خطرات و فواید رژیم های فاقد گلوتن و کازئین برای اوتیسم


جامع ترین مطالعه دوسوکور رژیم غذایی برای اوتیسم چه چیزی پیدا کرد و چه معایب احتمالی دارد؟ Wوقتی در مجلات پزشکی جایگزین می خوانید که “شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد غذاهای حاوی کازئین یا گلوتن هستند مشارکت به طور قابل توجهی به ASD [autism spectrum disorder] و باید از رژیم غذایی حذف شود “و” اجرای رژیم غذایی دقیق بدون کازئین و گلوتن (CFGF) تقریباً همیشه منجر به بهبود علائم می شود “، نویسندگان احتمالاً صحبت کردن درباره حکایت ها و مجموعه های موردی منتشر شده که ادعای موفقیت وحشی دارند اما هیچ گروه کنترل ندارند. با این حال ، دو آزمایش کنترل شده یک ساله انجام شد که مزایای قابل توجهی را نشان داد ، اما هیچ کدام نتوانست اثرات دارونما را کاهش دهد. مطالعات دوسوکور که تأثیر دارونما را کنترل کردند ، فایده ای نداشتند ، اما فقط چند هفته به طول انجامید.

همانطور که در ویدیوی خود بحث کردم مزایا و معایب رژیم های بدون گلوتن و بدون کازئین برای اوتیسم، محققان پس از آن انجام شده مطالعه ای که قرار بود logjam را بشکند: یک ماه ، مطالعه دو سوکور ، کنترل شده چهارده کودک مبتلا به اوتیسم به مدت چهار تا شش هفته تحت رژیم بدون گلوتن و کازئین قرار گرفتند. سپس ، تا سه ماه آینده ، محققان آنها را هر هفته با آزمایشات غذایی دو سوکور و کنترل شده با دارونما به چالش می کشیدند و به طور مخفیانه به آنها “غذاهایی که فقط حاوی گلوتن ، فقط کازئین ، هم گلوتن و هم کازئین ، یا هیچکدام (پلاسبو) بود” می دادند. هر هفته ، ماه به ماه

محققان آنچه در مورد هر یک از 14 کودک از نظر روابط اجتماعی و مهارت های زبانی آنها در طول هر یک از چالش ها اتفاق افتاده است را تجزیه و تحلیل کردند ، که می توانید در 1:13 در مقاله من مشاهده کنید. ویدیوبه و یافته ها؟ هیچ چیزی. هیچ تأثیر ظاهری از “رژیم غذایی GFCF” وجود نداشت پیدا شد در مورد اختلالات رفتاری یا رفتارهای مرتبط با اوتیسم. آیا این بدان معناست که پرونده بسته شده است؟ طرفداران رژیم های اوتیسم “ممکن است مرحله اجرای 4 تا 6 هفته ای قبل از چالش ها را بسیار کوتاه بدانند تا رژیم GFCF بتواند اثر کامل داشته باشد.” به عبارت دیگر ، می توان استدلال کرد که این یک مطالعه دوسوکور دیگر بود که به رژیم غذایی زمان کافی برای کار نمی داد. آیا ممکن است بچه ها هنوز اثر گلوتن و کازئین را که قبل از شروع مطالعه مصرف کرده بودند ، بیش از یک ماه قبل احساس کنند ، که ممکن است دلیل این امر را توضیح دهد. اضافی گلوتن یا کازئین آنها را بدتر نکرد؟ من حدس می زنم ، این امکان وجود دارد ، به همین دلیل است که هر از چندگاهی ، بررسی های منظم مجموع شواهد را مشاهده خواهید کرد نتیجه گیری اگرچه برخی از مطالعات “ارزیابی رژیم های فاقد گلوتن/کازئین” فوایدی را نشان دادند ، اما داده ها برای نتیجه گیری در هر صورت “ناکافی” هستند. به عبارت دیگر ، قدرت شواهد برای تأیید چنین رژیم هایی کافی نیست.

اما امتحان کردن چه ضرری دارد؟ “با توجه به تلاش ، زمان و هزینه رژیم GFCF ایجاب می کنددانستن اینکه آیا این سرمایه گذاری نتیجه خواهد داد یا خیر- یعنی رژیم غذایی بدون گلوتن و کازئین واقعاً م worksثر است- بسیار ارزشمند خواهد بود. موارد منفی وجود دارد. به عنوان مثال ، “رعایت رژیم غذایی خاص می تواند پیامدهای منفی اجتماعی ناخواسته ای را به همراه داشته باشد ، زمانی که کودکان نتوانند به طور متعارف در جشن تولد و غذاهای کلاسی شرکت کنند یا در رستوران ها یا خانه دیگران غذا بخورند.” اوتیسم می تواند به اندازه کافی منزوی باشد.

