حفظ آبروی دیگران یکی از اصول مطالبه گری است – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرنگار مهر حجت الاسلام سید مهدی قریشی عصر پنجشنبه در همایش تشکل های مردمی فصل پاییز استان آذربایجان غربی افزود: امام حسین (ع)آ) او یکی از مدعیان واقعی جهان اسلام بود و در نامه ای از قیام خود نوشت است این مشکل به وضوح بیان شده است.

نماینده حقوقی در آذربایجان غربی گری آرمان های انقلاب راه امام حسین(ع) بود.آ) بیان کرد و گفت: مطالبه آرمان های انقلاب اسلامی در واقع ادامه راه این امام است زیرا امام حسین (ع)آ) همچنین مدعی آرمان های پیامبر اسلام (ص)پ) ایستادند.

وی ادامه داد: مقام ولی فقیه یکی از اهداف قیام امام حسین (ع) است.آ) استفاده کرد و موضوع مطالبه آرمان های انقلاب اسلامی را مطرح کرد تا جوانان خواستار آرمان های انقلاب باشند و نگذارند این آرمان ها فراموش شود.

امام جمعه ارومیه با اشاره به اصول و شرایط درخواست گری گفت: مطالبه کن گری باید با رعایت قیود شرعی و بر اساس اصول و شروط دین مقدس اسلام رعایت شود.

حجت الاسلام قریشی افزود: در مطالبه آرمان های والای انقلاب اسلامی این اقدام باید با ابزار درست و مقدس و نوع و روش مطالبه انجام شود. گری این باید یکی از روش های توصیه شده دین مقدس اسلام باشد.

نماینده حقوقی در آذربایجان غربی روش های ادعا گری وی اسلام را یکی از آرمان های انقلاب خواند و گفت: روش های مطالبه گری گری اسلام یکی از آرمان های انقلاب اسلامی است و باید به آن احترام گذاشت.