جایی که مکمل های ویتامین D از بین می روند


فواید ویتامین D

همانطور که در ویدیوی خود بحث کردم آیا مکمل های ویتامین به دیابت ، کاهش وزن و فشار خون کمک می کند؟، مقالات مروری همچنان منتشر می شوند که ویتامین D را به عنوان یک درمان واقعی معرفی می کند. گیرنده ویتامین D در اکثر بافتهای بدن از جمله مغز یافت می شود و بیش از 2000 ژن ممکن است توسط ویتامین D تنظیم شود. ظرف 24 ساعت پس از قرار گرفتن در معرض ویتامین D ، می توانیم بیان صدها ژن را تغییر دهیم.

واژه ویتامین یک کلمه غلط است ، زیرا ویتامین ها بر اساس تعریف نمی توانند در بدن ما سنتز شوند ، اما ما می توانیم تمام D مورد نیاز خود را با قرار گرفتن در معرض آفتاب کافی بسازیم. بنابراین ، D به جای ویتامین ، در واقع هورمونی است که توسط پوست ما در پاسخ به نور خورشید تولید می شود. D فقط هورمون تنظیم کلسیم و سلامت استخوان نیست. همچنین هورمون باروری ، ایمنی و عملکرد مغز است. اما آیا این یک داروی درمان است یا یک پیامبر دروغین؟

آیا مکمل های ویتامین D مctiveثر هستند؟

به یاد دارید زمانی که ویتامین E ویتامین du jour بود و به عنوان “درمان بسیاری از اختلالات بالینی” معرفی می شد؟ فروش مکمل ویتامین E ، “محافظ رادیکال” ، یک تجارت میلیارد دلاری ایجاد کرد که از ترس مردم استفاده کرد. به هر حال ، افرادی که میزان ویتامین E در خون آنها پایین بود ، 50 درصد بیشتر در معرض سرطان بودند. توجه مشابهی به ویتامین A یا بتاکاروتن معطوف شد. افرادی که مقدار زیادی سبزیجات ، سیب زمینی شیرین و سایر غذاهای غنی از بتاکاروتن مصرف می کنند ، خطر ابتلا به سرطان کمتر است ، بنابراین شاید ما باید به مردم قرص بتاکاروتن بدهیم؟ با این حال ، هنگامی که آنها مورد آزمایش قرار گرفتند ، قرص های بتاکاروتن در واقع میزان سرطان را افزایش دادند. در واقع ، مکمل های بتاکاروتن ، ویتامین A و ویتامین E ممکن است مرگ و میر را افزایش دهند ، بنابراین وقتی ما این مکمل ها را خریداری می کنیم ، به طور بالقوه برای کوتاه کردن طول عمر خود هزینه می پردازیم. به این ترتیب ، من تصور می کنم شما می توانید شک و تردید در جامعه پزشکی را در مورد ادعاهای مربوط به ویتامین D درک کنید ، که اکنون از لحظه خود در زیر نور خورشید لذت می برد.

مکمل ها در مقابل شیوه زندگی

داشتن صنعت مکمل ویتامین D به ارزش نیم میلیارد دلار به درک حقیقت کمک نمی کند. و همچنین یک ویتامین D بسیار سودآور وجود دارد آزمایش کردن صنعتی که دوست دارد در مورد مطالعاتی صحبت کند که نشان می دهد داشتن سطح بالای ویتامین D ممکن است خطر بیماری های قلبی ، سرطان ، دیابت ، بیماری های خود ایمنی و عفونت ها را کاهش دهد. با این حال ، بیشتر این تحقیقات از مطالعات مشاهده ای نشأت می گیرد ، به این معنی که مطالعات نشان می دهد که سطوح بالاتر D در خون با خطر بیماری کمتر مرتبط است ، اما این بدان معنا نیست که ویتامین D علت آن است. این مانند داده های اولیه بتاکاروتن است: سطوح بالاتر در خون ممکن است نشانگر تغذیه سالم باشد. چه کسانی سطح بتاکاروتن بالایی دارند؟ کسانی که مقدار زیادی سبزیجات و سیب زمینی شیرین می خورند. به طور مشابه ، سطوح بالاتر ویتامین D ممکن است فقط نشانگر رفتارهای سالم باشد. چه کسانی دارای سطح بالای ویتامین D هستند؟ کسانی که بیرون می دوند و کسانی که بیرون می دوند ، بدوید خارج از. در واقع ، افزایش سطح ویتامین D ممکن است نشانه فعالیت بدنی بالاتر باشد.

