تویوتا در اندونزی خودروهای برقی تولید می کند


تویوتا قصد دارد میلیاردها دلار در اندونزی برای تولید خودروهای الکتریکی سرمایه‌گذاری کند.

تویوتا در indonesia khodoro elektriki می سازدتویوتا در indonesia khodoro elektriki می سازد

وزارت اقتصاد اندونزی اعلام کرد شرکت تویوتا موتور ژاپن قصد دارد طی پنج سال آینده ۲۷.۱ تریلیون روپیه (۲.۵ میلیارد دلار سنگاپور) در اندونزی برای تولید خودروهای برقی سرمایه گذاری کند.

به گزارش رویترز، این کشور آسیای جنوب شرقی قصد دارد با فرآوری منابع غنی سنگ معدن نیکل خود برای استفاده در باتری های لیتیومی، به قطب جهانی تولید و صادرات خودروهای الکتریکی تبدیل شود. در گذشته تعدادی از شرکت های جهانی از سرمایه گذاری های کلان در این زمینه خبر داده بودند.

ایرلانگا هارتارتو، وزیر هماهنگی امور اقتصادی اندونزی در بیانیه ای اعلام کرد که تویوتا از سال ۲۰۱۹ تاکنون ۱۴ تریلیون روپیه در این کشور سرمایه گذاری کرده است. ایرلنگه گفت: معتقدم تقاضا برای خودروهای برقی رشد خواهد کرد.

اندونزی که خانه ۲۷۰ میلیون نفری است و در تلاش برای کاهش انتشار کربن است، قصد دارد تا سال ۲۰۵۰ فقط خودروهای برقی و موتورسیکلت بفروشد تا جایگزین وسایل نقلیه ای شود که با موتورهای احتراق داخلی کار می کنند.

این کشور همچنین قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ ۱۳ میلیون موتورسیکلت برقی را به بازار معرفی کند. بر اساس بیانیه این وزارتخانه، تویوتا قصد دارد تا چهار سال آینده انواع خودروهای هیبریدی الکتریکی تولید کند./ پرشین خودرو