خسارت اولیه سیل ۱۵ میلیارد تومانی در رازی و جرگلان


مازا حسن زاده فرماندار رازی و جرگلان عصر امروز در گفت و گو با اصحاب رسانه به خبرگزاری فارس در بجنورد گفت: در جریان بارندگی روز پنجشنبه در این شهرستان به زیرساخت ها، کشاورزی و منازل این شهرستان خسارت وارد شد. تکله قوزی، قره باتری، آتالی و بخشی از روستای بش دره وارد شدند.

وی بیشترین خسارت را ناشی از تخریب منازل روستای تکله غور دانست و گفت: هنوز میزان نهایی خسارت مشخص نیست اما ۱۵ میلیارد تن خسارت وارد شده است. از روستاها

فرماندار رازی و جرگلان افزود: از ساعات اولیه وقوع سیل در منطقه امدادرسانی شده و در حال حاضر در حال بررسی میزان خسارت هستیم.

وی افزود: با تلاش شرکت های خدمات رسان برق و آب روستاهای سیل زده وصل و گازرسانی ساماندهی شده است.

گفتنی است بارندگی پنجشنبه گذشته در برخی روستاهای رازی و جرگلان خسارت وارد کرد.

علی روحانی معاون توسعه روستایی و مسکن صندوق مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی اواخر هفته گذشته به ۱۵ واحد زمین در شهرستان مرزی رازی و جرگلان خسارت وارد کرد.

وی با بیان اینکه خانواده های آسیب دیده از فرصت های بازسازی برای مرمت خانه های تخریب شده خود بهره مند می شوند، گفت: سقف بازسازی هر خانه آسیب دیده ۲۰۰ میلیون تومان است.

محسن پولادی دبیر ستاد فرماندهی امام جمعه خراسان شمالی نیز از توزیع ۴۰۰۰ بطری آب معدنی، ۴۸۰ قوطی و ۳۰ معیشت برای رفع بحران اولیه منطقه خبر داد.

به گفته وی ۱۰ کانکس در روستای تکله قوزی برای اسکان خانواده های سیل زده که خانه آنها به طور کامل تخریب شده ساخته می شود.

انتهای پیام/
آن را در صفحه اول توصیه کنید