خواندن آخر هفته: گوشت ، پرورده و غیر


اخیراً کتابهای زیادی در مورد گوشت می بینم. در اینجا دو مورد اخیر وجود دارد.

جاش برسون. س Theال گوشت: حیوانات ، انسانها و تاریخ عمیق غذا. MIT Press ، 2019.

نویسنده یک دانشمند اجتماعی استرالیایی ، وگان ، است که به تاریخچه استفاده از گوشت به عنوان غذا و نماد فرهنگی پرداخته است. به قول خودش ،

هدف این کتاب باز کردن بسته ای است که من به آن س theال گوشت می گویم –آیا انسانها باید گوشت بخورند ، و اگر چنین است چه کسی ، و چه نوع و چقدر؟ –به جامع ترین شکل ممکن چشم انداز… عمیقاً عمیق است زیرا تاریخچه گوشتخواری انسان و روابط انسان با دیگر مهره داران متولد شده را در طول بیش از 2 میلیون سال شامل می شود. (ص 2)

این [book’s] نگرش بر اعتقاد من متمرکز است که خشونت اقتصادی گوشت کمتر با افرادی که می توانند و نمی توانند آن را تأمین کنند ارتباط دارد ، بلکه نحوه عملکرد گوشت در تقویت سیستم مزایای نامتقارن از همه انواع فعالیت های انسانی ، نه فقط مربوط به غذا ، است. افزایش تقاضا برای گوشت تنها نتیجه افزایش ثروت نیست. این نشانه ای از نابرابری و ظلم است که با آن ثروت همراه شده است. (ص 294)

بنیامین آلدس وورگفت. سیاره گوشت: گوشت مصنوعی و آینده غذا. انتشارات دانشگاه کالیفرنیا ، 2019.

این کتاب صنعت جدید ایجاد گوشت آزمایشگاهی را بررسی می کند. این محصولات هنوز در بازار به بازار نیامده اند اما از نظر اقتصادی و عمومی آنچنان مورد توجه قرار گرفته اند که ارزش مطالعه طولانی مدت را دارند.

این کتاب داستان آنچه را که پیدا کردم و آنچه را پیدا نکردم ، در طول زمان من در دنیای کوچک و عجیب گوشت پرورده ، در سالهایی که به نظر می رسید اولین سالهای فناوری نوظهور بود ، روایت می کند. من انتظار داشتم در آزمایشگاهها وقت بگذرانم … این امر تا حدی اتفاق افتاد ، اما در بیشتر موارد خود را با علوم آزمایشگاهی بسیار کمی که باید مشاهده کنم و مکالمات عمومی زیادی در مورد گوشت پرورشی برای شرکت و مرتب سازی در آنها پیدا کردم. (ص 15)

اما گوشت پرورده نیز س moralالات اخلاقی را ایجاد می کند. نه س questionsالاتی در مورد توجه اخلاقی ما به سلولهای برداشت شده ، بلکه س questionsالاتی در مورد پیامدهای گوشت کشت شده در نظر اخلاقی ما نسبت به حیوانات … با فرض اینکه گوشت پرورشی منجر به لغو کشاورزی حیوانات می شود ، احساس ما را از آنچه این موجودات ، این حیوانات غیر انسانی ، در جهان انجام می دهند تغییر می دهد. (ص 133)

هر دوی این کتابها به مفاهیم اخلاقی ، فلسفی ، فرهنگی ، تاریخی و اجتماعی-اقتصادی گوشت خواری می پردازند ، اگرچه از دیدگاههای کاملاً متفاوت.

  • اشتراک گذاری
  • توییت
  • پست الکترونیک
  • اشتراک گذاریدیدگاهتان را بنویسید