خواص درمانی توت فرنگی

توت فرنگی نه تنها خوشمزه است، بلکه بسیار سالم است. برای درمان، می توانید از میوه ها، برگ ها و ریزوم ها استفاده کنید. از آنجایی که توت فرنگی سرشار از منگنز و ویتامین های گروه B است، مصرف آن برای آستنی و جلوگیری از بی خوابی بسیار توصیه می شود.

از آنجایی که توت فرنگی سرشار از آهن و مس است، برای درمان کم خونی و سل استفاده می شود. آنها همچنین به عنوان تنظیم کننده کبد عمل می کنند زیرا حاوی ویتامین K هستند که برای عملکرد صحیح کبد ضروری است. به همین دلیل است که از توت فرنگی برای مثال در نارسایی کبد استفاده می شود. همچنین اگر فشار خون شما همیشه بالا است، باید آنها را مصرف کنید.

آنها همچنین می توانند توسط دیابتی ها مصرف شوند زیرا قند بسیار کمی دارند و ویتامین E بالایی دارند. کسانی که دیابت ندارند باید روزانه حدود دویست تا پانصد گرم و ترجیحاً صبح مصرف کنند. این میوه ها حاوی اسید سیتریک و ضد باکتری هستند. فوم و ژله توت فرنگی همان تأثیر میوه را دارند، بنابراین به همان اندازه سالم هستند.

این میوه ها برای افرادی که از آلرژی رنج می برند توصیه نمی شود، زیرا کودکان بیشتر در معرض ابتلا هستند، بنابراین توصیه می شود که فقط به مقدار کمی توت فرنگی به آنها داده شود. مصرف زیاد آنها می تواند منجر به سنگ کلیه و مشکلات مثانه شود. بنابراین کسانی که در معرض این بیماری ها هستند باید این میوه ها را فقط در سالاد یا کمپوت مصرف کنند، زیرا در صورت پختن به این روش اثرات آنها کاهش می یابد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر