خوزستان رتبه سوم غرق شدگان – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزحسین مرشد بهبهانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: خوزستان از نظر آمار غرق شدگان رتبه سوم کشور را دارد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بهبهان با اشاره به اینکه علت غرق شدن کودکان بیشتر در وان و استخر بوده است افزود: بزرگسالان نیز در آب عظیم و سرد غرق شدند.

وی با اشاره به وجود رودخانه ها و کانال های کشاورزی در اطراف شهر بهبهان گفت: ۷۵ درصد غرق شدگی های خوزستان در رودخانه ها اتفاق افتاده است. البته در بین افرادی بود که عمدتاً شنا بلد نبودند یا فکر می کردند که مهارت شنا برایشان مفید است.

رئیس جمعیت هلال احمر بهبهان در پاسخ به اقدامات پیشگیرانه برای این معضل تصریح کرد: اقدامات پیشگیرانه ای مانند کمپین ملی «غرق نشو» در حال انجام است.

مرشد بهبهانی خاطرنشان کرد: یک سری اقدامات باید به صورت جایگزین انجام شود، یعنی مردم بتوانند از استخر یا مکان های سرپناه برای استراحت در آب استفاده کنند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بهبهان افزود: باید از طریق آموزش همگانی نحوه برخورد و برخورد با این پدیده به مردم روستاهای اطراف آموزش داده شود تا در مواجهه با غریق اقدامات لازم را انجام دهند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بهبهان تصریح کرد: بارها دیده شده که عده ای برای نجات دیگران دچار مشکل می شوند در حالی که بارها اعلام شده علمی ترین کار طناب زدن است. لوله و پرتاب آن به سمت غریق.

وی با اشاره به اینکه مسابقات، جشنواره ها و مهرواره ها می تواند در تغییر رفتار مردم بسیار موثر باشد، گفت: فقط کسانی می توانند وارد آب شوند که ناجی غریق هستند و یا خطری برای انسان ندارند.