حمله هوایی روسیه به پایگاه آمریکایی «التنف» در سوریه – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش الجزیره، روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابع نظامی آمریکا گزارش داد که نیروهای روسیه در ماه جاری میلادی مجموعه ای از عملیات ها را در سوریه علیه نیروهای ائتلاف تحت رهبری آمریکا انجام داده اند.

به گفته آن منابع، پایگاه نظامی التنفی در شرق سوریه هفته گذشته در چارچوب این عملیات هدف حملات هوایی روسیه قرار گرفت. در این حمله دو جنگنده سوخوی روسیه پایگاهی در پایگاه التنفی را هدف قرار دادند.

منابع نظامی آمریکایی افزودند که حملات روسیه نگرانی هایی را در ایالات متحده ایجاد کرده است که احتمال رویارویی واشنگتن و مسکو در سوریه در حال افزایش است.

آنها گفتند روسیه به ایالات متحده هشدار داده است که به حملات به نیروهای دولتی سوریه واکنش نشان خواهد داد.

به گفته منابع، روسیه اعلام کرده بود که آمریکایی ها قبل از حمله منطقه مورد نظر را تخلیه می کنند و مسکو برای جلوگیری از تشدید بیشتر تنش ها این کار را انجام داد.

گفتنی است پیش از این در رسانه ها گزارش شده بود که پهپادهای کشف نشده عناصر ترور «التنف» مقر فرماندهی آمریکا در مغاویر الثوره، یکی از مراکز مهم نیروهای اشغالگر آمریکا در سال جاری را هدف قرار دادند. سوریه، چهارشنبه شب گذشته. مقامات دفاعی ایالات متحده به سیانید گفتند که این حمله توسط روسیه انجام شد و به واشنگتن هشدار دادند که نیروهای خود را قبل از حمله به واشنگتن خارج کند.

هیچ قربانی گزارش نشده است. اما وقوع خسارت مادی به شیء دور از واقعیت نیست.