حماسه سازان آسمان ایران در بندرعباس راوی فتح خرمشهر شدند+عکس


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، حماسه سازان آسمان ایران در دوران دفاع مقدس امروز در ویژه برنامه‌ای با میزبانی پایگاه نهم شکاری شهید عبدالکریمی بندرعباس به مناسبت سالگرد حماسه بزرگ فتح خرمشهر گردهم آمده و با حضور استاندار هرمزگان و دیگر فرماندهان نظامی مورد تجلیل قرار گرفتند.

 

در این مراسم از خلبانان پیشکسوت نیروی هوایی تقدیر و یاد و خاطره خلبان مرحوم محمود اسکندری ستاره ممتاز عملیات‌‌های هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که با شجاعتی مثال زدنی در روزهای منتهی به عملیات بیت المقدس و فتح خرمشهر اقدام به انهدام پل اروند نمود، گرامی داشته شد.

 

 همچنین از  امیر خلبان مهدی برات‌پور که در سال ۱۳۶۰ فرماندهی دسته‌های پروازی عملیات اچ-۳ را برعهده داشت و از او به عنوان یکی از اسطوره‌های جنگ ایران و عراق نام برده می‌شود نیز در این ویژه برنامه تجلیل شد.

امیر خلبان اکبر زمانی از استاد خلبانان پیشکسوت نیروی هوایی ارتش جمهوری ایران و کابین دوم امیر خلبان مرحوم محمود اسکندری نیز به بیان خاطراتی از رشادت‌های تیرپروازان نیروی هوایی ایران در دوران دفاع مقدس پرداخت و سلاح ایمان را رمز ماندگاری انسان‌ها در دوره‌های مختلف تاریخی برشمرد و بر ضرورت صیانت از ایران اسلامی در برابر گزند دشمنان تأکید کرد. 

 

استاندار هرمزگان نیز در این مراسم که با ابتکار امیر خلبان حسین حیدریان فرمانده پایگاه هوایی بندرعباس برگزار شده بود، با تجلیل از حماسه‌های فراوان نیروی هوایی در دوران دفاع مقدس و پس از آن، تأکید کرد: نیروی هوایی دستِ بزنِ ملت ایران در برابر قلدران بوده و غرورمان را در تمام دوره‌ها احیا کرده و هیمنه سیاسی مرتجعین منطقه را در هم شکسته است.

 

در این مراسم که سردار اباذر سالاری فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان نیز در آن حضور داشت، از خانواده شهدای نیروی هوایی و شهدای پایگاه هوایی بندرعباس و جانبازان و ایثارگران این پایگاه نیز تجلیل و بر همدلی میان قوای مسلح مستقر در استان برای تأمین امنیت پایدار و عزت آفرین ایران اسلامی تأکید شد.

مشروح کاملی از خاطرات این خلبانان شجاع و اسطوره‌ای ایران اسلامی بزودی منتشر می‌شود.

عکس‌ها از رهبر امامدادی

انتهای پیام/ ۳۷۲۸

 
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید