حضور در مراکز شهری یکی از برنامه های قوه قضائیه است – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، ناصر سراج روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری اردکان افزود: گام های بزرگی برای رفع مشکلات مردم برداشته شده است.

وی افزود: یکی از برنامه های قوه قضائیه بازدید از استان ها و مراکز شهری است تا زمینه رفع مشکلات هر منطقه فراهم شود.

معاون سیاسی قوه قضاییه با بیان اینکه مسائل و مشکلات مربوط به دولت نیز گزارش شده است که با همکاری شورای اسلامی تلاش می شود تا رفع شود.

سرپرست فرمانداری اردکان همچنین کمبود منابع آبی، تهدیدات زیست محیطی، کم آبی، نبود زیرساخت های شهری به دلیل مهاجرت را مورد توجه قرار داد و گفت: این شهرستان با مشکل کمبود بیمارستان، مدرسه، مراکز درمانی و آموزشی مواجه است. راه حلی که باید برای آن پیدا شود باید پیدا شود.

حسین سبزواری گفت: آمار مثبت اردکان کاهش طلاق در سال جاری است و امیدواریم پس از رفع مشکلات، آمار ازدواج نیز افزایش یابد.

وی با بیان اینکه شهرستان اردکان با ۲۴ هزار کیلومتر مربع وسعت دارای سه بخش عقدا، مرکزی و خرق، پنج روستا و ۱۴۴ روستا است، یادآور شد: بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۴ این شهرستان بیش از ۹۷ هزار نفر جمعیت داشته است. به دلیل رشد جمعیت و مهاجرت، حدود ۱۵۰۰۰۰ نفر در این شهر زندگی می کنند

سرپرست فرمانداری اردکان اعلام کرد: در این شهرستان ۸۵ درصد جمعیت در شهر و ۱۵ درصد در روستا زندگی می کنند و ۵۵ درصد جمعیت مرد و ۴۵ درصد زن هستند.

سبزواری گفت: این شهرستان در دوران دفاع مقدس ۴۵۷ شهید تقدیم انقلاب اسلامی، ۱۰۰۰ جانباز، ۷۴ آزاده و ۳۵۰۰ رزمنده در حراست مقدس داشت.

وی گفت: نرخ باسوادی اردکان به ۹۶ درصد می رسد و این شهرستان ۲۱ هزار و ۵۰۰ دانش آموز و ۷ هزار و ۲۰۵ دانش آموز دارد.