حمایت کوکاکولا از آکادمی تغذیه و رژیم درمانی متوقف شد


انجمن رژیم غذایی آمریکا (ADA) بزرگترین انجمن متخصصان تغذیه در جهان است. آنها ادعا می کنند که به “بهبود سلامت ملت” اختصاص داده اند. آنها مجموعه ای از برگه های تغذیه را تبلیغ می کنند. چه کسی آنها را می نویسد؟ منابع صنعتی 20000 دلار برای هر برگه به ​​ADA می پردازند و به صراحت در نوشتن اسناد شرکت می کنند. سپس ADA آنها را از طریق مجله و وب سایت خود تبلیغ می کند.

برخی از این برگه ها عبارتند از “یک مادر چه باید بکند: نکات تغذیه سالم برای خانواده ها” که توسط Wendy’s حمایت می شود. “بره: اسانس طعم غنی از مواد مغذی” ، که توسط گروه Tri-Lamb حمایت می شود. “کاکائو و شکلات: اخبار شیرین” با حمایت مرکز بهداشت و تغذیه هرشی ؛ “تخم مرغ: انتخاب خوبی برای مادران آینده” با حمایت مرکز تغذیه تخم مرغ انجمن تخم مرغ آمریکا ؛ “مصرف نوشیدنی بزرگسالان: انتخاب مشروبات الکلی نوشیدنی” در ارتباط با شورای ارواح مقطر ؛ و “مزایای جویدن آدامس” با حمایت موسسه علمی Wrigley. برای تصاویر بصری ، مراجعه کنید آکادمی تغذیه و رژیم درمانی تضاد منافعبه

آیا می دانید موسسه علمی ریگلی وجود دارد؟

در سال 2008 ، ADA اعلام کرد که شرکت کوکاکولا از طریق برنامه حمایتی روابط شرکتی خود به “شریک ADA” تبدیل شده است. ADA “از طریق رویدادها و برنامه های ADA یک پلتفرم ملی با دسترسی برجسته به تأثیرگذاران کلیدی ، رهبران اندیشه و تصمیم گیرندگان در بازار تغذیه برای شرکای خود فراهم می کند.” در بیانیه مطبوعاتی ADA همچنین اشاره شده است که “شرکت Coca-Cola یافته های تحقیقاتی خود را در انجمن هایی مانند جلسات حرفه ای و نشریات علمی با اعضای ADA به اشتراک می گذارد.” به عنوان مثال ، آیا می دانستید که “هیچ اثر مضر نوشیدنی های مختلف کوکاکولا بر بیضه موش وجود ندارد؟” آیا این حتی نگران کننده بود؟ شما بیش از حد به اعتراض اعتراض می کنید…

هنگامی که آکادمی پزشکان اطفال آمریکا از همکاری شرکتی جدید خود با کک برای حمایت از آموزش بیماران در مورد تغذیه سالم دعوت به عمل آورد ، یک نایب رئیس اجرایی آکادمی سعی کرد اعتراضات را سرکوب کند و توضیح داد که این اتحاد بی سابقه نبوده است. آکادمی اطفال آمریکا مدتی است با پپسی و مک دونالد رابطه دارد. این یادآور روابط مشابهی در گذشته است ، مانند پزشکانی که سیگار کشیدن را ترویج می کنند.

این واقعیت که آکادمی اطفال نیز با پپسی و مک دونالد همکاری می کرد به نظر نمی رسید که منتقدان را آرام کند. بنابراین ، مدیر اجرایی ادامه داد و خاطرنشان کرد که انجمن رژیم درمانی آمریکا یک بیانیه سیاست گذاری کرده است که “هیچ غذای خوب یا بد وجود ندارد.” در واقع ، این موضع رسمی ADA است ، “طبقه بندی غذاهای خاص به عنوان خوب یا بد بیش از حد ساده است”.

یکی از مفسران می پرسد: «آیا این چنین است [family doctors] به… کاهش یافته است؟ برای توجیه اتحاد مالی نامقدس ، ما پشت آنچه دیگران می گویند و انجام می دهند پنهان می شویم و وجود غذاهای ناسالم و بد را رد می کنیم. من تعجب می کنم ADA چقدر پول از شرکت کوکاکولا و دیگر شرکت های مواد غذایی و آشامیدنی دریافت می کند تا به این فلسفه ضد شهودی “غذاهای خوب یا بد” نایل نشده باشد؟ “

در سال 2012 ، انجمن رژیم درمانی آمریکا نام خود را به آکادمی تغذیه و رژیم درمانی تغییر داد. آیا اصلاً سیاست آنها تغییر کرد؟ گزارش مهمی از یکی از ناظران صنعت مورد علاقه من ، میشل سیمون ، نشان داد که آنها هر ساله میلیون ها دلار از حمایت مالی شرکت ها را از شرکت های گوشت ، فرآورده های فرآوری شده ، لبنیات ، نوشابه و آب نبات می گیرند و در عوض آموزش رسمی ارائه می دهند. سمینارهایی که به متخصصان تغذیه آموزش می دهند تا به مشتریان خود چه بگویند. بنابراین ، هنگامی که عنوان “متخصص تغذیه ثبت شده” را می شنوید ، این گروهی است که مجبور به ثبت نام در آن هستند. خوشبختانه متخصصان تغذیه برای صداقت حرفه ای نیز وجود دارند.

پس از دادن میلیون ها دلار به آکادمی تغذیه و رژیم درمانی ، ظاهرا کوکاکولا از حمایت خود صرف نظر کرده است. افشای تضاد منافع کافی نیست. ما باید تلاش کنیم تا آنها را در تحقیقات پزشکی و تغذیه حذف کنیم.

برای اطلاعات بیشتر در مورد تأثیر مخرب پول و سیاست در تغذیه ، به موارد زیر مراجعه کنید:

بسیاری از متخصصان تغذیه مبتنی بر شواهد ، مانند برندا دیویس ، جف نوویک و جولیانا هور-بدون ذکر ژوزف گونزالس خودمان!

مایکل گرگر ، دکتردیدگاهتان را بنویسید