توییتر روش جدیدی برای دادن نشان آبی به کاربران را تعلیق کرد


توییتر روش جدیدی را که به تازگی راه اندازی شده بود برای ارائه تیک آبی به کاربران تعلیق کرده است. این تصمیم پس از موجی از لوایح اتخاذ شد…

توییترتوییتر

توییتر روش جدیدی را که به تازگی راه اندازی شده بود برای ارائه تیک آبی به کاربران تعلیق کرده است. این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که موجی از حساب‌های کاربری جعلی در این رسانه اجتماعی محبوب، برچسب آبی رنگی دریافت کردند که قبلاً به معنای تأیید هویت کاربر بود.

به گزارش اسکای نیوز، ایلان ماسک پس از تصاحب توییتر تصمیم گرفت سرویس پریمیوم «تویتر آبی» را با قیمت ۶.۹۹ پوند انگلیس در ماه (۷.۹۹ دلار آمریکا در هر ماه) در اختیار افراد دارای هویت واقعی قرار دهد. تایید شده اند؛ در میان این افراد چهره های سرشناس، چهره های شناخته شده در فضای مجازی و خبرنگاران حضور داشتند.

اما مدل اصلاح شده توییتر، به رهبری ماسک، به اشتباه برخی از حساب های جعلی را اعتبار کرد. یکی از آن داستان ها صفحه ای بود که گفته می شد متعلق به عیسی مسیح است. شخص پشت این حساب طنز که ترجیح می دهد ناشناس بماند، آن را ۱۴ سال پیش در سال ۲۰۰۶ فعال کرد. او گفت: «با وجود اینکه مدت زیادی این حساب را داشتم، مطمئن نبودم که بتوانم آن را به طور رسمی تأیید کنم و نشان آبی را دریافت کنم.

مالک حساب کاربری عیسی مسیح در توییتر اضافه کرد: من قبلا برای تایید درخواست کرده بودم و رد شدم، اما زمانی که ایلان ماسک قوانین تایید اکانت ها را تغییر داد، فهمیدم که بالاخره زمان دریافت نشان آبی فرا رسیده است. مبلغ مشخص شده را پرداخت کرد، یک توییتر آبی خرید و بلافاصله تایید شد.

اندکی پس از پرداخت ۴۴ میلیارد دلار برای به دست گرفتن کنترل توییتر در ماه اکتبر، ثروتمندترین مرد جهان در روز چهارشنبه ۱۸ نوامبر اعلام کرد: پاکسازی توییتر اکنون آغاز می شود. این کارآفرین میلیاردر قبلاً درباره ورشکستگی شرکت و اخراج نیمی از نیروی کار هشدار داده بود.

تسلط ماسک بر توییتر و دیدگاه های او باعث شده است که برخی از کاربران برجسته و چهره های شناخته شده حساب کاربری خود را غیرفعال کنند. رهبری او نگرانی‌هایی را در میان فعالانی که از افزایش آزار و اذیت و انتشار اطلاعات نادرست بیم دارند، ایجاد کرده است. ماسک خود به‌خاطر آزار و اذیت سایبری (ترولینگ، که به معنای ارسال نظرات نامربوط، تحریک‌آمیز و گاهی توهین‌آمیز است که عموماً با هدف بزرگ‌نمایی خود یا منحرف کردن بحث اصلی) در توییتر شناخته می‌شود. با این حال، مالک تسلا ادعا کرد که توییتر “بیشترین تعداد کاربران فعال” خود را در روز جمعه ثبت کرده است. او افزود: استفاده از توییتر همچنان در حال رشد است.

در حال حاضر دو راه برای دریافت تایید آبی از کاربران توییتر وجود دارد. یکی شامل حساب هایی است که قبل از روی کار آمدن ماسک تایید شده بودند. این سیستم اعتباربخشی از ابتدا برای کمک به شناسایی کاربران معتبر و تأثیرگذار در این رسانه اجتماعی، از جمله چهره‌های دولتی، ستارگان ورزش و سرگرمی، روزنامه‌نگاران و برندها و شرکت‌های بزرگ ایجاد شده است. گزینه دیگر خرید یک حساب توییتر آبی است که بعد از ایلان ماسک مورد توجه قرار گرفت. در نسخه به روز شده خود در دستگاه های iOS اپل، اعلام کرد که هر کاربر با پرداخت هزینه ماهانه برای خدمات پیشرفته توییتر، یک تیک آبی دریافت می کند.

این نسخه قرار بود در بریتانیا، ایالات متحده، کانادا، استرالیا و نیوزلند در دسترس باشد و مالک جدید توییتر ادعا کرد که این سرویس “قدرت” را در دستان “مردم” قرار می دهد. رویدادی که اکنون به حالت تعلیق درآمده است.

ایلان ماسک در ماه آوریل با خرید توییتر به ازای هر سهم ۵۴.۲۰ دلار موافقت کرده بود، اما در ژوئیه نظرش را تغییر داد و دلیل آن مشکلات توییتر با اسپم و ربات بود. او در اوایل اکتبر به تلاش خود برای تصاحب توییتر ادامه داد. ماسک سرانجام در ۲۷ اکتبر خرید شرکت را که مدت ها به تعویق افتاد، تکمیل کرد و بلافاصله مدیران ارشد آن از جمله مدیر عامل پاراگ آگراوال، مدیر مالی ند سگال و رئیس حقوقی ویجایا گید را اخراج کرد.