به طور کلی “شواهدی برای اثربخشی رژیم های GFCF در کودکان مبتلا به اوتیسم” است ضعیف است و بنابراین نمی توان این رژیم ها را به طور کلی به عنوان یک درمان توصیه کرد. و هیچ سنگی بر سنگ نگذارید؟ ” من می توانم آن را درک کنم ، اما معایب احتمالی وجود دارد ، مانند “انگ زدایی ، تغییر درمان و کمبود تغذیه”. کمبود تغذیه ای؟

نگرانی است در مورد سلامت استخوان ، زیرا افراد مبتلا به اوتیسم در معرض خطر بالای شکستگی استخوان هستند. در حال حاضر ، کاهش تراکم معدنی استخوان در افراد مبتلا به اوتیسم ممکن است به عوامل مختلفی مانند کمبود ویتامین D ، استفاده مزمن از داروهایی که باعث ضعیف شدن استخوان ها می شود و عدم تحمل وزن باشد. اما ، محدودیت های غذایی نیز ممکن است نقش داشته باشد.

آیا کودکان مبتلا به اوتیسم در رژیم های فاقد گلوتن و کازئین میزان کلسیم کمتری مصرف می کنند؟ بله ، در واقع ، آنها دارند نه برابر شانس عدم رعایت مصرف توصیه شده کلسیم. آیا این به معنی کاهش توده استخوانی است؟ شاید همانطور که در رژیم های بدون کازئین هستید به نظر می رسد توسعه استخوانی کمتری داشته باشد. اکنون ، بحث بر سر این است که آیا محصولات لبنی بهترین منبع کلسیم هستند یا خیر است جایی که اکثر بچه ها کلسیم خود را دریافت می کنند. بنابراین ، اگر لبنیات را از رژیم غذایی حذف کنید ، باید آن را با غذاهای غنی از کلسیم جایگزین کنید. همانطور که تحقیقات داشته است نشان داده شده، منابع غير لبنی کلسيم وجود دارد ، اما تنها در صورتي که آنها را بخوريد کلسيم را تأمين مي کنند.

غذاهای کلیدی

  • توصیه هایی برای حذف غذاهای حاوی کازئین یا گلوتن برای بهبود علائم ASD اغلب بر اساس حکایات منتشر شده و مجموعه های موردی بدون گروه کنترل است.
  • در پاسخ ، محققان یک مطالعه کنترل شده دوسوکور و کنترل شده را بر روی کودکان مبتلا به ASD انجام دادند و آنها را در رژیم غذایی بدون گلوتن و کازئین (GFCF) به مدت چهار تا شش هفته قرار دادند و به دنبال آن سه ماه چالش هفتگی دوسوکور انجام شد. ، آزمایشات غذایی کنترل شده با دارونما-فقط گلوتن ، فقط کازئین ، هم گلوتن و هم کازئین ، یا هیچکدام.
  • هیچ تأثیر ظاهری از رژیم غذایی GFCF بر اختلالات رفتاری یا رفتارهای مرتبط با اوتیسم یافت نشد ، اما منتقدان معتقدند مدت زمان مطالعه به اندازه کافی طولانی نبوده است و بسیاری از والدین و مراقبان با وجود عدم وجود رژیم غذایی ، GFCF را در کودکان مبتلا به اوتیسم ادامه می دهند. شواهدی از اثربخشی آن
  • از معایب رژیم GFCF در کودکان مبتلا به اوتیسم می توان به پیامدهای منفی اجتماعی ناخواسته مانند افزایش انزوا و “تحریک ، تغییر درمان و کمبود تغذیه” اشاره کرد.
  • مبتلایان به ASD در معرض خطر شکستگی استخوان قرار دارند و تراکم معدنی استخوان آنها کمتر است ، که ممکن است به دلیل کمبود ویتامین D ، استفاده مزمن از داروها که باعث ضعیف شدن استخوان ها می شود و عدم تحمل وزن باشد.
  • مشخص شده است که کودکان مبتلا به اوتیسم تحت رژیم GFCF میزان کلسیم کمتری مصرف می کنند ، اما این ممکن است نتیجه عدم جایگزینی کلسیم از لبنیات پس از حذف شیر و سایر محصولات لبنی از رژیم غذایی باشد.
  • اگر لبنیات از رژیم غذایی حذف شود ، باید با غذاهای غنی از کلسیم جایگزین شود ، مانند منابع کلسیم غیر لبنی.

این آخرین مقاله در مورد مجموعه ویدئویی شش قسمتی من در مورد نقش رژیم های بدون گلوتن و لبنیات در درمان اوتیسم است. اگر هیچ یک از موارد دیگر را از دست داده اید ، ببینید:

همه ویدیوهای من درباره اوتیسم را در جریان بگذارید اینجابه

صبر کن. آیا شیر در برابر شکستگی استخوان محافظت نمی کند؟ دیدن آیا شیر برای استخوان های ما مفید است؟به

مکمل های کلسیم چطور؟ وارسی آیا مکمل های کلسیم بی خطر هستند؟ و آیا مکمل های کلسیم مctiveثر هستند؟به

برای اطلاعات بیشتر در مورد رژیم غذایی و اوتیسم ، به:


در سلامتی ،

مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده من را تماشا کنید:دیدگاهتان را بنویسید