جزئیات پیشنهاد انجمن لبنیات برای توزیع لبنیات با فرآورده های برگ


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس میراسلام تیموری در نشست خبری روز جهانی شیر گفت: اصلاح یارانه لبنیات باعث کاهش مصرف می شود و اگر برنامه ریزی نشود باعث افزایش مصرف سرانه می شود.

رئیس هیئت مدیره کارگردان انجمن لبنیات با اشاره به جزئیات این طرح گفت: با توجه به ۹۰ کیلوگرم سرانه مصرف، هزینه یک گاوداری ماهیانه ۷۵ هزار تومان است که به دولت پیشنهاد دادیم معادل آن را بدهد. خرید کنید.

وی افزود: یارانه های ۳۰۰ و ۴۰۰ تومانی بسیار مناسب است و حتی اگر صرفاً برای جبران افزایش ۴ قلم کالا باشد، یارانه های ۳۰۰ و ۴۰۰ تومانی بسیار مناسب است، اما واقعیت این است که تعدیل ۴ فقره قیمت سایر اقلام را افزایش داده است. . خوب. در نتیجه برخی از خانواده ها سعی می کنند بیشتر محصولات ضروری بخرند و لبنیات نخرند، در حالی که تاثیرات این لبنیات برای سلامتی بسیار مهم است.

تیموری افزود: زمانی که دولت لبنیات را توزیع می کند، خانواده ها به اندازه کافی از آن محصولات استفاده می کنند و سلامت آنها کمتر به خطر می افتد.

وی پیش بینی کرد: در صورت عدم برنامه ریزی دولت برای کاهش مصرف لبنیات، پس از اصلاح یارانه ها، سرانه مصرف کوتاه مدت ۱۵ تا ۲۰ درصد کاهش می یابد.

در پاسخ به ادعای خبرنگار فارسی مبنی بر اینکه بخشی از تعهد صنایع لبنی کاهش هزینه‌های تولید است و مردم نباید بهای هر قیمتی را که صنایع لبنی تولید می‌کند بپردازند، گفت: این دقیقاً کار درستی است.

تیمور افزود: روش قیمت گذاری امکان رقابت و بهره وری در ازای هزینه های تولید را کاهش می دهد، دولت باید اجازه دهد بازارهای صادراتی باز باشد تا تولیدکنندگان بتوانند برای خود ارزش قائل شوند و بهره وری بیشتری نسبت به شرکت های بزرگ دنیا داشته باشند.

به گفته وی، در شرایط فعلی نه شرکت ها توان اثبات بهره وری خود را دارند و نه دیگران می توانند بهره وری پایین این شرکت ها را نشان دهند.

پایان پیام/
آن را در صفحه اول توصیه کنید