بنابراین ، به عنوان مثال ، هنگامی که مطالعاتی را مشاهده می کنید که میزان دیابت در افراد با سطح ویتامین D بالاتر کاهش می یابد ، به این معنا نیست که دادن ویتامین D به مردم لزوماً کمک کننده خواهد بود. شما باید آن را آزمایش کنید. و هنگامی که این کار را انجام می دهید ، مکمل های ویتامین D روی صورت آنها قرار می گیرد و هیچ فایده ای برای پیشگیری یا درمان دیابت نوع 2 ندارد.

ویتامین D و چاقی

بنابراین ، هنگامی که شرکت های مکمل بر روی مطالعات خود تاکید می کنند که کمبود ویتامین D در چاقی نقش دارد ، زیرا اکثر مطالعات جمعیتی نشان می دهد که افراد چاق سطح ویتامین D کمتری در خون خود دارند ، این به این دلیل است که آنها کمتر ورزش می کنند یا به دلیل چربی است. ویتامین محلول بنابراین فقط در آن همه چربی قرار دارد؟ ما ممکن است انتظار داشته باشیم که آفتابگیرهای چاق ویتامین D بیشتری تولید کنند ، زیرا سطح پوست آنها بیشتر است ، اما میزان یکسان قرار گرفتن در معرض آنها به کمتر از نیمی از فراهمی زیستی D منجر می شود ، زیرا در چربی غوطه ور می شود. به همین دلیل است که افراد چاق ممکن است نیاز به دوز ویتامین D داشته باشند که دو تا سه برابر بیشتر از افراد با وزن معمولی است ، اگرچه ممکن است در صورت کاهش وزن دوباره آن را دریافت کرده و دوباره در گردش خود قرار دهند. این داده های جمعیت را توضیح می دهد. در واقع ، هنگامی که ویتامین D را به عنوان درمان چاقی آزمایش می کنید ، به هیچ وجه کار نمی کند.

ویتامین D و سلامت قلب

این یک داستان مشابه با سلامت عروق است. کسانی که سطح ویتامین D پایینی دارند ، جریان خون کرونری بدتر ، تصلب شرایین بیشتر و عملکرد شریان بدتر دارند ، اما اگر در آزمایش های کنترل شده تصادفی آن را در آزمایش قرار دهید ، نتایج ناامید کننده است. ویتامین D در کاهش فشار خون نیز بی تاثیر است.

همه اینها به رشد روزافزون علم “در مورد توانایی مکمل ویتامین D برای تأثیر بر پیامدهای سلامتی فراتر از افتادن ، شکستگی و احتمالاً عفونت دستگاه تنفسی و مرگ و میر ناشی از همه” تردید می کند. صبر کن. چی؟ مکمل های ویتامین D ممکن است طول عمر شما را افزایش دهد؟ این به نوعی مهم است ، فکر نمی کنید؟ من در ویدیوی خود در مورد آن صحبت می کنم اگر از مکمل های ویتامین D استفاده کنید عمر طولانی تری خواهید داشت؟به


ویدیوهای دیگر مجموعه من در مورد ویتامین D را بررسی کنید ، از جمله:

و این ویدیوهای دیگر را در مورد مزایای بالقوه ویتامین D مشاهده کنید:

برای فیلم های اضافی در مورد مکمل ها ، مراجعه کنید:

در سلامتی ،
مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده و سالانه من را مشاهده کنید:دیدگاهتان را بنویسید