حسن نصرالله دستور اعزام نیرو به ایران را صادر کرد؟ / تصویر نامه ای که «ویروسی» شد.


تسنیم نوشت: از روز گذشته تصویری از نامه جعلی منتسب به سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در فضای مجازی بازنشر شده و توسط حساب های به اصطلاح ضدایرانی به شدت دست به دست می شود.

این پیام ها مدعی است دبیرکل حزب الله در نامه ای محرمانه و فوری خطاب به یک فرد خیالی (!) با عنوان «رئیس شورای عالی جهاد» خواستار اقدامات لازم برای اعزام نیروهای یگان ۲ ۱۳۳ شده است. و گردان عملیات خارجی حزب الله تحت عنوان واحد ۹۱۰ برای مقابله با معترضان ایرانی و حفاظت از شخصیت های کلیدی سیاسی ایران.

اما داستان چیست؟ بررسی های تسنیم نشان می دهد که این نامه جعلی ابتدا توسط یک روزنامه نگار زن صهیونیست به نام امیلی شریدر، ستون نویس روزنامه جروزالم پست تهیه شده و پس از آن توسط بسیاری از شبکه های تلویزیونی جمهوری اسلامی ایران از جمله ویس بازنشر شده است. از آمریکا.

حسن نصرالله دستور اعزام نیرو به ایران را صادر کرد؟  / تصویر نامه ای که رفت

این خبرگزاری در گفتگو با یک کارشناس ارشد امنیتی به نکاتی در خصوص مفاد این نامه رسیده است؛ اولاً، علاوه بر جعل آشکار قالب و مهرهای به کار رفته در این نامه، قالب و لحن نامه نیز از چارچوب نامه های رسمی و اداری به دور است، مثلاً از کلمه عربی (ارجو) استفاده شده است. یعنی لطفا لطفا ، که در نامه های رسمی وقتی دستور است استفاده نمی شود.

ثانیاً در ساختار حزب الله و مقاومت اسلامی لبنان، اصولاً هیچ جایگاه و منصب سازمانی بیرونی تحت عنوان شورای عالی جهاد وجود ندارد!

ثالثاً واحدهای نظامی با اعدادی که در این نامه جعلی تحت عنوان ادارات اداری و عملیاتی حزب الله آورده شده است، اساساً در خارج از کشور وجود ندارند یا نام کوچک آنها صحیح نیست!

ضمن اینکه حزب الله هرگز چنین واحدهایی را در ساختار خود مستقر نکرده و فقط رسانه های اسرائیلی بارها این مطالب را تهیه و منتشر کرده اند!

آنچه مسلم است این اقدام مانند سایر اخبار جعلی منتشر شده برای تشدید اعتراضات ایرانیان، این بار روابط نزدیک ایران و لبنان به ویژه حزب الله را هدف قرار داده و تولیدکنندگان آن همان هایی هستند که بارها آن را تکذیب کرده اند. حمایت ایران از غزه و لبنان در رویارویی بین تروریسم بین المللی و اسرائیل خسته شده و سعی دارد احساسات ضد مقاومتی را در مردم ایران برانگیزد.