حفظ سلامت باروری مردان با رژیم غذایی


در سال 1992 ، مقاله ای بحث برانگیز منتشر شد که نشان می داد تعداد اسپرم در سراسر جهان در 50 سال گذشته کاهش یافته است. با این حال ، این موضوع همچنان محل بحث است. مشخصاً تعیین تعداد اسپرم در جمعیت عمومی به دلایل واضح دشوار است. اگر فقط از مردان نمونه می خواهید ، کمتر از 1 از 3 تمایل دارند که شرکت کنند.

در نهایت ، مطالعه ده ها هزار مرد مورد مطالعه در یک دوره 17 ساله منتشر شد. این در واقع کاهش قابل توجهی در غلظت اسپرم ، حدود 30 درصد کاهش ، و همچنین کاهش در درصد اسپرم های طبیعی به نظر می رسد. اکثر اسپرم ها در دهه 90 طبیعی به نظر می رسیدند ، اما اخیراً به کمتر از نصف رسیده است. این ممکن است یک هشدار جدی برای سلامت عمومی باشد.

کیفیت مایع منی در واقع ممکن است با امید به زندگی مرتبط باشد. در مطالعه بیش از 40،000 مرد که از آزمایشگاه اسپرم در طول یک دوره 40 ساله بازدید می کردند ، دریافتند که کاهش مرگ و میر با افزایش کیفیت مایع منی همراه است ، و این نشان می دهد که کیفیت مایع منی ممکن است یک نشانگر بیولوژیکی اساسی برای سلامت کلی مردان باشد. حتی زمانی که اسپرم معیوب قادر به بارور کردن یک تخمک باشد ، ایجاد کودکی با اسپرم غیرطبیعی ممکن است پیامدهای جدی برای سلامت آینده آن کودک داشته باشد.

رژیم غذایی چه نقشی می تواند داشته باشد؟ من اولین مطالعه در نوع خود در دانشگاه هاروارد را مطرح کردم که نشان می داد افزایش کمی در مصرف چربی اشباع شده با تعداد اسپرم به میزان قابل توجهی پایین تر مرتبط است ، اما همه چربی ها بد نیستند. مصرف بیشتر امگا 3 با شکل مطلوب تر اسپرم همراه بود. این ممکن است توضیح دهد که چرا محققان دانشگاه UCLA با دادن حدود 18 عدد گردو به مردان به مدت 12 هفته ، توان حیات ، حرکت و شکل اسپرم را بهبود بخشیدند. هرچند گردوها بیش از امگا 3 دارند. آنها همچنین حاوی ریز مغذی های مهم دیگر هستند. در مطالعه ای که روی مردان 22 تا 80 ساله انجام شد ، مردان مسن که رژیم های غذایی زیادی حاوی آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی مانند ویتامین C داشتند ، از ژنتیک اسپرم مردان جوان تر برخوردار بودند.

آنتی اکسیدان هایی که می خوریم نه تنها به منی ما ختم می شود ، بلکه در آنجا متمرکز است. مقدار ویتامین C تقریباً ده برابر بیشتر از بیضه مردان نسبت به بقیه بدن آنها متمرکز می شود. چرا؟ از آنجا که اسپرمها بسیار مستعد آسیب ناشی از رادیکالهای آزاد هستند و شواهد تجمع یافته نشان می دهد که این استرس اکسیداتیو نقش مهمی در ناباروری مردان دارد. بنابراین ، میوه و سبزیجات بیشتر و شاید گوشت و لبنیات کمتر ، اما داده های هاروارد به عنوان مقدماتی در نظر گرفته شد. آنها کمتر از 100 مرد را مورد مطالعه قرار دادند ، اما این بهترین چیزی بود که ما تا به حال داشتیم.

یک مطالعه پیگیری بسیار بزرگتر ، که در فیلم من برجسته شده است ، نقش رژیم غذایی در کاهش تعداد اسپرم، دریافتند که هرچه میزان مصرف چربی اشباع بیشتر باشد ، تعداد اسپرم کمتر است ، تا 65 درصد کاهش می یابد. این یافته ها به طور بالقوه مورد توجه عمومی هستند زیرا تغییرات در رژیم غذایی طی دهه های گذشته ممکن است بخشی از توضیح فرکانس بالای تعداد اسپرم های غیر طبیعی انسان باشد. در هر صورت ، یافته های فعلی نشان می دهد که تطبیق دریافت رژیم غذایی با خوردن چربی اشباع کمتر ممکن است برای سلامت عمومی و تولید مثل مفید باشد.

چرا مصرف زیاد رژیم غذایی چربی اشباع شده با کاهش کیفیت مایع منی ارتباط دارد؟ چه ارتباطی دارد؟ هورمونهای استروئیدی جنسی در گوشت ، تخم مرغ و لبنیات ممکن است به توضیح ارتباط بین مصرف چربی اشباع شده و کاهش تعداد اسپرم کمک کند. این موضوع ویدئوی من است ، استروژن لبنی و باروری مردانبه

در ویدیوهای من بیشتر در مورد ناباروری مردان صحبت می کنم فوکوشیما و رادیواکتیویته در غذاهای دریایی و باروری و رژیم غذایی مردانبه

رژیم غذایی همچنین در اختلال عملکرد جنسی نقش دارد:دیدگاهتان را بنویسید