جزییات جلسه مسؤولان قشم در کمیسیون عمران مجلس/ پل خلیج فارس در انتظار مدل اجرا


 محمد محمدحسینی تختی چهارشنبه شب در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در قشم بیان داشت: موضوعات قشم در دو حوزه کلان شامل پل خلیج فارس، آب و حمل و نقل عمومی و حوزه خرد شامل مشکلات شوراها، اتباع خارجی و تجهیزات خدمات شهری، آتش نشانی و راهسازی با حضور مسؤولان قشم مورد بررسی قرار گرفت.

فرماندار شهرستان قشم با بیان اینکه می‌توان از ظرفیت مجلس در راستای حل مشکلات قانونی در مناطق خاص کشور و رفع ابهام‌ها و یا ایهام‌هایی که در لوایح و قوانین وجود دارد بهره برد، افزود: با توجه به اهمیت احداث پل خلیج فارس و اتفاق نظر مسئولین بر اجرای هر چه سریعتر آن، تسریع برای تصمیم گیری نحوه اجرای این پل با هماهنگی وزارت راه و دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد مورد نیاز است.

وی اظهار داشت: تصمیم گیری برای اجرای این پل در انتظار نحوه و مدل اجراست و این پل یا به صورت فعلی و یا به صورت زیردریایی اجرا و به بهره برداری خواهد رسید.

حسینی تختی ادامه داد: در موضوع آب، ایجاد ۶ زون آب برای آبشیرین کن ها در دست اجراست که تسریع در اجرای آن در دستور قرار گرفت.

وی بیان کرد: اجرای آبشیرین‌کن تورگان با توجه به در اختیار قراردادن زمین باید هر چه زودتر اجرایی شده و آب شیرین کن سَلَخ نیز در انتظار مکان یابی و تخصیص زمین است که امیدواریم با انجام این مهم از سوی سازمان منطقه آزاد قشم، هر چه زودتر پیمانکار مشغول به کار شود.

فرماندار شهرستان قشم اظهار امیدواری کرد که با اجرای این پروژه‌های آبرسانی و تامین آب، تا حد زیادی مشکل آب در غرب جزیره برطرف شود.

وی همچنین با اشاره به وجود ساختمان‌های بلندمرتبه و نبود ماشین آلات آتش نشانی برای  امدادرسانی، اضافه کرد: با هماهنگی‌های انجام شده مقرر شد نحوه در اختیار گذاشتن امکانات و با تسهیلات و یا امکان ورود ماشین آلات به قشم با مصوبه کمیسیون عمران فراهم شود.

حسینی تختی همچنین از خرید ماشین آلات راهسازی، حمل زباله و خدمات‌رسانی گفت و بر ضرورت نوسازی و بهسازی ناوگان خدمات شهری قشم تاکید کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود رفع مشکلات خرد از جمله ابهام در قوانین شوراها از جمله تعداد حضور یا عدم حضور در جلسات هر عضو را مورد ابهام دانست و بر ضرورت تعیین تکلیف آن تاکید کرد.

فرماندار شهرستان قشم همچنین از بررسی وضعیت اتباع خارجی قشم به عنوان یکی از مشکلات شهرستان گفت و ادامه داد: این موضوع نیز جهت بررسی در کمیسیون امنیت ملی مطرح شد و امیدواریم هر چه سریعتر بررسی و تعیین تکلیف شود.

به گزارش فارس، نشست کمیسیون عمران مجلس با حضور فرماندار شهرستان، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، رییس شورای اسلامی شهر قشم و تنی از چند از شهرداران جزیره برگزار شد.

انتهای پیام/۸۸۰۷۴

 

 
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

رژیم لاغری سریع