متعلق به دولت روسیه است در ماه های اخیر قادر به تامین قطعات حیاتی و حیاتی این خودرو نبوده و مدتی است که خط تولید آن به حالت تعلیق درآمده است. این خودروی چهار در در حال حاضر بدون کیسه هوا، ترمز ضد قفل، کنترل پایداری و پسوند کمربند ایمنی تولید می شود.

حدود یک ماه پیش، دولت روسیه دوباره استانداردهای اجباری خودرو را صادر کرد که خودروسازان روسی را ملزم به نصب کیسه هوا نمی کرد.

لادات از زمان شوروی سابق در روسیه تولید می شد و نمادی از اقتصاد کمونیستی این کشور است. این خودرو که خودرویی ارزان، سخت و غیرقابل اعتماد در بین مردم به حساب می‌آید، پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی همچنان ادامه دارد و همچنان نقش مهمی در بازار خودرو روسیه دارد.

شرکت افتواز اخیرا با انتشار بیانیه ای از مدل گرانتا به عنوان ارزان ترین خودروی صفر کیلومتر در بازار روسیه یاد کرده است. در این بیانیه آمده است که طراحی و راحتی این محصول بهبود یافته و در آن از وسایلی مانند فرمان برقی، شیشه جلو برقی و سیستم قفل مرکزی استفاده شده است. تجهیزات امنیتی گرانت در این بیانیه ذکر نشده است.

به گزارش تسنیم، پس از حمله روسیه به اوکراین در ماه مارس گذشته، کشورهای غربی تجارت خود را با تجار روسی قطع کردند و همچنین روابط مالی خود را با بانک مرکزی روسیه قطع کردند و دسترسی روسیه به سامانه سوئیفت را قطع کردند. با وجود طولانی‌ترین تحریم‌ها که یکی از مقاصد اصلی آن صنعت خودروسازی است، همچنان ۸۵ استاندارد برای خودروهای داخلی و حتی برخی محصولات داخلی برای سیستم‌های جدیدتر مانند کنترل پایداری و ورود تجهیز اعمال می‌شود. بدون کلید